• $15,9741
  • €16,7202
  • 931.978
  • 2393.61
18 Eylül 2016 Pazar

Obama’ya jirinovski cevabı

Rusya’daki Liberal Demokrat Parti Lideri Vladimir Jirinovski, ırkçı bir kafa yapısına sahiptir. Aklına geleni, düşündüğünü söylemekle ünlüdür. Geçmişte, Türkiye’ye sempati ile baktığı da söylenemez.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ise, Türkiye’ye gülücükler gönderiyor. Olumlu mesajlar veriyor.

Çünkü…

15 Temmuz’un bir “Amerika Operasyonu” olduğunu düşünüyor!

Sonunda bunu da net bir dille söyledi. “Türkiye’deki darbe girişiminin arkasında ABD var” dedi:

-Amerikalılar, bir defa daha Türkiye’yi kendi çizgilerine çekmek istediler. Daha önceki darbe girişimlerinde de böyle olmuştu.

Jirinovski, Türkiye’de yaşayan büyük çoğunluğun düşüncelerine tercüman oldu. Çünkü, bu ülkede yaşayan insanların büyük bölümü de kendisi gibi düşünüyor. 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında öyle ya da böyle ABD’nin yer aldığı konusunda geniş kitlelerde tereddüt yok.

Haksız da değiller…

Amerika’nın darbe öncesi ve sonrası izlediği politika çelişkilerle dolu. Darbe girişimine karşı yapılan açıklamalar, izlenen politika ile taban tabana zıt.

***

Darbe girişiminin mimarı Fethullah Gülen, Pensilvanya’da. ABD tarafından korunup kollanıyor.

Gülen’in FETÖ adıyla bir terör örgütü oluşturduğunu ve 15 Temmuz’da bir darbe girişiminde bulunduğunu Sağır Sultan bile duymuş durumda. Amerika ise, kabul etmemekte direniyor.

“Verin bize” diyoruz. Önlerine suçluların iadesi ile ilgili anlaşmayı koyuyoruz. Attıkları imzaya sahip çıkmalarını istiyoruz. Onlar da bin dereden bin su getirmeye devam ediyorlar. Tedbiren tutuklanmasını istiyoruz. Yine aynı muamele ile karşılaşıyoruz. Amerika, Gülen’i koruma konusunda kararlı görünüyor. O da Pensilvanya’da ABD’ye sırtını dayayarak, Türkiye’ye yönelik atışlarını sürdürüyor.

Bu ülkede kan döken FETÖ’cülerin büyük bölümü, bugün Amerika’da. Hepsi de “Biz, Amerikan Anayasası’nın koruması altındayız” deyip, ellerini kullarını sallayarak gezmeye devam ediyor.

Bu kadarla kalsa iyi…

Üstüne bir de Türkiye’de FETÖ’nün dinleme faaliyetlerini organize eden ve aranan bir adamı Temsilciler Meclisi’ne götürüyorlar. Konuşma yaptırıp, Türkiye’yi suçluyorlar. Sonra da elleri patlayıncaya kadar alkışlıyorlar.

Sadece Fethullah Gülen değil mesele. Bizde terörist faaliyetlerden dolayı kaçan ne kadar FETÖ’cü varsa, oraya sığınıyor. Amerikalılar da hepsine kol kanat geriyor.

Sonra da karşımıza geçip, “Biz Türkiye’nin yanındayız” açıklamaları yapıyorlar:

-Darbelere de karşıyız.

Koskoca bir milleti kör, sersem ve aptal yerine koyuyorlar.

***

Yetmiyor, bir de zeytinyağı gibi su üstüne çıkmaya çabalıyorlar. Yavuz Hırsız misali, bizi bastırmaya çalışıyorlar. Türkiye’deki kendilerine yönelik kamuoyu tepkisinden dert yanıyorlar…

Biliyorsunuz, Obama, Çin’deki G 20 Zirvesi’nde konuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açmıştı. Türkiye’deki Amerikan aleyhtarlığının dalga dalga yayılmasından rahatsızlık duyduğunu söylemişti.

Erdoğan da “Şikayet etme, FETÖ’ye sahip çıkma, önlemek için gereğini yap” anlamına gelecek güzel bir cevap vermişti. Obama’ya bir cevap da Rus Lider Jirinovski’den geldi. Jirinovski, Amerika’yı ağır bir dille suçladı. 15 Temmuz darbe girişiminin sorumlusu olarak gösterdi. Türkiye’ye şekil vermek için gerçekleştirilen geçmiş darbelerin arkasında da ABD bulunduğunu bir defa daha hatırlattı.

İşte böyle bir ortamda Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın ABD’ye gidiyor. New York’ta düzenlenecek olan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılacak. Obama ile bir görüşme daha yapacak.

Doğal olarak 190 civarında üyesi bulunan BM’nin 170 ülkesinde faaliyet gösteren FETÖ, o görüşmede de gündeme gelecek. Çok doğaldır ki, Erdoğan bir kere daha bastıracak. Amerika’dan Gülen ve diğer teröristleri Türkiye’ye iade etmesini isteyecek.

Önlerine konulan onca delile rağmen Obama aynı tavrı sürdürürse eğer, Türkiye’de ABD’ye duyulan tepki daha da artacak. Amerika’nın FETÖ ve PYD sevdası, Anadolu insanını bu ülkeden iyice soğutacak. “Böyle dostumuz oldukça bizim düşmana ihtiyacımız yok” diyenlere yenileri eklenecek.

<p>Bu yıl bir ilki  gerçekleştiren ve 8 gün boyunca sürecek olan SAÜFEST, farklı alanlarda düzenlene

SAÜFEST: Festival Anlayışında Yenilik

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister