• $16,2278
  • €17,3802
  • 965.914
  • 2438.84
11 Mart 2021 Perşembe

İşte fotoğraf

Kimse tarafından yönlendirilmedi, kendisine bir görev verilmedi. Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, ülkenin derdi ile dertlendi. Bundan 7 ay önce tek başına yola çıktı. Kendi ekibini oluşturdu, muhteşem bir fotoğraf çekti.

Son derece çarpıcı, oldukça etkileyici, terör örgütünün ve destekçilerinin ipliklerini pazara çıkaran bir çalışma ortaya çıktı. Tamamı belgeli ve fotoğraflı. Birkaç gün önce "PKK Terörü ve Kadın" adıyla kitap haline getirildi.

Henüz piyasaya çıkmadı. Sadece TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a birer adet verildi. Ancak, bence TBMM'deki fezlekelerin görüşülmesinin arifesinde "Belki vicdana gelirler" diye özellikle CHP Grubu'ndaki milletvekillerine gönderilmeli.

Onlar da...

Okuyup düşünmeli, sergiledikleri politika ve dillendirdikleri söylemlerin gerçeklerle ne kadar taban tabana zıt olduğunu görmeli.

Habibe Öçal'la görüştüm...

7 ay önce çıktıkları zorlu yolculukta evlatları dağa kaldırılan 60'ın üzerindeki "Diyarbakır Annesi" ile konuştuklarını söyledi. Terör örgütünün kendi yayınlarının çoğunun tarandığını anlattı. Savcılıkların oluşturduğu PKK-KCK iddianamelerinin büyük bölümünün gözden geçirildiğini bildirdi. Yurtdışındaki bazı yayınların tarandığından bahsetti. En önemlisi de Terör Örgütü PKK'dan kaçıp devlete sığınan 25 civarında kişiyi dinlediklerini ekledi.

Sonuç:

Önde bir algı operasyonu var. Gerçekte ise örgüt kamplarında yaşanan bir insanlık trajedisi. Bu öyle bir trajedi ki, 16 yaşında dağa gidip, 24 yaşında kaçan bir kıza, "Tekrar gider misin?" sorusuna şu cevabı verdirtiyor:

-Asla, hiçbir zaman. Kendimi evin 7. katından aşağı atarım, lime lime parçalarım, ama asla gitmem.

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal'ın hazırladığı belgesel niteliğindeki kitap, PKK kamplarında çekilmiş fotoğraflarla dolu. İnceledim, hiçbirinin basında yer aldığını hatırlamıyorum. Hepsi yakalanan ve etkisiz hale getirilen örgüt militanlarının üzerinden ya da telefonlarından çıkmış. İtirazı mümkün olmayan belgeler bunlar.

Örgütün kadınları ve kız çocuklarını ne kadar iğrenç bir şekilde istismar ettiğini ortaya koyuyor. HDP aracılığı ile örgütün dağa kaldırdığı çocukların hikâyeleri yer alıyor. Bunların içinde 9 yaşında kaçırılan Hamza Salim de var ve yaş ortalamaları 11.

Bir insanlık suçu bu!

Ticari yanı da olan iğrenç bir sirkülasyon!

Küçücük çocuklar kandırılarak, aldatılarak, bazıları tehditle ailelerinden koparılıyor, terörün kullanımına tahsis ediliyorlar. Bunların içindeki bazı küçük kızlar terör baronlarının kucaklarında geziyor.

HDP aracılığı kabul etmiyor, ama örgütün götürdüğü çocuklarının aileleri, hep orayı işaret ediyorlar. HDP bu defa "gönüllü dağa çıkıştan" söz ediyor. Pervin Buldan gibi tipler de dağdaki bu çocuklara methiyeler düzüyor.

10 yaşındaki çocuğun "gönüllülüğü" ve iradesi mi olur?

Gerçeği, yalan ve ikiyüzlülüğü "PKK Terörü ve Kadın" isimli çalışma çok güzel ortaya koyuyor. İçindekiler öylesine çarpıcı ve etkileyici ki, bu çalışmadan "Kararan Hayatlar" isimli birkaç roman bile çıkar.

<p>Hepimiz mutsuz olduğumuz belli olmasın diye gülümsemeyi kendimize maske ediniriz. Ama bazen bunu

Neden ‘sahte' güleriz? : Gizli Depresyon

pirinç tanelerini sanat eserine dönüştürüyor! Görenler şaşkınlığını gizleyemiyor

İOS 16 ne zaman geliyor? İşte iPhone'lara gelmesi beklenen yeni özellikler

Çanakkale denizinden çıkarıldı! 1614 adet temizlendi