• $13,4611
  • €15,2767
  • 796.133
  • 2042.08
19 Ocak 2017 Perşembe

Isırmış, vallahi ısırmış

Anayasa değişikliği görüşmelerinin ilk turu tamamlandı, ikinci tur da başladı. “Belleğimize yerleşen ne var?” derseniz, söyleyeyim: Faili olarak CHP’li Eren Erdem’in gösterildiği TBMM Genel Kurulu’nda gerçekleşen ısırma hadisesi.

Açık söyleyeyim, başta inanmadım. Israrlı iddialara rağmen direnip inanmak da istemedim. Görünür gerçekliğe teslim olmakla beraber, kendi kendime hep “olmaz, olamaz” dedim.

Ama artık demiyorum. Çünkü “olamaz” dediğim olmuş. Hem vallahi, hem de billahi AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta ayağından ısırılmış. Çünkü, artık elde belgesi var. Ankara Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu’na gönderilen ve altında adli tıp uzmanları Dr. Sena Baloğlu ve Dr. Barış Akduman imzaları bulunan raporda açık ve net olarak yer alıyor:

Balta’nın ayağındaki yaranın “diş iziyle uyumlu” olduğundan bahsediliyor…

Daha önce Türkiye ile İran’ın çatışması halinde “İran’ın yanında yer alacağını” ilan eden CHP’li Erdem, “Ben değilim” diyor. Ancak, olayı bir CHP’linin gerçekleştirdiği net. CHP böylece bir ilke daha imza atmış oldu. Anayasa değişikliği görüşmeleri sırasında gerçekleşen bu “dişleme olayının” failini bünyesinde barındıran parti olarak Dünya Parlamentolar Tarihi’ne adını yazdırdı. Türk Siyasi Tarihi’ne de ilk ve muhtemelen de tek olacak bir “ısırma hadisesi” bıraktı.

İnsanın Kılıçdaroğlu’na “İlahi Kemal Bey” diyesi geliyor:

-Özel bir sınavdan geçirip mi seçiyorsun Parlamento’ya taşıyacağın bu isimleri? Çok mu arıyorsun?

Kendi düşen ağlamaz

Yıllar önceydi, bir televizyon programına katılmıştım. Ben televizyonun Ankara Stüdyosu’ndaydım. ROTA Haber İnternet Sitesi Sahibi ve Genel Yayın Müdürü Ünal Tanık da İstanbul’daydı.

Programın sonunda sunucu Fuat Avni konusunu açtı. Ünal Tanık da Fuat Avni’yi Rota Haber’e “yazar” olarak başlattığını ve böylece nasıl “önemli bir iş yaptığını” ballandıra ballandıra anlattı…

Söz bana geldiğinde, gazetecilik etiğinden bahsettim. “Biz gelen imzasız mektuplara itibar etmez, çöpe atarız” dedim:

-Fuat Avni konusu da aynen böyle! Ne idüğü belirsiz meçhul bir isim. Ben olsam, var mı yok mu belli olmayan böyle bir isme itibar etmez, o yazdığı iddia edilen yazıları da alıp çöpe atardım.

Ünal Tanık bozuldu, ancak cevap da veremedi.

Nihayet Fuat Avni’nin FETÖ’nün anonim bir hesabı olduğu ortaya çıktı. Ünal Tanık da Yalova’da yakalanıp, gözaltına alındı. Benim ise aklıma bu olay geldi. O zaman uyarmıştım kendisini.

Ne demişler? Kendi düşen ağlamaz!

Bir bahçeli klasiği

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Değişikliği’nin birinci tur görüşmelerinin tamamlanmasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den randevu istedi.

Devlet Bey, önce “evet” dedi. Ardından da twitter hesabından CHP’yi ağır bir yaylım ateşine tuttu. Kılıçdaroğlu’nun CHP’sini kaos üretim merkezi olmakla suçladı. Görüşmeyi beklemeden Kılıçdaroğlu’na “Buyur gel, gelmesine de seninle görüşecek bir şeyimiz yok” mesajını verdi.

Tam bir Devlet Bahçeli klasiği!

1999 seçimlerinden beri alışığız biz buna. Biliyorsunuz, MHP o seçimde DSP’nin ardından ikinci parti olarak çıkmıştı. FP ve DYP ile bir koalisyon oluşturup, kendisi de Başbakanlık Koltuğu’na oturabilirdi. Ancak, Devlet Bahçeli, Ecevit’le birlikte koalisyon kurup, Başbakan Yardımcısı olmayı tercih etti. MHP’yi Erbakan ve Çiller’le bir araya getirecek yolu da baştan tıkadı. Hem de Tansu Çiller’in kendisine “Devlet Bey’in Başbakanlığına razıyız” mesajı göndermesine rağmen!

Henüz koalisyon tartışmaları bile başlamadan bizzat şahsıma o günlerde hayli tartışılan bir açıklama yaptı:

-Erbakan ve Çiller biraz dinlensin.

Çünkü, Bahçeli yol haritasını önceden belirlemişti.

Devlet Bey, bugün de aynı taktiği uyguladı. Kılıçdaroğlu ile görüşmesi öncesinde kamuoyuna “Benim yolum belli” mesajını verdi. CHP Genel Başkanı’nın söyleyeceklerini, görüşme gerçekleşmeden ağzına tıkadı. Devlet Bahçeli’yi iyi tanıyanlar için takındığı bu tavır pek de sürpriz olmadı.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kulüp ile Türk dizileri listesinde Netflix'te büyük sükse yaptığ

Netflix'in heyecanla beklenen yeni dizisi: Şahmeran

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın