• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
11 Nisan 2024 Perşembe

MÜSLÜMAN!

Bize has değil, dünyanın her tarafında aynı uygulama vardır. Yabancı bir ülkenin havayoluna ait uçak gelir, orada yakıt ikmali yapar. Hatta gerekiyorsa bakım hizmeti de verilir. Sonra yoluna devam eder...

Başka türlü olmaz zaten! Bir yolcu veya kargo uçağı, beraberinde yakıt tankeri taşıyacak değil elbette!

İsrail'e de bunu yapıyoruz, Amerika ve Rusya'ya da. Bizim uçaklarımız da oralarda aynı hizmetten yararlanıyorlar. Gidiyorlar, yakıt ikmali yapıyor ve geri dönüyorlar. Normal, doğal ve uluslararası bur uygulama bu.

Normal olmayan ne biliyor musunuz?..

Böylesine olağan bir hadiseyi kötü niyetli bir şekilde çarpıtmak ve istismar etmek! Sivil uçaklara verilen bu birkaç varillik yakıtın, İsrail savaş uçaklarında kullanıldığını iddia etmek. Sistemli bir şekilde "Gazze'li kardeşlerimiz, Türkiye'nin yakıt verdiği İsrail savaş uçakları tarafından bombalanıyor" iftirasını dolaşıma sokmak.

Bu çirkeflik...

Büyük ahlaksızlık.

Hele hele böyle bir faaliyetin "Ben Müslümanım" diye ortaya çıkan bir müsilaj takımı tarafından gerçekleştirilmesi, İslâm'la taban tabana zıt katmerli bir ahlak yoksunluğu!

***

İşin en çarpıcı yanı da yeni değil bütün bunlar. Yıllardır temcit pilavı gibi ısıtılıp, ısıtılıp önümüze konuluyor...

Bundan on yıl kadar önce, Başbakan Erdoğan Ak Parti'nin TBMM Grup Toplantısında konuşurken, işte bu konuya temas ediyor. "Neymiş, Türkiye İsrail'e jet yakıtı satıyormuş" diyor. İftiracılara da hak ettikleri bir dille cevap veriyor:

-Alçakça iftiralar atıyorlar. Dürüst olun dürüst. Çıkınınızda tek şey var: Yalan, iftira ve takiyye. İşte siz busunuz!

Ardından da şunları söylüyor:

-Enerji Bakanım kaç kez açıkladı. Böyle bir şey söz konusu değil. Ama bunlar yalanı meslek edinmişler.

Evet, aynen öyle! Meslek edinmişler ki, on yıl sonra aynı iftira yeniden dolaşıma sokuldu. En çok kullanıp köpürtenler de ne gariptir ki, kendilerine "Müslüman" adını verenler! Türkiye ve İslam düşmanları ile el-ele verdiler, Erdoğan Hükümetini darbelemeye çalışıyorlar.

***

Yazık, çok yazık!..

Biliyoruz artık, öğrendik. Hep aynı tabloyu yaşıyoruz, şüphemiz de kalmadı. Bunlar, on yıl önce de yalancıydılar, bugün de yalan söylüyorlar. Ellerindeki en önemli malzeme iftira! Tek bir fark var ki, bugün dünden çok daha güçlüler.

Çünkü artık sosyal medya var ve oldukça etkili!

Yalanı, iftirayı ortaya atıyor, sonra da sırt üstü yatıyorlar. Siz, toparlanıp doğruyu ortaya koyana kadar da jet hızıyla yayılıyor. Sonra ne yaparsanız yapın, olmuyor. Yalanlar ve iftiralar gerçeklerin üzerini kapatıyor.

Maalesef ülkemizde ciddi bir müeyyidesi yok bunun. Durum bu olunca, yalanlar ve iftiralar her geçen gün daha da artıyor.

İnsanların şeref ve haysiyetleriyle oynuyorlar. Toplumu kirletiyorlar. Milli iradeyi, seçimleri etkiliyorlar. İş öyle bir noktaya geldi ki, artık bu faaliyet için "trol orduları" bile kuruldu.

Yapılan düzenlemeler yaraya merhem olmuyor. Hep söylüyorum, acil tedbir alınmazsa, gelecek de karanlık görünüyor!

Yeter artık, ne yapacaksa yapılmalı, bu yalan ve iftira furyası son bulmalı. Aksi takdirde çok dövünürüz biz!

<p>Öz vatanında mülteci doğdu. 29 Ekim 1962 yılında Gazze'nin  güneyinde, Han Yunus Mülteci Kampında

HAMAS'IN GAZZE SORUMLUSU YAHYA SİNVAR KİMDİR?

60 KPSS puanı yetiyor: İlan resmen açıklandı! Onlarca personel alımı yapılacak…

Türk Yıldızları'ndan nefes kesen gösteri!

Soykırımcı İsrail on binlerce Filistinliyi katletti... Ez-Zeytun mahallesi yerle bir oldu!