• $13,4348
  • €15,2539
  • 792.813
  • 2042.08
14 Aralık 2016 Çarşamba

Katilleri açıklıyorum

Kirli elleri kan, barut ve gözyaşına bulanmış bunların. Sürekli tekrarladıkları süslü lafları bir kenara atın. Taktıkları “insan hakları” ve “demokrasi” maskelerini çekip indirin. Arkasındaki kirli suratları göreceksiniz.

Terör örgütleri ne ki!..

Bunlar çok daha acımasız ve çok daha fazla tehlikeli. Zaten onlar besleyip büyütmese, ayar verip piyasaya sürmese, ortada ne terörist kalır, ne de terör örgütü!

Maskeleri düşen ve yaldızları silinen Batı’dan bahsediyorum. Asıl katiller onlar. Çünkü terör örgütleri onların planlarını uyguluyor. Onlar kazansın ve huzur bulsun diye vuruyor, yakıp yıkıyor.

Ama biz onları dikkate almayıp, itleriyle uğraşıyoruz!

Gözümüzün içine baka baka söylüyorlar, duymuyoruz. Göstere göstere planlarını uyguluyorlar, görmüyoruz.

Ne demişti ABD’nin yeni Başkanı Donald Trump? “Artık, rejimleri ve hükümetleri devirmeyeceğiz. Amacımız kaos değil” ifadesini kullanmıştı. Ortadoğu için harcanan 6 trilyon dolardan bahsetmişti. Net bir itirafta bulunmuştu.

Tartıştık mı, hiç üzerinde durduk mu?

Tartışmadığımız gibi, bu gerçeğe rağmen halen Washingon’dan gelen açıklamaları ciddiye alıp, itibar etmeyi sürdürüyoruz.

***

Avrupa’nın hali de ortada…

PKK burada vuruyor, orada sergiler açıp, propaganda yapıyor. Paneller düzenliyor. Bunların parlamentolarında konuşmalar gerçekleştiriyor.

“Bu adam terörist bir katil” diyoruz. Belgelerini koyup, “Yaptığımız anlaşmaya uyun ve bize iade edin” diyoruz. Görmezlikten ve duymazlıktan geliyorlar. Kıllarını bile kıpırdatmıyorlar.

Sonra da dönüp onların sırtlarını sıvazlıyorlar.

Mahkemeleri teröristlerin lehine kararlar veriyor. Basın kuruluşları, bu kanlı katilleri allayıp, pullayıp kamuoyunun önüne koyuyor.

Çünkü, iyi niyetli değiller.

Çünkü, bunları kendileri besleyip, büyütüyorlar.

Çünkü, bu teröristler onlara çalışıyor.

Çünkü, tarih boyunca hep böyle yaptılar. Kim bu ülkeye düşmansa, kim bize saldırıyorsa onun arkasında durdular.

Azmettirenler, ellerine silah verenler, saldırtanlar kendileri. Besleyip büyüttükleri itlerine zarar verebilirler mi hiç?

***

Geçmişte “Sizin demokrasiniz arızalı” diyorlardı. İdam cezasını bahane ediyorlardı. İnsan hakları gibi gerekçelerle ülkelerine kaçan teröristlere kol kanat geriyorlardı.

Şimdi bu bahaneleri de kalmadı.

Çünkü, bu “demokrasi” havarileri, demokrasimize katleden, sivil halkın üzerine bomba yağdıran FETÖ’ye de sahip çıktılar. 15 Temmuz Darbe Girişimi başarılı olamayınca, karalar bağladılar.

PKK’lı katiller gibi FETÖ’cü katilleri de bağırlarına bastılar.

Daha ne yapsınlar anlamamız ve kendimize gelmemiz için? PKK canlı bombalarla alçak saldırılar düzenliyor, bunlar Senatolarından karar çıkarıp, onun Suriye kolu olan PYD’ye silah yardımı yapıyorlar. Hem de hava savunması için kullanılan Stinger füzeleri vermek için! Kime karşı kullanılacak o füzeler? DEAŞ’ta uçak ya da helikopter olmadığı için bizim helikopter ve uçaklarımızı vuracak.

Evet, asıl katiller bunlar...

Sadece maşalar varken ellerini yakmıyor, kiralık katiller kullanarak cinayet işliyorlar!

***

Yeni değil bu yaptıkları. Geçmişte de aynı tavrı sergilediler. PKK ve FETÖ gibi örgütleri hep yedekte tuttular. Gerektiğinde saldırtıp, gerekirse geri çektiler.

Şimdi ise “elde var” saydıkları Türkiye’nin “yeter artık” dediğini ve ellerinden kaydığını gördüler. O yüzden hırçınlaştılar. Onun için dengeleri bozuldu ve sürekli açıklar vermeye başladılar.

Türkiye artık onlardan bağımsız milli politikalar izliyor. Eline sopayı alıp, PKK ve FETÖ gibi itlerini dövüyor. Onlardan bağımsız kendi ordusuyla Suriye’deki menfaatleri doğrultusunda Fırat Kalkanı Operasyonu’nu yürütüyor. “Tek alternatif siz değilsiniz” diyerek Rusya ile yakınlaşıyor; Şanghay işbirliği örgütüyle temasa geçiyor.

Sindiremiyorlar, kabul edemiyorlar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a duydukları düşmanlık da sadece yerli ve milli politikalar izlemesinden!

O yüzden kan tuttu bunları. Bunun için olay mahallinde boy gösterip, kendilerini ifşa etmeye başladılar. Görmeyenler ve göremeyenler de görsün artık!

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr.

Rusya-Ukrayna gerginliği nereye evrilir?

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın