• $32,843
  • €35,1655
  • 2486.52
  • 10768.6
2 Mart 2023 Perşembe

Lagara lugara, boş laf

Partisinin grup toplantısında kürsüye çıktı ve ne dedi Meral Akşener? Artık çiğnene çiğnene çürümüş artık sakızlara yapıştı. "Sinan Ateş'e kıyılmasının ardından 61 gün geçti" dedi:

-Faillerin ellerini kollarını sallayarak gezdiği, hiç kimsenin bu hainleri bulmak için kılını bile kıpırdatmadığı 61 günü geride bıraktık.

Oysa tetikçi dahil o katillerin hepsi yakalandı. Şu anda cezaevindeler.

Bunu bilen Akşener, hemen ardından manevra yapıp, "Herkesin bildiği gerçeklerden" bahsetti, "Kuklalar tutuklandı, kuklacılar serbest" dedi. Ve "Yazıklar olsun" iadesini kullandı.

Kime yazıklar olsun?

Nedir bu herkesin bildiği gerçekler?

Kuklacılar kim ve neredeler?

Böyle ciddi bir iddia ortaya atanın, altını da doldurması lazım. Aksi takdirde, söylediklerinin boş-beleş laf dizisinden öte hiçbir anlamı yok. Üstelik Meral Akşener, bu ülkede İçişleri Bakanlığı yapmış bir isim. Bir suçu ya da suçluları biliyorsa, bunları ilgili makamlarla paylaşmak zorunda! Çünkü suç ve suçluyu gizlemek de ayrı bir suç!

Madem biliyor, neden açıklamıyor Meral Akşener? Korkuyor mu, neden ve kimden korkuyor? Korkmasın; söz; ciddi bir delil ortaya koyarsa, biz de sonuna kadar arkasındayız.

Eğer siyaseten ve ortalığı bulandırmak için sarf edilen boş-beleş laflar değilse söyledikleri, hemen açıklasın. En basitinden bir yurttaşlık görevidir bu.

***

Aslında, boş-beleş, gereksiz, ayakları yere basmayan, sadece ve sadece birilerini karalamak için söylenen çok laf dolaşıyor ortalıkta...

Bunların bir kısmı da seçimlerle ilgili.

Sürekli "seçim de seçim" diye bağıranlar, depremin ilk gününde bile seçimi unutmadılar. Ne çok senaryo yazdılar seçim üzerine! Kendi yazdıkları senaryoları da kendileri oynadılar. Kendi ürettikleri tezlere anti-tezleri çarpıştırdılar. Akla hayale gelmeyecek iddialar ortaya attılar.

Masa başında ürettikleri tezler üzerinden başkalarını suçladılar. Kimi çeşitli tarihler verdi, kimisi "seçimlerin erteleneceğini" ileri sürdü. Kimi de oturduğu yerde savaş bile çıkarttı.

Seçim tarihini belirleyecek olanlar ise sustular. "Şimdi seçim konuşmanın zamanı değil" dediler. Daha önce ne diyorlarsa, orada durdular. Ama Özgür Özel gibi bazı tipler, akla hayale gelmeyecek isnatlarla ağızlarına ne geliyorsa onu söylediler. Kendi kafalarında kurdukları senaryoları "gerçek" diye millete anlattılar.

Sonuçta ne oldu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tek cümle ile altını çizdi. Daha önce ne dediyse, dün de onu söyledi. "Vakit geliyor, millet 14 Mayıs'ta gereğini yapacaktır" dedi.

***

Hep söylüyorum, bir yanda gerçekler var; diğer tarafta istismar siyaseti. Uzun süredir böyle gidiyor ve artık istismar siyasetçileri işin suyunu çıkarttılar. Amiyane tabiri ile hep lagara lugara yapıyorlar, sürekli boş laflar üretiyorlar. Üstelik sınır tanımıyorlar, fren mekanizması nedir, onu da bilmiyorlar,

Biri olmazsa, bir başkasını üretiyorlar. Bir algı operasyonu boşa düşerse, hemen yenisine geçiyorlar.

Hem siyaset mekanizmasını alabildiğine kirlettiler. Hem değerleri alt-üst, kutsalları ters- yüz ettiler. Hem de milletin başını fazlasıyla döndürdüler.

<p>Devrek'te hayvancılık işi yapan Kayhan Ayvacı ve ev hanımı Rabia Ayvacı, düğün salonunda gerçekle

Düğünde damada takı yerine koyun hediye ettiler

Yetişen alıyor: 80.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri

Dünya mirası Nemrut bayramda ziyaretçi akınına uğradı

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!