• $28,9683
  • €31,5177
  • 1942.72
  • 8026.27
9 Mart 2021 Salı

İttifak ve diyet

Kimse kimseyi kandırmaya kalkmasın. Kimse de milleti aptal yerine koymasın. Ekrem İmamoğlu'nun yaptığı ortada: 8 Mart'ı bahane etti, bu vesile ile borcunun bir taksitini daha ödedi. Bu ilişki bitmeyecek. Ekrem İmamoğlu, taksit taksit diyet ödemeye devam edecek...

Sosyal medyada, "İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan nezdinde" 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı!

Niye, neden, niçin? Terörle mücadelede peş peşe şehitler verilirken, henüz o şehitlerin kanları soğumamışken, PKK destekçisi Pervin Buldan'ın önünde yapılan bu reveransın anlamı ne? İmamoğlu, gizli ortak Buldan ile Akşener'in isimlerini açıktan ve birlikte zikrederek, milleti neye alıştırmaya çalışıyor?

En önemlisi...

Teröre karşı aylardır HDP'nin önünde evlat nöbeti tutan Diyarbakır Annelerinden hiç mi utanmıyor?

Aslında gereksiz elbette bu soruların tamamı! Hepimiz biliyoruz ki, İmamoğlu, bu tür paylaşımları bilerek, isteyerek, belli bir plan dahilinde yapıyor. Arkasında bir ajans var, organize şekilde bazı düşünceler topluma enjekte edilmeye çalışılıyor.

Bir yandan 16 milyonu kucaklamaktan bahsediyor. Diğer yandan o 16 milyonun ekmeğine kan doğrayan PKK'ya tek laf etmeyen, zaman zaman da öven Pervin Buldan'ı yere göğe sığdıramıyor. Kuzuya kurt sevgisi aşılamaya çalışıyor.

Üstelik seçildiği günden beri bunu yapıyor...

Akşener ve Buldan sayesinde seçildi tabii. Bugün ve ileride de onlara sırtını dayamak zorunda. Mecbur ve mahkûm, bu diyeti ödeyecek.

Pervin Buldan, yapılan paylaşımın hemen üzerine atladı. TBMM'de haklarında hazırlanan fezlekelerin görüşülmesi arifesinde atılan can simidine sarıldı. Ekrem İmamoğlu'na teşekkür etti. Meral Akşener'e gelince... Zaman zaman bağırıp çağırdığına, bu tür bunalım anlarında her an masayı devirecekmiş gibi "vatan, millet, şehitlerimiz" nutukları attığına bakmayın. O'nun da ihtiyacı var bu ittifaka. Meral Hanım'ın dünkü sözleri, gizli ve açık ittifak ortaklarından halen beklentileri olduğunu gösterdi.

Bir maskeli balodur devam ediyor...

Algılar olguların önüne geçiyor. Gerçekler halının altına süpürülüp, illüzyonlarla siyaset yapılıyor. Ama olmuyor işte: Mızrak çuvala sığmıyor, gizlenip-saklanamıyor, görünüyor, sırıtıyor.

Asıl sınav ise yeni başlıyor...

Terörle işbirliği yapan, terör örgütlerine yardım eden, terör ve teröristlere övgüler düzen HDP'li vekillerin fezlekeleri Meclis'te. İçlerinde İmamoğlu'nun, 8 Mart vesilesi ile kutsadığı Pervin Buldan da var.

Yakında milletvekillerinin önüne gelecek.

Lafın ve nutkun hükmü kalmadı artık, icraat zamanı. Ak Parti ve MHP'nin nasıl davranacağını biliyoruz. CHP'nin de HDP'nin önünde kalkan görevi yapacağını görüyoruz. Asıl merek konusu, onca süslü lafın ardından yumuşama görüntüleri veren Meral Akşener ve partisinin ne yapacağı!

Göreceğiz hep birlikte. Artık, ayak oyunları ile geçiştirme, illüzyonlarla karartma dönemi bitti. TBMM Başkanı Şentop, dün "Bu dönem fezlekeler fazla, suç ithamları üzücü" dedi. Karma komisyonun gereğini yapacağını söyledi.

Peki, siyasi partiler ne yapacak? Önemli olan o!

<p>Mavi bültenle aranan ve Rusya'da faaliyet gösteren 'Thieves in Law' organize suç örgütü yöneticil

Mavi bültenle aranan Rus suç örgütü yöneticisi İstanbul'da yakalandı

Beşiktaş'ta yeni bir dönem başlıyor! İşte Hasan Arat'ın yapacakları...

5 Aralık 2023 BİM aktüel ürünler kataloğu

Ağrı'da yoğun sis etkili oldu