• $17,8846
  • €18,4644
  • 1031.8
  • 2829.58
28 Haziran 2022 Salı

İllüzyon siyaseti

Artık çadır tiyatrosuna döndü bu iş. İllüzyon (gözbağcılık) siyasetin ana malzemesi haline geldi. Daha düne kadar utanılacak tavır ve hareketler, günümüzün alkışlanan eylemlerine dönüştü. Siyasette bir ilkesizlik normu oluştu.

Salla sallayabildiğin kadar...

Yalanın, iftiranın, çarpıtmanın hiçbir bedeli yok. Her gün yeni örnekleri ile karşılaşıyoruz. Birine cevap verirken, arkasından gelen yenisine muhatap oluyoruz. Olmayacakları olduracak, gerçekleşmesi mümkün olmayanları gerçekleştirecek siyasi figürlerle dolu çevremiz.

"Helalleşmeden" başlayalım isterseniz...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, son günlerde en fazla dillendirdiği konulardan biri bu. Herkesi kucaklama ve toplumun bütün kesimleri ile helalleşme iddiası içinde.

Ama sadece kuru bir vaatten ibaret bu, ifadenin içi doldurulmuş değil. Üstelik, sürekli olarak tam tersi görüntülerle karşı karşıya kalıyoruz. CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, İsmailağa Cemaati'nin Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenaze törenine katıldı. Kelimenin tam anlamı ile linçe uğradı.

Tabii ki CHP'liler tarafından!

İçlerinden hakaret edenler, kin kusanlar çıktı. Bu son derece insani tavrı bile hazmedemeyenler oldu. Sözde kalan "helalleşmenin" mimarı Kemal Kılıçdaroğlu da bu yaşananlar karşısında sesini çıkarmadı.

***

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin son grup toplantısında kürsüye İrem Yaman isimli bir sporcu kızımızı çıkardı. O da son derece garip laflar etti...

"Kendi ülkesinde değer görmediğini" ifade etti. Oldukça süslü lafları peş peşe sıraladı. Başta Akşener olmak üzere, salonda bulunanlar tarafından da çılgınca alkışlandı.

Oysa o kızımız, bu ülkenin imkânlarından faydalanarak yetişti. Bu milletin parası ile yurtdışı müsabakalara katılıp, dereceler elde etti. Ülkesine döndükten sonra en yüksek derecede onurlandırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul ve taltif edildi. Hatta bu fotoğrafları kendisi de paylaşıp, gördüğü ilgiyi bütün Türkiye'ye ilan etti.

Sonra ne olduysa oldu, "illüzyon siyaseti" yapanların eline düşüp, bütün bunları inkar etti. Üstüne bir de hiç sıkılmadan ülkesinde değer görmediğinden bahsedebildi!

***

Devam edelim isterseniz...

Marmaris'te bir orman yangını çıktı. İlk alevlerle birlikte, siyasi körükçüler devreye girdi. "Nerede bu uçaklar" kadrosu bağırmaya başladı. 72 saatlik yangın sırasında alevlerin üzerinde binlerce saat uçuş yapan ve 15 bin tona yakın su döken hava araçları karartılmaya, gösterilmemeye çalışıldı.

Hatta içlerinde, üzerinden gürültüyle geçen helikopterlerin altında basın toplantısı düzenleyip "Beceriksizler, nerede uçaklar" diyen siyasetçilere bile rastlandı.

Sonra kundakçı fail yakalandı. Yangın sırasında devlete yüklenen, verilen o büyük mücadeleyi kirletmek için ellerinden geleni yapanları karalayan siyasetçiler sırra kadem bastı. Bir anda ortadan kayboldular. İçlerinden kundakçı alçağa tek bir laf eden bile çıkmadı.

Daha sayayım mı? O kadar çok başka örnek var ki!..

İşte bu çirkin illüzyon siyaseti, yıllardır kirletiyor ülkeyi. Her geçen gün dozu daha da artırılarak devam ettiriliyor...

<p> </p>

Cemevi provokasyonlarının perde arkası

Meryem Uzerli'den milyon dolarlık paylaşımlar! O fotoğraflar Instagram'ı salladı

Türkiye'nin en yakışıklı jönü belli oldu! Burak Özçivit listeye bile giremedi

Defne Samyeli'den hayranlarına müjde: Bu yıl 3 single çıkarmış olacağım