• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
15 Nisan 2015 Çarşamba

Karizmatik şarlatan

Önce, “karizma”dan başlayalım. Eski Yunan’da “Tanrı bağışı, vergisi” ya da “Tanrı tarafından verilen güç” anlamına gelir. Fransızcada ise, Papalığa atfedilen “Tanrı tarafından verilen sorgulanamaz güç ve yetki” olarak da kullanılır.

“Şarlatan” kelimesi ise, Papalığın uygulamaları sonucu ortaya çıkmıştır. Papalık, Ortaçağ’da “karizmasından” aldığı güçle günahkâr insanları para karşılığı affetmiş, ellerine de bir belge vermiştir. Sonra, İtalyan “şarlatanlar” devreye girip, bunun sahtesini çok daha ucuza üretip satmıştır.
Demem o ki, Papalık da şarlatanlar da aynı işi yapmıştır. Farklı metotlar uygulayarak insanlara “cennet anahtarı” satmışlardır.
Durum bu olunca, Papa Franciz’e “Karizmatik Şarlatan” da denilebilir. Uyar, yanlış olmaz, haksızlık ettiğimiz söylenemez. Papa, zaten yaptığı son açıklama ile bunu çoktan hak etti!
* * *
Ne dedi, Papa Franciz? 1915 Olayları’nın “soykırım” olduğunu söyledi!
Araştırdığından, bildiğinden ve belgeler öyle dediği için değil elbette. Vatikan’ın uyguladığı siyaset öyle gerektirdiği için böyle konuştu.
Çünkü hem Papalık hem de Hıristiyan Dünyası, tarih boyunca soykırım üretti. Haçlı Seferleri, Papa Urbanus’un çağrısıyla başladı. Avrupa’dan toplanan Haçlı askerleri, tarih boyunca Cennet vaadi ile bu topraklara Müslüman Türk’ü katletmek için aktı. Öylesine büyük katliamlar gerçekleştirdiler ki, döktükleri kanda kendileri boğuldular.
Öyle vahşetler sergilediler ki…
Haçlı askerleri Hatay’da, Müslüman Türk çocuklarını kızartıp etlerini bile yediler.
Bu Papalığın geçmişi öyle kirli ki…
Tarihin en büyük soykırımını gerçekleştiren Hitler’in altınlarını Vatikan’ın sakladığına dair, halen kitaplar yazılır.
İşte Hıristiyan pek çok Avrupa ülkesinin yaptığı gibi Vatikan da o geçmişin travmalarını yaşıyor bugün. Geçmişini aklamak için bir İslam Devleti olan Osmanlı’ya “soykırım” yamamaya çalışıyor!
Batı’nın yıllardır sergilediği Ermeni sevdasının altında yatan ruh hali budur!
* * *
Her fırsatta “Ermeni soykırımı” edebiyatı yapan bu Vatikan ve Batılılar, samimiyetten o kadar uzaklar ki…
100 yıl öncesini kaşırlar ama 23 yıl öncesini görmezler ve görmemişlerdir de. Bundan 23 yıl önce Azerbaycan Hocalı’da büyük bir katliam yaşandı. Ermeniler, 83’ü çocuk, 106’sı kadın ve 70’i yaşlı, tam 613 Azeri’yi katlettiler.
Hem de işkence yaparak! Erkeklerin erkeklik organları kesilip ağızlarına sokuldu, çocukların gövdelerinden ayrılan başları top olarak kullanılarak maçlar yapıldı.
Bu katliam, arkasında 487 sakat bıraktı. Halen 150 kayıp insanın akıbeti belli değil.
Hepsi tanıklı, tamamı belgeli, işkence görmüş cesetler fotoğraflı.
Çıkıyor mu Vatikan’ın sesi?
Çıkmaz, çünkü Cezayir, Ruanda, Bosna, Myanmar ve Gazze’de Müslümanlar katledilirken de çıkarmadılar.
Samimiyetsiz ve ikiyüzlüler! Dünyaya halen “biz ve ötekiler” olarak bakıyorlar. Din gözlüğünü gözlerinden hiç çıkarmadılar.
1992-1995 yılları arasında bunların ve bütün dünyanın gözleri önünde, Avrupa’nın göbeğinde bir başka soykırım yaşandı. Bosna’da 200.000’in üstünde Boşnak katledildi. Stadyumlarda “ölüm törenleri” düzenlendi. Katledilen Müslüman Boşnakların cesetleri, mezbahalarda çengellere asıldı. Avrupa’nın pek çok ülkesinden “Boşnak Avı” için hafta sonları Saraybosna’ya turlar düzenlendi.
Yine seyrettiler! Hatta, rahmetli İzzetbegoviç’in yardımcısı Hakkı Turayliç, Sırplar tarafından BM aracının içinden alınarak kurşuna dizilirken de seyirciydiler.
Kimse bana sakın, “Ama sonunda müdahale ettiler” demesin. Batı'nın müdahalesi, Boşnak güçler Banya Luka’nın kapısına dayanınca gerçekleşti. O müdahale, soykırım uygulayan Sırpları kurtarmak için yapıldı.
Evet, doğru söylüyorlar; soykırım bir insanlık suçu. Ancak, bu suçun asıl failleri bugün “soykırım da soykırım” diye bağıranlar; yani kendileri!
Bizim mazimiz temiz çok şükür. Geçmişimiz, onlar gibi utançlarla dolu değil. Zaten en çok da bundan rahatsız oluyorlar!

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!</p>

Saklambaç Ustası Bu Tarla Faresini 'Görmelisin'

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi