• $9,586
  • €11,1547
  • 557.103
  • 1492.93
30 Haziran 2021 Çarşamba

Katar katar yalanlar…

Koca koca adamlar, hepsi de sözde devlet yönetmeye talip. Oysa hiçbir değerleri yok. Çarptırıyorlar, saptırıyorlar, kirletiyorlar; kurgular ve algılar üzerinden siyaset üretmeye çalışıyorlar.

Tabii tarz ve tavır bu olunca lime lime dökülüyorlar. Neresinden tutsanız elinizde kalıyor.

Bir Katar düşmanlığı var ki evlere şenlik. Yakın tarihe vurgu yapıp, "Araplar bizi arkamızdan vurdu" diyorlar. Saldırdıkça saldırıyorlar. Oysa durum tam tersi. Cahil oldukları için ne denirse inanıyorlar. Evet, bizi arkadan vuranlar oldu. Ancak, Katarlıların mensup oldukları Arap Aşireti, hep Osmanlı'nın ve Türkiye Cumhuriyeti'nin yanında yer aldı.

Ayrıca, tersi olsa bile ne fark eder? Biz geçmişte yaşananlara göre tutum belirleyeceksek, yedi düvelle kavga etmemiz gerekir. Geçti, gitti o günler. Bugün önemli olan ülkenin menfaatleri!

Katar dediğimiz, 2,5 milyon nüfuslu bir ülke. Buna karşılık, "Gelip Türkiye'yi işgal edecekler" algısı mevcut. Türkiye'ye en fazla yatırım yapan ülke Hollanda. Ama biz onu konuşmuyoruz, devede kulak olan Katarlıların parası ile meşgulüz. Ülkemize para getirip yatırım yaptıkları için memnun olmamız, teşvik etmemiz gerekirken, bir tek "defolup gitsinler" demediğimiz kaldı.

Bir Tank-Palet Fabrikası tutturduk giriyoruz. "Savunma sanayiimiz Katarlılara peşkeş çekildi" diye bağıranlarla dolu çevremiz. Oysa yok öyle bir şey. Adamlar para getirip ortak oldular. Üstelik hâkim ortak biziz, ipler tamamen Türkiye'nin elinde. Sevinmemiz gerekirken dövünüyoruz.

Katar yalanları ile dolu dört bir yanımız. Kılıçdaroğlu kalkıyor, "Katarlı tıp öğrencileri Türkiye'de üniversiteye sınavsız girecek" diyor. Haber yalanlanıyor, buna rağmen CHP Sözcüsü Faik Öztrak akıl ve mantıkla bağdaşmayacak iddialarda bulunuyor. "Bu yıl sınav soruları zordu. Herhalde Katarlılara kontenjan açmak için yapıldı" diyebiliyor.

En basit ifade ile ayıp bu!

1) Katarlılarda para bol. Böyle bir ihtiyaçları yok. Gidip dünyanın en iyi üniversitelerinde okuma imkânına sahipler.

2) Sorular zor olunca kontenjan açılmaz. En fazla taban puanlar düşer.

3) Öztrak'ın referansı tamamen yalan bir haber.

Ama hiç utanmadan ve sıkılmadan bu sözler söylenebiliyor.

Milletçe yalan haber bombardımanının altındayız...

İBB, "tarih yazıyoruz" dedi. Müsilaja savaş ilan ettiğini, 7-24 çalıştığını ilan etti. Bu amaçla kullanılacak iki geminin görüntülerini yayınladı.

Sonuç:

O gemilerden birinin limandan hiç ayrılmadığı, diğerinin bir-iki tur atıp geri döndüğü belgelendi.

Hiç utanmadılar, hiç sıkılmadılar. Bu acemi tiyatroyu sergileyenler, "İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığına çok yakışır" oyununu sergilemeye devam ediyorlar.

Daha birkaç gün önce yeni bir rezalet sergilediler. Bir kız yurdundaki oyunda kullanılan oyuncak silahları "gerçek silah" gibi topluma yutturmaya çalıştılar.

Yalanlar katar katar oldu. Bitmiyor, biriyle uğraşırken yenisi üretiliyor. Gerçekler bir tarafa bırakıldı, kurgular ve algılarla milletin gözü boyanmaya, kafası bulandırılmaya çalışılıyor.

Bu yapılanlara da "siyaset" adı veriliyor!

Hadi oradan, tam bir rezillik ve kepazelik bu!

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri

''Gıda Denetim Seferberliği'' kapsamında Trakya'da denetimler başladı