• $32,5276
  • €34,8485
  • 2487.66
  • 9516.1
5 Nisan 2023 Çarşamba

Kullanışlı ezikler

Ne dedi Cumhurbaşkanı Erdoğan? "Bu seçimde ABD'ye iyi bir ders vermeliyiz" ifadesini kullandı.

Doğru bir söz etti. Zaten dışarıdan fotoğraf çekip, yorum yapanlar da bunu görüyor. Hatta ifadeyi daha da genişletip, "Emperyalist güçlerden" söz edebiliriz. Büyük bölümü Erdoğan'ın gitmesini, Türkiye'nin geçmiş yıllara dönmesini istiyor. O yüzden seçim sonuçlarını etkilemeye çalışıyorlar. ABD Başkanı Biden, yıllar önce açıkça söyledi bunu zaten. "Türkiye'deki dostları" ile birlikte "Erdoğan'ı yenmekten" bahsetti.

Kim ne derse desin, kim aksini ispat etmek için çırpınırsa çırpınsın, kim ne kadar çarpıtmaya çalışırsa çalışsın, Türkiye'nin gerçeği bu. Bir yanda sırtını küresel güçlere dayayanlar var, bir tarafta da yerli ve milli Cumhur İttifakı. Mücadele bu iki eksende yürüyor...

Niçin Erdoğan'ı istemediklerine gelince...

Küresel güçlerin dümen suyunda yürümüyor da onun için! Taşeron olarak kullandıkları PKK ve YPG'nin tepesine biniyor. En kullanışlı aparatları olan FETÖ'nün belini kırdı. Suriye'de oyunları bozdu. Libya'da zamanında yaptığı müdahale ile dengeleri değiştirdi. Onlarca yılın problemi olan Karabağ meselesinin çözümüne yardımcı oldu. Bütün dünyanın gözü önünde "Dünya beşten büyüktür" diyerek net bir tavır ortaya koydu.

Vesaire, vesaire...

***

İşte bütün bunların sorumlusu olarak görüyorlar Erdoğan'ı! Devirmek, yok etmek istemeleri de çok doğal. Tekrar dümen sularına almak istedikleri bir Türkiye arzuluyorlar.

Erdoğan'ın bu mücadelede tek dayanağı ise millet. İşte bu yüzden seçimin küreselcilerle milli güçlerin mücadelesi haline geldiğini söylüyorum!

TOGG, Nükleer Santral, Karadeniz Doğal Gazı, Bayraktar, Milli Muharip Uçak ve kısacası Türkiye'nin gerçekleştirdiği büyük hamlelerin tamamından rahatsızlar.

Asrın felaketi olan deprem faciasının ardından, ülkenin enkazın altında kalmaması huzursuz ediyor onları. Hele hele, buna rağmen deprem bölgesinde bile hâlâ "Erdoğan" denilmesi kimyalarını bozuyor.

Anlıyorum bu küresel güçleri. Yüz yıllık mücadelelerinin boşu gitmesini istemiyorlar. Osmanlı coğrafyasında bir Türkiye Cumhuriyeti'nin parlamasından rahatsız oluyorlar.

Anlayamadığım ve anlam veremediğim, içerideki direnç. İçeride, Erdoğan düşmanlığında onlara taş çıkaracak bir güruh var. Ne yaparsa çarpıtıyorlar, hangi adımı atarsa kirletmeye çalışıyorlar.

Sevmeyebilirler, eyvallah. Ama bu sevgisizliğin dönüştüğü düşmanlık, evrildiği yabancı, emperyalist ve ecnebi aparatlığı çok garip!

Aynı Abdülhamit düşmanlığı ve Milli Mücadele döneminde olduğu gibi. "Gitsin" diyorlar. Gitmesi için herkesle işbirliği yapabiliyor, emperyalistlerin değirmenlerine su taşıyabiliyorlar. Üstelik bunu şuursuzsa ve canhıraş bir şekilde yürütüyorlar...

Diyelim ki gitti Erdoğan. Ne olacak? Yüz binlerce depremzedenin konutlarını kim yapacak? O devasa projeleri kim yürütecek? ABD ve diğerlerine karşı bu milletin hakkını ve hukukunu kim koruyacak?

Soruları çoğaltmak mümkün... Cevabı ise kimse! Çünkü "Yüz yılın rövanşını almaktan, Cumhuriyetle yüzleşip hesaplaşmaktan" bahseden HDP ile birlikte, kol kola yürüyen bir muhalefetimiz var bizim!

<p>Saldırıdan birkaç saat sonra İran Silahlı Kuvvetleri  Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bag

İsrail, saldırıya karşılık verecek mi?

BİM 19 Nisan 2024 aktüel ürünler kataloğu

Sahibinin terk ettiği kör köpeği ölmek üzereyken buldu! İnanılmaz değişim

Bursa'da define faciası! 1 kişi öldü, 2 kişi kayıp