• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
16 Ocak 2024 Salı

Olmaz, yapamaz

Hayır, yapamaz. CHP, teröre karşı AK Parti, MHP ve İyi Parti ile birlikte hareket edemez. Çünkü onun yol arkadaşı DEM Parti.

Ayıramaz yollarını, ihtiyacı var. Kurtulamaz o cendereden, yerel seçimde oy lazım. Hem Özgür Özel'in, hem de Ekrem İmamoğlu'nun koltuklarını koruması gerekli. Hem de ne pahasına olursa olsun...

Özgür Bey, boşuna gidip Pervin Çakar isimli çakma sopranonun elini öpmedi. Karşısında kıvrak bel hareketleri sergileyerek reverans yapmadı. Vantuz gibi eline yapışmadı.

DEM'lilerin ayaklarına kırmızı halılar sermedi.

Yok, yapamaz, kızarlar. Kızınca da birlikte hareket etmezler. Oy ve destek vermezler. O kadar çaba boşa gider. Zaten altında eğreti duran koltuk sallanır.

Beyhude çaba, CHP'den PKK ve teröre karşı net bir tavır beklemek! Olmaz, yapamaz. Büyük değişim yaşadı. Evrildi, çevrildi çünkü!

Ayrıca, parti içindeki Sezgin Tanrıkulu gibi tipler de çok rahatsız olur. Onlar da kızar.

***

Bir de sıkıştığı zaman Türkiye'yi şikâyet ettiği Amerika ve Batılı dostları var. Onları da kızdırmaya cesaret edemez. Kılıçdaroğlu'nun aradığı "temiz parayı" kim verir sonra CHP'ye?

Hiç sesini çıkardığı ve onlara karşı güçlü bir tepki ortaya koyduğunu gördünüz mü? "Yeter artık, PKK'ya verdiğiniz desteği çekin" diye haykırdığına şahit oldunuz mu? Ya da "Ne işiniz var sizin Suriye'de" dediğini duydunuz mu?

Ama hep birlikte yıllardır "Ne işimiz var bizim Suriye'de, Irak'ta" diye tekrarlayıp duruyor...

Olmaz, yapamaz, onları karşısına alamaz. Alamıyor da zaten.

***

Peki ne yapacak o zaman?..

Bugüne kadar sürdürdüğü istismar siyasetine devam edecek. Atatürk'ün "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" sözlemini tekrarlamayı sürdürecek. Nasıl olsa parti içinde yanı başımızda bir Teröristan oluşur ve Türkiye'yi hedef alırken bunu nasıl sağlayacağımızı sorgulayan yok. Amerika'nın bölgeye yığdığı binlerce TIR silah ve mühimmata ilgilenen de bulunmuyor.

Mondros Mütarekesi ve Sevr Antlaşması'nı da çoktan unuttular zaten. Tarihle, geçmişte yaşananlar, Mustafa Kemal Atatürk'ün bu milletle birlikte verdiği Milli Mücadele'nin de bir anlamı kalmadı. CHP için hepsi, tarihin tozlu raflarında kaybolup gitti.

"Mustafa Kemal'in askerleriyiz" deyince mesele halloluyor zaten! Yıllardır idare edip gidiyorlar...

***

DEM ve yol arkadaşlarını rahatsız etmemek, başta Amerika olmak üzere Batılı güçleri kızdırmamak için sınır ötesinde asker bulundurmak için çıkarılan tezkerelere evet demediler.

Her seferinde kendilerini haklı gösterebilmek için bolca bahaneler buldular. "Şehitler, evlatlar, barış, artık kan akmasın" nutukları attılar. Meselelerin ve tehlikenin üzerini örtmek için debelenip durdular. İstismar siyasetinin her türünden örnekler sergilediler.

Bugün de aynısını yapıyorlar...

"Yeter artık şehit vermeyelim" diyorlar. Nasıl olacak, nasıl sağlanacak bu? Bölgeyi terör yapılarına ve emperyalist güçlere bırakarak ve teslim bayrağını çekerek mi? Mustafa Kemal Atatürk ve bu millet Milli Mücadele'de böyle mi yaptı? Bırakınız etsinler, bırakınız istediklerini yapsınlar, ellemeyin gelsinler tavrı mı sergiledi?

CHP için tamamı önemsiz.

<p>Çevresinde kaçak kazı yapılarak çukurların bırakıldığı 196 yıllık su bendinin uğradığı tahribat h

196 yıllık mirası böyle talan ettiler

BİM'de bu Salı neler var? BİM 5 Mart 2024 aktüel ürünler kataloğu

Tanzanya'da 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü

Kriz sürüyor... Yasa dışı geçişler böyle görüntülendi