• $28,8838
  • €31,2715
  • 1877.25
  • 8057.42
12 Ekim 2023 Perşembe

Neredesiniz?

Ey "insan hakları" denildiğinde mangalda kül bırakmayanlar. Balinaların yaşama hakkı için dernek kuranlar, kaplumbağalar için yürüyüşler düzenleyenler. Sokak hayvanları için ortalığı ayağa kaldıranlar. Teröristlerin de insan gibi yaşama hakkı olduğunu savunup askere, polise saldıranlar. Meydanlarda "insanlık onuru" diye naralar atanlar. Neredesiniz, sırra kadem mi bastınız?

Yanı başımızda bir soykırım var. Çocuklar boğazlanıyor. İnsanlar katlediliyor. Bütün dünyanın gözleri önünde bir soykırım gerçekleştiriliyor. Vahşet, televizyonlardan canlı yayınlanıyor.

Ağzınızı bıçak açmıyor, neredesiniz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu bir savaş değil, katliam" dedi:

"Bir şehrin suyunu, elektriğini, giriş çıkışlarını kesip, alt yapısını çökerterek, içindeki sivillerin yaşadığı binaları yerle yeksan ederek yürütülen çatışma, savaş değil katliamdır."

Hatta bence soykırımdır!

Görmüyor musunuz? Neden kapattınız gözlerinizi? Anladık, bu güne kadar şov yapmışsınız, göz boyamışsınız, herkesi kandırmışsınız. Peki, siz insan değil misiniz?

***

Şimdilik binden fazla insan katledildi...

Yeni başlamışlar! Savaş naraları, "bitireceğiz, yok edeceğiz" çığlıkları devam ediyor. Daha diyorlar, daha...

Savaş suçu işliyorlar. Yasaklanmış misket ve fosfor bombaları kullanıyorlar. Daha şimdiden katledilen sivil sayısı bin kişiyi buldu. Görüntülerini bütün dünyanın gözüne sokuyorlar.

Nerede Birleşmiş Milletler adı verilen o kuruluş? Ne yapar, ne ile ilgilenir, ne işe yarar?

İsrailli barbarlara, dünyanın jandarmalığına soyunan ABD yardım ediyor. Daha çok kan dökmeleri için teşvik edip destekliyor.

Minicik çocuklar katlediliyor. Tonluk bombalarla yerle bir edilen enkazdan her gün yeni bir yavru cesedi çıkıyor.

UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) ne iş yapar? Ne ile ilgilenir? Yoksa bütün işi rapor yazmak mıdır?

Lafa geldi mi, ona buna nizam ve intizam vermeye çalışan AB nerede? O da mı kör? Çifte standart üretip, rapor yazarak Türkiye'ye saldırmaktan başka bir işe yaramaz mı?

Yoksa "Hür ve medeni dünya" dedikleri koca bir yalan mı?

***

Ürettikleri kan ve gözyaşı, gerçekleştirdikleri istila ve talanlarla dünya tarihine geçen Moğollardan ne farkları var bunların?

Adolf Hitler ya da Benito Mussolini'den daha zalim değiller mi?

Geçmişte bu bölgelere Haçlı Seferleri düzenleyenlerle el ele verdiler, aynı zulmü uyguluyorlar. Kan akıtıp ölüm kusuyorlar...

Tarih çok barbarlar gördü. Fakat sanırım böylesine şahit olmadı. Geçmişteki barbarların "insan hakları" ve "insanlık" diye bir dertleri yoktu. Orta Çağ karanlığında yakıp yıkıp, yok ediyorlardı.

Bunlar onlardan çok farklı. Bir yandan "insan hakları" nutukları atıp, diğer taraftan insanlığın bütün değerlerini ayaklar altına alıyorlar.

Vuruyorlar, "vuruluyoruz" diyorlar. Öldürüyorlar, "öldürülüyoruz" diye bağırıyorlar. İnsanlık suçları işleyip insanlık nutukları atıyorlar. Medeniyetten bahsedip, insanlara Orta Çağ karanlığını yaşatıyorlar.

Çok sahtekâr, yalancı, ikiyüzlü, insanlık ve vicdan yoksunu, modern çağın sırtlan sürüleri bunlar.

<p>TRT'nin dijital platformu Tabii'nin iddialı dizilerinden biri olan Rumi, 2. sezonuyla platformda

Rumi'nin 2. sezon fragmanı yayınlandı

İşgalci İsrail Batı Şeria'da ablukaya devam ediyor... Cenin Mülteci Kampı'na baskın

300 bin TL ile 350 bin TL arası! İşte adeta teklif yağan ikinci el otomobil modelleri…

Anadolu kökenli 41 eser Türkiye'ye dönüyor... Yurtdışına yasadışı yollarla kaçırılmışlardı