• $9,6009
  • €11,1976
  • 553.725
  • 1479.93
26 Kasım 2014 Çarşamba

MİT’e gerek yok

Allah selamet versin, Kemal Kılıçdaroğlu gerçekten ilginç bir siyasetçi. Duruyor, duruyor, ortaya garip bir iddia atıyor. Son olarak da “MİT’in CHP’yi karıştırmak ve bölmek için operasyon yapmaya çalıştığını” söyleyiverdi.

Millet de şimdi bunu tartışıyor…
İlahi Kemal Bey!.. CHP’ye MİT’ten önce CIA’nın girdiği iddiaları da vardı, daha önce. Ama bunların üzerinde hiç durulmadı.
Mesela, Kılıçdaroğlu CHP’ye Genel Başkan olmadan iki yıl önce CIA’nın etkili olduğu Stanford Üniversitesi’nin hazırladığı bir rapor ortaya çıktı. Mealen “Baykal gidecek, yerine Kılıçdaroğlu gelecek ve yeni bir CHP oluşacak” deniliyordu.
Kılıçdaroğlu görmezlikten geldi!
Sonra Wikileaks Belgeleri ortalığa döküldü. Ankara’daki ABD Büyükelçiliği’nin Washington’la yaptığı yazışmalar dört bir yana saçıldı. Onlarda da “Baykal gitmeli, yerine daha prezantabl bir isim gelmeli” ifadeleri yer alıyordu.
Kılıçdaroğlu umursamadı!
Sonra, yabancıların bilgi aldığı CHP içindeki TR 705 kodlu bir eleman ortaya çıktı. Adı gazetelerde yer aldı.
Kılıçdaroğlu onu da önemsemedi.
TESEV Vakfı adına CHP içinde düzenlenen toplantıları, Coca Cola’nın CEO’su Muhtar Kent’in Kılıçdaroğlu’na gönderdiği mesajları ben yazdım.
Kemal Bey’den herhangi bir açıklama gelmedi. Ama elinde hiçbir bilgi ve belge olmadan MİT’i suçlayabildi.
* * *
Neymiş, MİT, CHP’yi karıştırmaya çalışıyormuş...
İlahi Kemal Bey, bazı CHP’lilerin de söylediği gibi bunun için MİT’e gerek yok ki… CHP’nin içi yeterince karışık! Üstelik, CHP’yi sürekli karıştıran kepçe de belli!
Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanı olduktan sonra, 162 ismi vitrine taşıdı, sonra başarısızlıkla suçlayıp görevden aldı. Kendisi getirdi, kendisi gönderdi.
İsterseniz tek tek bakalım…
Süheyl Batum’u kendisi getirdi. Önce Genel Sekreter, sonra Genel Başkan Yardımcısı yaptı. En sonunda da CHP’den ihracını istedi.
Birgül Ayman Güler’i getirip, Genel Başkan Yardımcısı yapan kimdi?
Bugün “tu-kaka” olan Emine Ülker Tarhan da Kılıçdaroğlu tarafından keşfedilip, milletvekili yapıldı. Sonra da Grup Başkan Vekilliğine getirildi.
Gülseren Onanç’ı Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Meclisi Üyesi yapıp, sonra da görevden alan Kılıçdaroğlu değil miydi?
Sağdan transfer Aytun Çıray Genel Başkan Yardımcısı yapıldı. Üç ay kadar görevde kaldı. Sonra kapının önüne konuldu.
Osman Korutürk’ün de durumu aynı. O’na da üç ay Genel Başkan Yardımcılığı verildi. Ardından “tamam” denilerek yerine Faruk Loğoğlu getirildi.
Kılıçdaroğlu, yerel seçimin sorumluluğunu 5 kişilik bir komiteye verdi. Sonuçlardan memnun olmayınca Bihlun Tamaylıgil, Adnan Keskin, Gökhan Günaydın ve Umut Oran’ı gönderdi. Buna karşılık aynı ekipteki Bülent Tezcan’ı tuttu. Oysa büyükşehir adaylarını belirleyen zaten kendisiydi. İzmir’i Aziz Kocaoğlu’na, İstanbul’u da Mustafa Sarıgül’e teslim etmişti.
Şimdi Şişli’de kıyamet kopuyor. Beşiktaş Belediye Başkanı da Kadir Topbaş’ı Ak Parti’nin “Dombra”sı ile karşılıyor.
Daha sayayım mı?..
* * *
Kılıçdaroğlu göreve geldi, CHP’de tasfiyeler tasfiyeleri izledi. Kimi “Baykalcı” diye aforoz edildi. Kimi “Ulusalcı” damgası ile yaftalandı. Kimine de “Önder Savcı” denilerek hayat hakkı tanınmadı.
Peki CHP’ye kimler getirildi? Parti içinde sürekli sorun kaynağı olan Sezgin Tanrıkulu, Hüseyin Aygün, Murat Özçelik ve Mehmet Bekaroğlu gibi isimler! Bunlara sağdan transfer Bülent Kuşoğlu, Sinan Aygün, Muhammed Çakmak, Aytun Çıray ve Turan Tayan gibi isimleri de eklemek lazım. Pardon, ismi lazım değil, ama “Ben CHP’den seçildim, ama CHP’li değilim” diyen İstanbul milletvekilimizi de unutmayalım.
Daha neler var, neler… Yerim dar yazamıyorum. İlahi Kemal Bey, bunları da mı MİT yaptı? MİT, CHP’nin içine 50 tane adam soksa bu kadarını yapamazdı ki!

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi