• $ 7,6604
  • € 8,9115
  • 458.493
  • 1124.17
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Önce ittifak sonra evlilik

Basit bir parti içi mücadele değil yaşananlar. Gelişmelere bakılırsa, Türkiye’nin başına yeni bir çorap örmenin planları devreye sokuluyor. Bu da “operasyonlar partisi” haline gelen CHP üzerinden yapılmaya çalışılıyor.

Bakın CHP eski Milletvekili Dursun Çiçek ne dedi:

-Yerel seçimde HDP’li isimleri CHP’den aday gösterebiliriz.

Ardından da “Tabi ki PKK ile ilişkisi olmayan HDP’liler” ifadesini kullanarak, söylediklerini yumuşatmaya çalıştı. İyi güzel de PKK ile ilişkisi bulunmayan HDP’li olur mu? HDP denilen yapı, zaten PKK’nın siyasi kanadı.

CHP, nereden nereye getirildi!..

Daha düne kadar HDP’lilerle aynı fotoğraf karesine girmekten çekinen CHP’de, bugün “ittifak” arayışları dillendiriliyor. Bu da emekli bir askere söylettiriliyor.

Bizim uzun süredir ortaya koymaya çalıştıklarımızı, Aydınlık Gazetesi’nde Rıza Zelyut çok açık ve net olarak yazıyor…

Zelyut, 4 yıldır Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir ABD Projesi olduğunu yazdığını vurguluyor. Kendisine “FETÖ’nün korunması görevinin verildiğinden” bahsediyor. Bir başka misyonunun ise, “Dersim’in intikamını almak” olduğunu dillendiriyor. Bu yüzden Mustafa Kemal Atatürk’ün görüş ve düşünceleriyle mücadele halinde olduğunun altını çiziyor. Daha da ileri gidip, “Kılıçdaroğlu’nun ABD Derin Devleti’ne hizmet için o koltukta oturtulduğunu” yazıyor.

Bu görüşleri CHP içinde söyleyenler de var.

Yeni proje ise, önce yerel seçimde CHP-HDP ittifakı. Ardından da HDP’nin CHP’ye eklemlenerek, birleşmenin gerçekleştirilmesi. Son dönemde CHP’deki kadrolar buna göre oluşturuluyor. HDP’den bu yönde mesajlar geliyor. PKK’nın yönetim merkezi olan Kandil’deki terör baronları da CHP’ye sürekli olarak göz kırpıyor.

***

CHP eski Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, son PM toplantısında, Kılıçdaroğlu’nu üstü kapalı olarak “CHP’li olmamakla” suçladı.

“Küskün CHP’ilere” kapıyı gösterip, “CHP’yi boykot edecekler gitsin AKP’ye oy versin” diyen Kılıçdaroğlu’na ağır sözlerle yüklendi. “Partisini iktidar yapmak isteyen bir genel başkan, seçmenin duyarlılığını önemser, inatlaşmaz” dedi:

-Onlara “başka bir partiye oy ver” demez. Şayet derse, partisine bağlılığı tartışmalı hale gelir.

Hakkı Suha Okay da Kılıçdaroğlu’nun PM’den aldığı bütün yetkileri istismar ettiğini söyledi. Ayrıca partinin milyonlarca lirasının çöpe atıldığını anlattı. Gerçekten de öyle oldu. 2011’den bu yana CHP’nin seçim kampanyalarını Erdoğan Toprak’ın başında olduğu, daha sonra Engin Özkoç ve Tuncay Özkan’ın eklemlendiği ekip yürüttü. Kampanyayı yapan şirketlere, harcamalar hariç 400 milyon danışmanlık ücreti verildi. Bu para ile onlardan “akıl” alındı. Sonuç ise ortada!

CHP öylesine garip bir hal aldı ki…

Seçimden tam 66 gün sonra ODTÜ’den bir heyete hazırlatılan “seçim değerlendirme raporu”, PM üyelerinden saklandı. Haluk Pekşen gibi isimler, talep ettikleri halde rapora ulaşamadı.

Parti, kimin elinin kimin cebinde olduğu bilinmeyen ve kimler tarafından yönetildiği belli olmayan bir hal aldı!

***

CHP’nin bu günkü kadroları eski kadrolar değil…

Yapı çok değişti. TESEV’ciler, Soros’a yakın isimler cirit atıyor partide. Terör örgütlerine güzellemeler yapanlar il başkanlıklarına getiriliyor. HDP sempatizanları milletvekili kimliği ile dolaşıyor. Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı yapılan Oğuz Kaan Salıcı’nın, CHP’de büyük bir tasfiye hareketi hazırlığı içinde olduğu konuşuluyor.

İnternette bazı haber sitelerinde CHP hakkında ortayla atılan iddialar korkunç.

Bu gidişten paniğe kapılan bazı isimler, “CHP’de Abi Formülü” üzerinde duruyor. “CHP elden gidiyor” diyorlar:

-Ne Kemal Kılıçdaroğlu, ne de Muharrem İnce ile olur. Abiler devreye girsin. Yılmaz Büyükerşen, Hikmet Çetin, ya da Haluk Koç gibi bir isim Genel Başkanlığa getirilsin. Onlar bir araya gelip partiyi toparlasın.

Demem o ki, CHP yangın yeri gibi!

Bu hali ile dış operasyonlara alabildiğine açık. Zaten yapılıyor da o operasyonlar. O yüzden, “Bize ne kardeşim CHP’den, ne yaparlarsa yapsınlar” denilecek noktada değiliz.

Çünkü CHP’yi kullanarak Türkiye’nin başına yeni çoraplar örmek isteyenler var. Şimdiden CHP içinde ve dışındaki herkesi uyarıyorum, “söylemedi” demeyin.

ABD'de seçimin yankıları nasıl?

ABD'de seçimin yankıları nasıl?

Mersin'de kum zambaklarını koparmanın cezası 73 bin lira

Mersin'de kum zambaklarını koparmanın cezası 73 bin lira

Erzincan'da kamyonet şarampole devrildi: 7 yaralı

Erzincan'da kamyonet şarampole devrildi: 7 yaralı

Küçük Sırlar'da birlikte rol almışlardı... Merve Bo

Küçük Sırlar'da birlikte rol almışlardı... Merve Boluğur'dan Sinem Kobal itirafı!