• $8,658
  • €10,1795
  • 488.028
  • 1419.43
1 Haziran 2017 Perşembe

Melanet merkezleri

Emin Pazarcı
Emin Pazarcı

Biz, kendi kendimizi yerden yere vurmaya devam ederken… Kılıçdaroğlu gibi bazı siyasetçiler, “Türkiye, Avrupa’nın en büyük kara para aklayıcısı ülkedir” türünden suçlamalarda bulunurken… Her türlü kötü meziyetleri kendimize yakıştırmak için birbirimizle yarışırken…

Ajanslardan, yere göğe sığdıramadığımız Batı kaynaklı bir haber geldi:

“Fed, Alman Deutsche Bank’ı, 41 milyon dolar para cezasına çarptırdı.”

Sebebi de bankanın yaptığı milyonlarca dolarlık şüpheli işlem. Daha anlaşılır bir ifadeyle kara para aklama faaliyeti.

Üstelik, Almanların Deutsche Bankası’nın ilk vukuatı değil bu. Nisan Ayında da Fed tarafından 160 milyon ceza kesilmişti. Ocak ayında ise, New York Mali Hizmetler Birimi’ne 425 milyon dolar ödemişti.

Şimdi Almanya’dan ayrılmadan konuyu değiştirelim…

Alman Gazetesi Junge Welt, hepimizi ilgilendiren bir haber yayımladı. Türkiye tarafından iyi bilinen gerçeği okuyucularıyla paylaştı:

“Alman Hükümeti’nin dolaylı olarak FETÖ ile bağlantısı vardır.”

Aslında dolaylı değil, doğrudan bir ilişki var. Ama Alman Gazetesinin bu kadarını dile getirmesi bile yeter. Haberde, aynen şu tespit yer alıyor:

“15 Temmuz Darbe Girişiminden sonra, Almanya Gülencilerin merkezi haline geldi.”

Aynen öyle. FETÖ’cüler, durup dururken Almanya’yı mesken haline getirmediler. Çünkü, orada korunuyor ve kollanıyorlar.

Ne dedi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu:

“Almanya’nın Türkiye’ye bakışında sıkıntılar var. Türkiye aleyhine ne varsa desteklediklerini görüyoruz.”

Buna terör örgütleri de dahil!..

Aynı değerlendirmeyi, “dost” ve “müttefik” dediğimiz pek çok başka Batılı ülke için de yapmak mümkün!

***

Amerika tarafından YPG’lilere silah sevkıyatı başladı. Bunu da marifetmiş gibi ABD Savunma Bakanlığı yetkilileri açıkladı.

YPG ya da PYD dediğimiz oluşumlar, PKK’nın bir uzantısı ve ikiz kardeşi. Bunlar da DEAŞ kadar kanlı terör örgütleri. Üstelik, başka marifetleri de var. Mesela, bütün dünyanın bir insanlık suçu olarak gördüğü insan ticareti faaliyetiyle meşguller. Aynı zamanda uyuşturucu işinin içindeler ve tüm dünyayı zehirleyip, insanları yavaş yavaş öldürüyorlar.

Buna rağmen, Amerika ile kol kolalar...

Şaşırdık mı? Şaşırmadık elbette. Bugün ABD’nin Başkanlık Koltuğunda oturan Trump, DAEŞ için “bizim eserimiz” demedi mi? Bu terör örgütüyle ilgili olarak, seçim kampanyası sırasında aynen şu ifadeleri kullanmadı mı:

-Kurucu O’dur. Obama DEAŞ’ı kurdu. Hilekâr Hillary Clinton da örgütün yardımcı kurucusudur.

Trump, daha da ileri gidip, ABD’nin artık çeşitli ülkelerdeki yönetimleri devirme faaliyetlerinden vazgeçmesi gerektiğini söylemedi mi?

Maalesef bunlarda…

Darbecilik faaliyetleri, terör, kara para, uyuşturucu dâhil, her türlü yasa ve insanlık dışı faaliyet mevcut. Ayrıca görüntüye bakılırsa, bütün bunları kendilerine “hak” görüyorlar. Başkası yaparsa da “kabahat” oluyor. Yıllardır böyle gelmiş, böyle gidiyor. “Hak haklının değil, güçlünün” düsturu ile hareket ediyorlar. Güçlerini ortaya koyup, her türlü haksızlığı, kendi hanelerine “hak” olarak yazabiliyorlar.

***

İçimizdeki İngiliz, Alman, Fransız ya da Amerikalılar ne derse desin, dünyada yaşanan gerçek ortada:

Pek çok Batılı ülke, bugün “melanet merkezi” olarak çalışıyor. Melanet, “büyük kötülük, lanetlenecek faaliyet ve davranışlar” demek.

Eğer bu Batılı ülkeler üzerinde insan hakları, demokrasi ve adalet gibi kavramların gerçekten bir değeri olsaydı…

Fetullah Gülen denilen adam, Pensilvanya’daki lüks malikânesinde o kadar rahat oturabilir miydi? Ya da PYD’nin başındaki Salih Müslim, elini kolunu sallaya sallaya Batılı ülkelerde gezebilir miydi?

Olmayacağına, olamayacağına göre…

Melanetin merkezinde oluşturulup, çevreye yayılan algı operasyonlarına dikkat etmemiz gerekli. Yetmez, ayrıca o operasyonlara itibar edip, aleti haline gelenlerin de peşlerine takılmamak lazım. Başkalarının yazıp sahneye koyduğu oyunların figüranı olmaktan kurtulmamız lazım artık.

<p>Sosyal medyada en çok paylaşılan haftanın viral olmuş videoları 'GÖRMELİSİN'de sizlerle!</p>

Görmelisin

Dört ülke Türk zırhlısı Yörük 4x4'ü bekliyor

Çanakkale Boğazı açıklarında gemi kazası meydana geldi

Tesla'yı solladı! En uzun menzilli elektrikli otomobil oldu