• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
17 Kasım 2021 Çarşamba

Osman Öcalan ölünce…

Abdullah Öcalan'ın kardeşi, eski PKK'lı terörist Osman Öcalan öldü. Üzülenler oldu mu, bilemem. Ama en çok kim sevindi derseniz, cevabı basit: Tabi ki PKK.

Çünkü eski PKK'lı Osman Öcalan ile bu terör örgütünün yolları zaman içinde ayrıldı. Kanlı-bıçaklı hale geldiler. Osman Öcalan, sıkışınca beraberindeki birkaç yüz militanla birlikte Kuzey Irak'a geçti, Barzani'ye sığındı. PKK'nın kanlısı haline geldi. Hatta hakkında Kandil tarafından ölüm fermanı bile çıkarıldı.

Bu süreç içinde Türk İstihbarat güçleri ile de irtibatı oldu Osman Öcalan'ın. Kandil'e ve PKK Terör Örgütü'ne karşı kullanıldı. Bir başka ifade ile içine düştüğü durum dolayısıyla mecburen Türkiye'ye hizmet etmek zorunda kaldı. Önemli bazı bilgiler alındı kendisinden.

Biliyorsunuz, ağabeyi Abdullah Öcalan da yakalanıp Türkiye'ye getirilirken, uçakta gözleri açıldığında ilk sözleri şunlar olmuştu:

-Türkiye'ye hizmet etmek isterim.

O yüzden, Türkiye O'nu da kullandı zaman zaman. Çözüm Sürecinde, PKK'ya silah bırakma çağrısı yaptırıldı. Ama olmadı, bugün ortaya çıktı ki, Avrupalı pek çok ülke, Kandil'e "sakın ha" diye baskı yaptı. O süreç baltalandı.

***

Osman Öcalan ölür ölmez, İyi Parti'den etkili bazı isimler, sosyal medyadan "Osman Öcalan öldü. AKP ve TRT'nin başı sağ olsun" paylaşımları yaptılar. Bunlar, dün bazı gazetelerde de yer aldı.

Niye?

Osman Öcalan, 2019'da TRT Kurdi'ye çıkarılıp, PKK'ya karşı bir duruş sergiledi ve CHP'nin işine gelmeyen açıklamalar yaptı diye!

Oysa o dönemde PKK'ya yakın pek çok isim televizyonlara çıktı. HDP'liler, PKK güzellemeleri yaptı. Hiç birine ses çıkarılmadı. Ama PKK karşıtı ve PKK'nın kanlısı haline gelen Osman Öcalan TRT'ye çıktı diye, o günden bu yana üzerinde tepiniliyor.

Üstelik, konu alabildiğine çarpıtıldı. Kandil'in ölüm listesine aldığı Osman Öcalan, sürekli olarak eski "PKK'lı kimliği" ile toplumun önüne konulmaya çalışıldı.

Niye?

Çünkü yaptığı açıklamalar CHP, HDP ve PKK'nın işine gelmedi. Çünkü "kırmızı bültenle aranan PKK'lı" diye toplumun önüne konulan Osman Öcalan, gerçekte PKK'nın can düşmanı haline gelmişti.

***

CHP ve HDP'yi anlarım da, İyi Parti'nin takındığı tutum, son derece ilginç ve düşündürücü!

Maalesef Türkiye'de siyaset çarpıtmalar ve illüzyonlar üzerinden yapılıyor. Osman Öcalan çarpıtması da bunun en çarpıcı örneğidir.

Niye kızılıyor Osman Öcalan'a? CHP'nin ve Millet İttifakı'nın işine gelmeyecek açılamalar yaptığı ve bunlar TRT'de yayınlandığı için! Bu tavır da "PKK'lı terörist Osman" sosuyla süsleniyor.

Buna karşılık...

PKK ile yollarını ayıran ve Kandil'in ölüm listesinde olan Osman Öcalan'a kızanlar, bugün terör hükümlüsü ve PKK sözcüsü olan Selahattin Demirtaş'a tek laf etmiyorlar. Hatta onunla birlikte kahvaltı etmekten bahsedebiliyorlar.

Yetmiyor, PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP ile gizli ittifaklar kurup, aynı sandıkta, aynı adaya oy verebiliyorlar. HDP'li Fatma Kurtulan'ın dediği gibi TBMM'deki varlıklarını bile onlara borçlular.

Kurulan çadır tiyatrolarında ucuz illüzyon gösterileri sergiliyorlar. Milletin aklı, algıları ve feraseti ile alay ediyorlar.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor