• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
24 Nisan 2024 Çarşamba

Ne işimiz varmış?

Bağırıyorlardı, ortalığı ayağa kaldırıyorlardı. Türkiye'nin Irak topraklarında üslenmesini kirletmeye çalışıp, "Ne işimiz var orada, Mehmetçik niye Irak dağlarında?" diye yaygarayı basıyorlardı.

Hatırlarsınız... Çok değil, kısa bir süre önce yaşadık biz bunları.

Gerçekte doğru zamanda doğru yerlerdeydiler. Sıkıştırmışlardı PKK denilen kanlı örgütü. Biz biliyorduk niye orada olduklarını. Aslında o feryat edenler de farkındaydı gerçeğin. Peşlerine takılanların bir kısmı şaşkınlıktan, bazıları da Erdoğan düşmanlığından yapıyordu bunu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Irak gezisi sırasında meselenin aslı ortaya çıktı. Her yer Türk bayrakları ile donatıldı. Irak yönetimi Erdoğan ve Türkiye'yi bağrına bastı.

Niye?..

Çünkü onlar da dertli. Bu kanlı terör örgütü, onların da başına bela oldu. Köylerini boşalttı. Ekonomisine çöktü. Petrolünü satmasını engelledi. Halkının refahını darbeledi.

Türkiye'ye gösterilen sevgi ve ilginin sebebi bu işte: Onlar da artık rahatlamak istiyorlar.

***

Feryat eden çok da, bunlardan öne çıkanlardan biri KCK Yürütme Kurulu Üyesi Zübeyir Aydar.

Bu adam, terörün Avrupa'daki sözcülerinden. 1991'de İnönü'nün SHP listesinden milletvekili seçildi ve Meclis'e girdi. İyi bilirim kendisini, TBMM Kürsüsünden sürekli kin kustu. SHP'nin Meclis'e soktuğu, zamanında Türkiye'den maaş alan bu adam "Türk Devleti yenilecek" diyor.

Kine ve nefrete bakın!

Lafı hiç evirip çevirmeden söyleyelim. Bugün CHP ile Kent İttifakı yapan ve bazı belediyeleri ele geçiren DEM'lilerin de bundan bir farkı yok. Aynı düşünce sahibi ve aynı yolun yolcuları hepsi. Aksi olsaydı Türk bayrakları ve Atatürk resimlerini indirerek işe başlamazlardı.

Türkiye, Irak ve Suriye'de terör örgütüne meydanı dar ederken, bunlar "Faşist, saldırgan Erdoğan" diye bağırıyorlar. Türkiye ve Irak'ın terörle mücadelesini "yoğun saldırı" gibi ifadelerle kirletmeye çalışıyorlar.

Arkalarında da bunları taşeron olarak kullanan malum emperyalist güçler var.

***

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Irak gezisine tepki gösterenlerden bir de PKK'nın Suriye kolu YPG baronlarından Salih Müslim. Ama bu adam diğerlerinden biraz daha gerçekçi: Türkiye'nin Irak'taki 100 civarında askeri üssünden bahsediyor. "Bütün şehirleri ve düzlükleri ele geçirmiş durumda. Kimse onları buradan çıkaramaz" diyor.

Evet, Irak ve Türkiye anlaştıktan sonra kime ne? Ne çok güvendikleri Amerika, ne de zaman zaman sırtlarını dayadıkları Rusya herhangi bir şey yapamıyor. Yapamazlar da, çünkü Türkiye eski Türkiye değil!

Salih Müslim'in altını çizdiği bu gerçek çok önemli...

Türkiye kararlı, Irak'taki PKK belasını yok edecek. Hem Türkiye'yi rahatlatacak, hem de Irak Devleti ve halkının önünü açacak. Salih Müslim bile Türkiye'nin kararlılığını ve gücünü kabul etmek zorunda kaldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Irak'ta çok net olarak artık PKK konusunun kapanması gerektiğin vurguladı. Irak'ta bile bu terör örgütünü yok etme gücüne sahip Türkiye, bunlara kendi ülkesinin içinde mi alan açacak?

Elbette olmaz öyle şey. İşte bu yüzden kimse ham hayallere kapılmasın. Herkes aklını başına alsın!

<p>Sırp askerleri tarafından 8 bin 372 kişinin acımasızca  katledildiği Srebrentisa katliamı Birleşm

Srebrenitsa Soykırımı BMGK'da

Türk bayrağı New York semalarında! Wall Street'te bayrak çekme töreni düzenlendi

Fethiye'de piton yılanı alarmı! Bulunması için fotokapan kuruldu

60 KPSS puanı yetiyor: İlan resmen açıklandı! Onlarca personel alımı yapılacak…