• $7,4348
  • €9,0407
  • 422.344
  • 1488.21
24 Ocak 2020 Cuma

Korkunç ilişkiler

Emin Pazarcı
Emin Pazarcı
YAZARIN SAYFASI

Eski MİT’çi ve FETÖ’cü Enver Altaylı hakkında hazırlanan iddianame açıklandı. Son derece karışık, iç içe geçmiş, derin, tüyler ürpertici ilişkiler ortaya çıktı…

Enver Altaylı, adeta FETÖ denilen örgütün röntgeni gibi! Ayrıca, “FETÖ’nün Siyasi Ayağı” tartışmalarına ışık tutacak cinsten.

Tanırım kendisini de kardeşini de. Enver Altaylı, bir dönem MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in en güvendiği isimlerdendi. MHP Genel Merkezi’nde oldukça etkiliydi. Özellikle Almanya ve Türk Cumhuriyetleri konusunda danışmanlık yapardı.

12 Eylül 1980 Darbesi’nin ardından kayboldu. Ortaya çıktığında ANAP ve DYP’de boy gösterdi. Her iki parti içinde de Genel Başkanlar ve bakanlarla yakın ilişkileri vardı. Özal ve Demirel dönemlerinde cumhurbaşkanları seviyesinde irtibatlar sağladı. Özbekistan’da da etkiliydi. Eski Devlet Başkanı İslam Kerimov’un güvendiği bir isimdi. Her gittiğimizde Kerimov’un yanında görürdük O’nu. Katıldığı bir darbe girişimi sonucu, Türkiye ile Özbekistan’ın ilişkilerinin bozulmasına yol açtı. Kerimov, Türkiye’ye gönderdiği öğrencileri bile çekti.

Kirli ilişkilerinin bilinmemesi, geçmişte Türkeş’e yakın olması, MHP ve BBP’deki pek çok kapıyı kendisine açtı. BBP içindeki önemli isimlerle akrabalık ilişkileri dolayısıyla, nefesi sürekli olarak Muhsin Yazıcıoğlu’nun ensesinde oldu.

***

İddianamedeki bilgilere bakılırsa, Altaylı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Baş Danışmanı Rasim Bölücek’le binden fazla telefon görüşmesi gerçekleştirmiş.

Peki kimdir Rasim Bölücek?

1980 öncesi Ülkü Ocakları içinde ve Muhsin Yazıcıoğlu üzerinde çok etkili olan Cemal Bölücek’in oğlu. Yazıcıoğlu Ülkü Ocakları Genel Başkanı iken, kendisine çok itibar eder ve en kritik konuları O’nunla görüşürdü.

Bugün bile “O ülkücü bir gelenekten geliyor” diye Rasim Bölücek’i savunanlar var. Ne işi var o zaman Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında?

İlişkilere bakın… Karmakarışık… Kimin eli kimin cebinde belli değil…

Tarlalar, nasıl ve ne şekilde sürülmüş!

***

Yazdığı mektuplar ortada. Altaylı’nın, hem FETÖ, hem de yabancı istihbarat örgütleri ile ilişkileri çok net. Zaten FETÖ denilen örgüt ABD’nin güdümünde olan ve yabancı istihbarat örgütleri tarafından kullanılan bir yapı.

En vahimi, bu adam her yere sızmış. Türkiye’nin yakın geçmişine bakıldığında, her taşın altından O çıkıyor. Cumhurbaşkanları, Başbakanlar ve siyasi partilerin genel başkanları ile yan yana, el ele, kol kola.

İşin en iç acıtıcı yanı ise, Yazıcıoğlu’nun ölümündeki FETÖ parmağı. Bugün, en azından o helikopter kazasından sonra FETÖ’nün olay yerine ulaşılmasını engellediği netleşmiş durumda.

Fotoğrafa bakın:

Yazıcıoğlu, FETÖ tarafından yok ediliyor. En yakınındaki isimler ise bilerek ya da bilmeyerek FETÖ’ye hizmet ediyor. Türkiye’nin pek çok önemli noktası gibi, Yazıcıoğlu’nun da çevresi kuşatılmış!

Hiç ihtimal veremeyeceğiniz kişiler, olmayacak isimlerle bir araya geliyor. FETÖ her yerde ve her şekilde boy gösteriyor!

İşte FETÖ denilen dış destekli kirli yapı bu…

Biz “siyasi ayak” arayaduralım, izler bizi hiç ummadığımız yerlere bile götürüyor!

<p>'Aslında kendi tarihimize baktığımızda iki yüz yıldır aynı meseleyi konuştuğumuzu görüyoruz. Batı

Muasır medeniyet seviyesi ve Cherokee Kabilesi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşamı ve siyasi kariyeri

Vaka artışı yaşanan Samsun'da 'gizli ekip' tekrar görevde

2 bin 225 rakımdaki çığ tatbikatı nefes kesti