• $32,8319
  • €35,1401
  • 2490.81
  • 10775.3
15 Eylül 2022 Perşembe

Kemal'in askerleri

Çok iyi tanırım kendisini. Hakkında kötü bir şey söylemek de istemen. Ancak, yaşananların ardından süreci paylaşmak zorundayım...

Ülkücüydü, devlet görevlisiydi ve lidere en yakın isimlerden biriydi. Alparslan Türkeş'in vefatının ardından siyaset yapmak istedi. Olmadı, istediğini bulamadı. Hedefini büyüttü, en tepelere oynamaya çalıştı, ancak peşine takılan çıkmadı.

Sonra, oldukça ünlü HDP'li bir milletvekilinin boşandığı karısı ile tanıştı. Onunla evlendi. Sanırım zaman içinde eşinin etki alanına girdi. Sağlık problemleri yaşadı ve bir süre ortadan kayboldu. Daha sonra bir anda CHP'de ortaya çıktı. MHP'de en tepelere göz dikmesine rağmen, CHP'de bir belediye meclis üyeliğine razı oldu.

Son olarak da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında gördüm kendisini. Eş zamanlı olarak Kemal Bey'e övgüler düzen, geçmişte birlikte olduklarını da yerden yere vuran açıklamalarına şahit olduk.

Bir anda "Bozkurt Kemal'le" karşılaştık!

"Kim bu kişi" diye sormayın. Geçmiş hukukumuza saygımdan yazmıyorum. Sadece bugün siyasette neler olup bittiğinin, kimlerin neden kimlerle kol kola yürüdüğünün anlaşılması için bir örnek veriyorum.

Zaten bilen biliyor.

***

Sadece "Bozkurt Kemal" değil, zaman zaman da "İmam Kemal'le" karşılaşıyoruz biz. Bir mavi boncuk politikasıdır gidiyor. Herkese cömert bir şekilde dağıtılıyor.

Bu arada HDP ihmal edilmiyor. Onlara da bakanlık verileceğini söyleyen isimler ortaya çıkıyor. Kemal Bey ise, Altılı Masa üyelerini işaret ederek, "Buna birlikte karar vereceğiz" diye açıklamalar yapıyor.

Unuttum sanmayın, üstüne KHK'lıları da koyalım. Onlar dahil, kimse ihmal edilmiyor. İçlerinde FETÖ iltisaklıların bulunduğu KHK'lıların ağzına bir parmak bal sürülüyor.

Kemal Bey, alayına birden "takılın peşime" diyor...

Niye, ne için?

15 Temmuz ve emperyalist dayatmalara direnen Erdoğan'ı göndermek için!

***

Oluşturulmak istenen cephe çok daha geniş tabii...

"Biz Atatürkçüyüz" diyenler çantada keklik görülüyor. Kemal Bey, onları diri tutabilmek için süslü nutuklar atıyor. Mesela Sakarya'ya gidip, o ilin Kurtuluş Mücadelesinde en kanlı çatışmaların yaşandığı yer olduğunu söylüyor. Atatürk'ü bilmeyen Atatürkçüler de elleri patlayıncaya kadar alkışlıyor.

İyi ama orada bir çatışma olmadı. Sakarya Meydan Muharebesi, Ankara Polatlı-Haymana yakınlarında yaşandı.

Kemal Bey bilmese de gerçek Atatürkçüler biliyor bunu. Tıpkı gerçek ülkücülerin ve İslami hassasiyetleri bulunan mütedeyyin insanların neyin ne olduğun bildiği gibi!

Peki, nasıl olacak bu iş? Nasıl takılacaklar hep birlikte Kemal Bey'in peşine? Kurtla kuzu yan yana nasıl yürüyecek?

Siyasette aradığını bulamayanlar, sadece içinde kin ve düşmanlık besleyenler, ben ille de siyasette bir koltuk kapmalıyım, bir yerlerde olmalıyım ihtirası ile yanıp tutuşanlarla nasıl başarılacak bu iş?

Bir de Türkiye ve dünya gerçekleri, bu ülkenin ihtiyaçları var! Seçmen görmüyor mu bütün bunları?

O yüzden şimdiden söyleyebilirim ki olmaz, bu politika tutmaz. Bremen Mızıkacıları anlayışı ile bir yere varılmaz. Çünkü bu ülkede "Anadolu Feraseti" diye bir şey var!

<p>Devrek'te hayvancılık işi yapan Kayhan Ayvacı ve ev hanımı Rabia Ayvacı, düğün salonunda gerçekle

Düğünde damada takı yerine koyun hediye ettiler

Yetişen alıyor: 80.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri

Dünya mirası Nemrut bayramda ziyaretçi akınına uğradı

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!