• $16,6494
  • €17,4227
  • 970.42
  • 2409.78
10 Ağustos 2017 Perşembe

Kılıçdaroğlu kimin sözcüsü

Dün, Atatürk ve Kılıçdaroğlu’nu yazmıştım. Kemal Bey’in, Atatürk düşüncesinden ne kadar uzakta olduğunu belgeleriyle ortaya koymuştum…

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’dan destek geldi. Ünal, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk’le uzaktan yakından ilgisi yoktur” dedi:

-Atatürk, sağlığında bir film çektirmek istemiştir. Konuyla ilgili olarak da kendi el yazısıyla notlar düşmüştür. O notlara bakılınca, Atatürk’ün ortaya koyduğu ideali, bugün AK Parti’nin gerçekleştirdiği görülür.

Ardından ekledi:

-Bugünkü CHP’nin Atatürk’ün ortaya koyduğu millilik vasfıyla hiçbir ilgisi yoktur.

***

Ulusal gazetelerin Ankara Temsilcileri olarak, dün Mahir Ünal’ın kahvaltı konuklarıydık. Gündemdeki konuları masaya yatırdık…

Tabii, CHP’yi ve başta Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP’lilerin yaptıkları son çıkışları da görüştük. Ünal, Kılıçdaroğlu ile ilgili olarak bir “söylem analizi” çalışması yaptıklarını söyledi. Orada, CHP Lideri’nin sürekli olarak bir “meşruiyet krizi” çıkarmaya çalıştığının görüldüğüne işaret etti:

-Türkiye karşıtı lobilerin sözcüsü gibi konuşuyor. Kılıçdaroğlu’nun söylemleri nefretten besleniyor.

Bu tezine, geçmişteki “Türkiye IŞİD’i destekliyor” iddiasını örnek gösterdi.

Türkiye’yi Lahey’de yargılatma hedefi güden MİT TIR’ları kumpasına verdiği desteği hatırlattı.

Özellikle “zombileştiklerinin” ortaya çıktığı tarih olan 2013’ün ardından FETÖ ile kurulan ilişkilerin altını çizdi. Bunun da Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığından kaynaklandığına dikkati çekti.

Ünal, “Bugün önümüzde duran soru şudur” dedi:

-Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP zihniyeti bu nefretten beslenmeyi mi sürdürecek? Yoksa kendini rehabilite mi edecek?

***

Ardından, kendi sorusuna kendisi cevap verdi:

-Benim şahsi kanaatim, Kılıçdaroğlu’nun bu söylemlerini 2019’a doğru artırarak devam ettireceğidir.

Peki, ama neden?

Mahir Ünal, net olarak “şu yüzden” demedi, iki ihtimalden bahsetti:

-Ya bütün bunları bilinçli olarak yapıyor ya da siyaset bilmediği ve kendi kitlesini tatmin etmek için böyle davranıyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, Kılıçdaroğlu’nun “siyasi perspektifi ve vizyonu olmadığından” bahsetti. Kongreleri kazanma ve yönetim biçimine bakıldığında “demokrat olmadığının” da ortaya çıktığını söyledi. “Takipçileri yok, müttefikleri var” dedi:

-Yaptığı siyaset, Türkiye’nin zeminine, toplumsal dokusuna zarar veriyor. Bu siyaset nefretten besleniyor.

Ünal, yıllar önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kendisinin yanında Kemal Kılıçdaroğlu’na bir teklifte bulunduğunu da bizlerle paylaştı. “Kemal Bey’e ‘Biz AK Parti ile CHP Türkiye’nin yüzde 75 gibi kahir ekseriyetini oluşturuyoruz. Gelin bir komisyon oluşturalım, Türkiye’nin temel sorunlarını birlikte çözelim’ dedi. Kılıçdaroğlu cevap bile vermedi” dedi.

Ünal, Türkiye’nin temel meselelerinden birinin CHP’nin beslendiği nefret bataklığını kurutmak olduğunu söyledi.

***

AK Parti, önümüzdeki pazartesi günü 16. Yaşını kutlayacak…

Ünal’la bu 16 yıllık dönemi de konuştuk. “AK Parti, kurulduktan 15 ay sonra iktidara geldi ve ondan sonra katıldığı bütün seçimleri kazandı” dedi:

-Siyasal sistemi değiştirdik. Devleti yeniden yapılandırıyoruz. Bütün bunların mimarı da Recep Tayyip Erdoğan’dır. Şu anda her şey yeniden elden geçiriliyor ve yeni atılım dönemine hazırlık yapılıyor. Bunlar çok önemlidir.

Ünal, 16 yıllık süre boyunca, AK Parti olarak seçim beyannamelerindeki bütün vaatleri gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Ülkenin bir yerden alınıp, başka bir yere taşındığına dikkati çekti. “Türkiye’nin kendi ayakları üzerinde durması sağlandı” dedi:

-Bugünkü mücadele de bir ülkenin ayağa kalkma mücadelesidir.

Doğal olarak bütün bunların bedelinin de olacağına işaret eden Ünal, bir de hatırlatma yaptı:

-Eğer birileri, ‘Biz her şeye sahip olalım ve karşılığında hiçbir bedel ödemeyelim’ diyorsa, bu hayatın doğal akışına terstir. Böyle bir söylem ‘Yağmur yağsın, ama biz ıslanmayalım’ demekle eşdeğerdir.

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...