• $28,9324
  • €31,5489
  • 1898.05
  • 7948.6
10 Ekim 2023 Salı

Müsilajlar işbaşında

İsrail ve Filistin'deki son olayların ardından, yine çevreyi müsilaj sardı. Herkes meşrebinin gereğini yerine getirmeye çalışırken takkeler düştü, keller göründü...

Hoş olmayan bir-iki münferit olay üzerinden kirletme çalışmaları başladı. İsrail seviciler, katliam destekçileri ortaya döküldü. Arap düşmanlığı, tam bir insanlık düşmanlığına evrildi. Neymiş, İsrail haklıymış!

"Haklı" dedikleri o İsrail, işgalci bir ülke. Bütün Birleşmiş Milletler kararlarını ayaklar altına aldı. Yayıldıkça yayıldı, Katliamlarına, zulümlerine yenilerini ekledi. Süreç boyunca, işgal ettiği topraklarda tam 30 bin insanı katletti. Her üç saatte bir çocuk öldürdü. Son hava saldırıları ile de şimdilik suçsuz-günahsız 500 civarında çoluk-çocuk, yaşlı-genç insanı hayattan kopardı. Sivil tesisleri, camileri bombaladı.

Ama biz, bu insanlık dışı katliamların arkasında duran, hatta haklılık kazandırmaya çalışan bir kitle ile karşı karşıyayız!

Solcusu da var içlerinde, sözde milliyetçisi de. Kaçak FETÖ'cüler ise, hizmette sınır tanımıyorlar. İsrail vurdukça, zevk içinde ellerin ovuşturuyorlar. Sosyal medyada yalanlar ve dolanlar üzerinden bir algı çalışması yürütüyorlar. Önemsediğimiz, ciddi sandığımız bazı koca-koca adamlar da televizyonlara çıkıp, bu algı operasyonunun önünde yaprak gibi savruluyorlar...

***

Durup dururken müsilaj tabirini kullanmadım. Her yerden, her yönden saldırıp, büyük bir kirletme operasyonu içindeler...

Neymiş, İsrail vururken Erdoğan, Mor Efrem Süryani Kilisesi'nin açılışını yapmış! Ne ilgisi var bunun İsrail saldırıları ile? Müsaljcı takımın tersine iyi de yapmış. Türkiye'deki Hıristiyanlarla birlikte Kudüs konusunu ele almış!

-1967 sınırlarına dönülmesini istemiş, başkenti Kudüs olan bir Filistin Devleti'nin kurulmasını savunmuş.

-Harem-i Şerif'e yönelik tacizleri kınamış.

-Filistinli kardeşlerimizle daima dayanışma içinde olduğumuzun altını çizmiş.

-Gazze halkının abluka sebebiyle çektiği sıkıntılardan bahsetmiş.

-Filistin meselesinin uluslararası hukuk çerçevesinde çözülmesine vurgu yapmış.

Ayrıca...

Türkiye, Filistin meselesinin kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturulması için yıllardır mücadele veren en samimi ülke!

Müsilajlar bunların hiçbirini görmüyorlar. Çünkü onların bütün işi-gücü karıştırmak, kirletmek, daha fazla kirletmek! Gerektiğinde insanlıktan çıkmakta sakınca görmüyorlar.

***

On yıllardır süren bir insanlık dramı yaşanıyor Filistin'de. Uluslararası hukuk ve insani bütün değerler ayaklar altına alınıyor. Bunun tek sorumlusu da İsrail Devleti.

Bütün bu gerçeklere rağmen, ufak tefek münferit hadiseler üzerinden bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Gerçeklerin üzeri örtülüp, yalanlar-dolanlar havada uçuşturuluyor. Her saat başı yeni bir düzmece haber devreye sokuluyor. Filistin gerçeğinin ve oradaki insanlık dramının üzeri kapatılmaya ve çarpıtılmaya çalışılıyor.

Bunu da en çok "hak, hukuk, adalet" diye bağıranlar yapıyor.

Oysa yıllardır işgal altında olan topraklar ve o topraklarda yaşanan bir zulüm var. Cani geziyor dipdiri, can vermede masum. Gizlenmeye çalışılsa da Filistin gerçeği budur!

<p></p><p>Trabzon'un Karadeniz kıyısındaki ilçesi Beşikdüzü'nde, dört gün önce dalgalara kapılarak k

Trabzon'da fırtınada kaybolan 2 öğrenci için arama çalışmaları durdu

İşgalci İsrail Gazze Şeridi'ne yardımları engelliyor

Dikkat: 300 bin TL ile 350 bin TL arası! Bu otomobiller adeta kapış kapış gidiyor…

Büyük Merdiven'' 1 Aralık'ta ziyaretçilere açılacak... Antik Mısır eserleri sergilenecek