27 Mart 2024 Çarşamba

Londralı Mansur

Bana ne Mansur Yavaş'ın kızından. Aile işlerine hiç girmem, hoş da bulmam. Ama kendisini savunmak için kızını ortaya attı. O yüzden, mesele kızı değil, Mansur Yavaş'ın bizatihi kendisidir.

Londra'da alınan ev konusu ortaya çıkınca, "İş bulamadığı için pek çok genç gibi yurt dışına gitmek zorunda kalan" kızından bahsetti. Evi onun için aldığını söyleyip, kızının arkasına sığındı.

Ama doğru değil söyledikleri. Kızı Çağlayan Yavaş Sezgin, Bahçeşehir Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptıktan sonra 2012'de Borusan Otomotiv'de "iş analisti" olarak işe başladı. Burada tam 3 yıl çalıştı.

Sonra iş değiştirdi. Şubat 2015'te, İstanbul'da BAYPM isimli yazılım şirketine girdi. Ardından oradan da ayrıldı.

İş bulamamışmış! Hadi oradan derler bunu söyleyene...

Sonra, İngiltere'ye yerleşti Çağlayan Yavaş. Haziran 2017'de kendi şirketini kurdu. Kolay değil Londra'da şirket kurmak! Para ister, çevre ister. Bugün hem Londra'da şirketi var, hem de Leesman adlı emlak şirketinde "başmühendis" olarak çalışıyor.

Demek ki neymiş? Mansur Yavaş'ın söyledikleri doğru değilmiş.

***

Şimdi kızını bırakalım, Mansur Yavaş'ın kendisine bakalım...

İngiltere ve Londra ile derin ilişkileri vardır. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten iki ay sonra, Haziran 2019'da Londra'ya gitti. Tabii ki torun sevmek için değil.

Barking Dagenhan Belediye Başkanı Darren Rodwell, İşçi Partisi'nden Lyn Brown ve Jeremy Corbyn ile görüştü. Daha sonra CHP'nin Birleşik Krallık Temsilcisi Kazım Gül ile birlikte Londra Belediye Meclis Üyesi Unmesh Desai ile bir araya geldi.

Peki, kim bunlar?

Hepsinin özellikleri aynı: Rodwell de, Brown da, Corbyn ve Desai de Türk ve Türkiye düşmanı. Mesela, Desai, "Kürdistan İçin Adalet Kampanyasının" Yönetim Kurulu Başkanı. Londra Belediyesi'nde "Öcalan İçin Özgürlük Resepsiyonu" düzenleyen bir isim. Bu adam, Selahattin Demirtaş'ın davasını izlemek için Türkiye'ye gelmişti. 15 Temmuz Darbesi'nin ardından da yargılanan FETÖ'cülere siper olmuştu. Corbyn ise, PKK'nın İngiltere'de terör örgütleri listesinden çıkarılması için çabalayan bir adam.

Garip bir tesadüf değil mi?

***

Bir de Mansur Yavaş'ın dilinden hiç düşürmediği Şeffaflık Ödülü var. Onun da adresi İngiltere ve Londra. Bu ödülü veren, İngiltere'deki Belediye Başkanları Vakfı.

Peki, bu vakıf başka kimlere ödül verdi dersiniz?

2021 yılında Yavaş'a ödül veren bu vakıf, PKK'nın Suriye uzantısı olan YPG'nin Rakka'daki Belediye Başkanı Leyla Mustafa'ya da ödül vermiş. Ödül alan üçüncü kişi ise Hollanda'nın Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb. Bu adam da 2017 yılında, Türkiye Cumhuriyeti Aile Bakanı ve Türk heyetine saldırı emri vermişti. Heyette yer alan Türk vatandaşlarını da sınır dışı ettirmişti.

Şimdi daha iyi anlamışsınızdır sanırım, Mansur Yavaş'ın "Apo Bey" demesinin ve Selahattin Demirtaş'a selam gönderen Özgür Özel'i ayakta alkışlamasının sebebini!

Geçen seçim "Milliyetçilik" ve "Ankaralılık" vurgusu ile seçim kazanan Mansur Yavaş ve Londra gerçeği budur işte. Kızına aldığını söylediği ev konusunu da bu tablo içinde değerlendirmek lazım!

<p>Beyoğlu'nda çalıştığı bir mekandan ayrılarak başka mekanda işe başladığı için eski patronlarının

İstanbul'da işi bırakan DJ'ye silahlı saldırı kamerada

Karadeniz'in peştamalını dünyaya tanıttı

Antalya'daki teleferik kazasının enkazı havadan görüntülendi: Facianın boyutu gözler önüne serildi

Sırrı ortaya çıktı: Makarna suyunu dökenler pişman oluyor!