• $12,4902
  • €14,1202
  • 713.051
  • 1776.41
29 Mayıs 2019 Çarşamba

Meydan okuma ve mesaj

Obüsler, Ataklar, F-16’lar ve komandolar… Bu defa sınır ötesinde Kandil’e açılan kapı Hakurk’a dayandık. Tepelerine bindik, vuruyoruz.

Aslında rutine bindirdik biz işi. Kararlıyız, geri adım atmıyoruz. “Yapacağız” diyor, yapıyoruz. Suriye ya da Irak fark etmiyor. Gidiyoruz, tehditleri kaynağında imha ediyoruz. Ülkemizin bekası neyi gerektiriyorsa onu gerçekleştiriyoruz.

Hem de yerli imkân ve silahlarla!

Kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz. Hür, bağımsız ve bölgesinde etkili bir ülkenin yapması gerekenleri sergiliyoruz. Terör destekçilerine meydan okuyor ve gerekli mesajı veriyoruz. Geçmişte hayal bile edilemeyenleri hayata geçiriyoruz.

Rus Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun şu sözleri çok önemli:

-Türkiye bağımsız ve bölgesel yeni bir güç. Hava savunma silahları üretiyor. Herkes bu gerçeği görüyor ve ABD de görecek.

Aynen öyle…

Dün, ABD’den izinsiz bölgede adım atamazdık. Bugün, müttefiki olan, silah ve para yardımı yaptığı terör örgütlerini vuruyoruz. Hem de açık ve kapalı bütün tehditlere rağmen!

Halen farkında olmayanlar varsa da bu bir devrimdir!

Türkiye’nin ayağa kalkışıdır…

Bu ülkede yaşayan herkesin iyi değerlendirip düşünmesi lazım gelişmeleri!

Sıkıntı yok, dünyanın en etkili ordularından birine sahibiz. Askerimiz bu operasyonu da başarıyla tamamlayıp geri dönecek.

Daha önce olduğu üzere yine dışarıdan tepkiler yükselecek. Biz, yaşadığımız diğer örneklerdeki gibi onları da göğüsleyip püskürteceğiz.

Bizim asıl sıkıntımız içeride, içimizde…

Çünkü bizde, askerimizin göğüs göğüse vuruştuğu bu alçaklara “terörist” diyemeyenler var. Onlar ve onların destekçilerinden siyaseten medet umanlarla dolu çevremiz. Örneklerini her gün görüyoruz.

Mehmetçik, kan döküyor, can veriyor, “beka da neymiş” diyorlar! Üç-beş oy uğruna Türkiye’nin verdiği bu büyük mücadeleyi görmezlikten geliyorlar. Hatta daha da ileri gidip, terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürecek açıklamalar yapıyorlar.

Örnek mi istiyorsunuz?..

Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu’nun yaptıkları açıklamalara bakın! Üstüne bir de CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın beyanlarını koyun. Televizyonlara çıkıyor; PKK, FETÖ ve dış destekçilerine ilişkin sorulara yuvarlak, her anlama gelecek cevaplar veriyor. Ardından yapılan paylaşım ve değerlendirmelere de “Öyle demedim, montaj bunlar” diye tepki gösteriyor.

Peki, sen ne dedin, ne söyledin, ne anlatmaya çalıştın?..

İşte bu soruların cevabı yok. Yuvarlıyor, net konuşmuyor, çünkü ne Kandil’i, ne de Pensilvanya’yı rahatsız etmek istemiyor. Oralardan gelen destek açıklamalarına, “Benim size ihtiyacım yok” cevabını veremiyor.

İşte Mehmetçik, böyle bir ortamda sınır ötesi operasyon yapıyor. Türkiye’nin bekası, milletin huzur ve güvenliği için mücadele veriyor.

O yüzden herkesin aklını başına alması lazım!..

Üzerinde ciddiyetle düşünülmesi gereken soru şudur bugün:

Nerede duracağız? Terörün tepesine binen, onların dış destekçilerine meydan okuyan iradenin mi, yoksa bu mücadeleyi küçümseyen, sulandıran ve çarpıtanların yanında mı?

<p class='MsoNormal'>AKŞAM TV'den Ezgi Aşık'a konuşan Tarihçi-Yazar Osman Azman  Alemdar deniz savaş

Tarihçi-Yazar Osman Azman 'Alemdar'ı anlattı

Hibe desteğiyle kurduğu mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor

400 bin uçuş saatini başarıyla tamamladı! Türkiye'nin ilk milli ve özgün SİHA'sı

Irak'ın Musul kentindeki bir restoranda robot garsonlar işe başladı