• $17,9487
  • €18,3355
  • 1031.49
  • 2795.06
15 Ekim 2015 Perşembe

Katil güvercinler

Teşhis, Ankara Garı önünde peş peşe patlayan bombalardan birkaç dakika sonra başladı. Ardından, gören görmeyen, bilen bilmeyen başkaları da katıldı. Önce “katil” denilen devlet, Selahattin Demirtaş’ın çıtayı daha da yükseltmesiyle “seri katil” ilan edildi.

Yadırgadık mı, tabii ki hayır. Hiç şaşırtıcı değil bizim için.
Artık iyi tanıyoruz hepsini. Bunlar PKK terör örgütü vururken, çocuk çocuğu katlederken, kanlı pusularla asker ve polisimizi şehit ederken, “terörist” diyemeyen çevreler. Tersine, onlara “gerilla” deyip meşrulaştırmaya çalışanlar. Hatta daha da ileri gidip bu katillere “canlı kalkan” olarak bedenlerini siper edenler…
Ne diyeceklerdi, ne bekliyordunuz?
Meşreplerinin gereğini yerine getireceklerdi elbet!
* * *
Bunlar, güvercin görünümlü akbabalar…
Nereden mi biliyoruz? Çünkü biz yıllardır hep aynı filmi seyrediyoruz. Önce terör denilen bela ortalığı kana buluyor. Sonra akbaba misali bunlar çıkıyor ortaya. Nerede kan var, bunlar orada. Kim kan döküyorsa destekçisi bunlar. Çünkü o kandan besleniyorlar, kan çekiyor hepsini.
Hani vampirler kendilerini gizler ya, bunlar da öyle yapıyorlar. Göze batmamak için genellikle güvercin maskesiyle ortalıkta dolaşıyorlar.
En büyük özellikleri sinsi olmaları. Bu özellikleri onları yıllarca milleti aldatan Paralel Yapı ile buluşturdu. Bundan dolayı ajitasyonu çok seven eski Marksistlerle kol kolalar. Çekiyorlar birbirlerini. Hep birlikte saldırıyorlar:
-Katil Devlet!...
* * *
Mesela bunların destekçiliğini yapan bir gazetemiz, “yastayız, isyandayız” manşetini atıyor. Başındaki ismin eski Marksist alışkanlıkları depreşmiş olacak ki, ajitasyon faaliyetine o da katılıyor. Konu “devlete karşı isyan” olunca üzerine atlıyor.
Doğal, bu da çok normal. Elbette PKK terörüne karşı isyan edecek değil. Tabi ki “isyanını” Kandil’deki terör baronlarının emriyle masum insanları katleden teröristlere yönlendirmesi beklenemez. Bu bir meşrep meselesi!
Meşrep bu olunca, İstanbul’da adliye basıp savcı katleden DHKP-C’li teröristlere destek verdiği gibi bugün de o çevrelerle aynı safta yer alacak.
Zaten yıllarca “silahlı halk ihtilali” deyip, hep aynı hayalin peşinden koşmadılar mı:
“Yıkılsın devlet!”
* * *
Onlar “devlet” diyedursun, katliamdan önce twitter’dan paylaşımlar yaparak, saldırıyı haber veren iki kişi yakalandı.
Beklendiği gibi her ikisi de PKK yandaşı çıktı.
Bizim gibi onlar açısından da şaşırtıcı olmadı bu gelişme. Zaten bekliyorlardı; bunun böyle olacağını biliyorlardı. Hiç şüpheniz olmasın, yarın biri çıksa “evet emri ben verdim” dese; hedefini de açıklasa:
-Gar önünde katledilen insanlar sadece bir araçtı. Bizim asıl hedefimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Biz onuna savaştayız.
Yine tutumları değişmez ki!...
Çünkü onlar da aynı yolun yolcusu. Onların hedefi de aynı. Aralarındaki tek fark görüntüde ve yüzlerine taktıkları maskede. “Yok yahu biz yanlış yaptık, öyle değilmiş” diyecek değiller elbette!
* * *
Bu ülkede yaşamaları, bu toprakların ekmeğini yiyip suyunu içmeleri hiçbir şeyi değiştirmiyor. Yerli de değiller milli de…
Bizden olan, bize ait her şeye düşmanlar.
O kadar çok ortak özellikleri var ki… Terör örgütleri de bunlar da sürekli olarak dışarıdan efendi arayışı içinde. PYD, kardeşi PKK’ya vermek ve Türkiye’yi vurmak için Amerika’dan füze istiyor; bunlar da her fırsatta kapağı Batı’ya atıp bu ülkenin altını olmaya çalışıyor.
Terör baronları Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Murat Karayılan ne diyorsa, bunlar da aynısını söylüyor. Onların “düşman” ilan ettikleri kimse, bunlar da o hedefe doğru saldırıyor. Dış politika söylemleri bile birbirlerinin aynı.
Kazıyın yaptıkları algı operasyonlarının üzerini, “barış” gibi sözcükleri kaldırıp altına dikkatlice bir bakın, göreceğiniz belli: Kan, kin, nefret, düşmanlık ve ihanet. Böyle bir psikoloji içinde “Katil devlet” demeyecekler de ne diyecekler?

<p>TRT1'in 3 bölümü geride bırakan dizisi Mükemmel Eşleşme'nin Darıca'daki setinde, dizinin başrolle

Mükemmel Eşleşme'nin Meral'i Goncagül Sunar: “Komedi oyuncusu benim için iyi oyuncudur”

Kim der iki çocuk annesi diye... Meryem Uzerli mayolu pozuyla sosyal medyayı salladı

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor