• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
14 Ocak 2015 Çarşamba

İhaneti sollayan muhalefet

Birkaç gündür gazetelere bakıyorum, sanki merkezlerini Brüksel, Washington ya da Londra’ya taşımış gibiler.

Türkiye’ye yönelik düşmanca yayınlar yapan New York Times, Washington Post, The Guardian, Bild ve Heaaretz’den hiçbir farkları yok.
Daha düne kadar “Milliyetçi Türkiye” diye bağıranların yayın organları da aynı. “Bağımsız, bağlantısız Türkiye” nutukları atanların durumu da farksız. Yaptıkları yayınlar “yok artık” dedirtecek cinsten!
Paralel Çete, PKK, Türk ve Türkiye düşmanı yabancı yayın organları ile bunlar el-ele, kol-kola. Hep birlikte saf tutmuş, atışa devam ediyorlar…
En vahimi de ne biliyor musunuz?..
Her fırsatta Türkiye’ye saldıran Batılı yayın organları bizimkilerden daha insaflı. Hem vallahi, hem de billahi çok daha insaflı.
* * *
Türkiye, bugüne kadar 1.000’in üzerinde IŞİD militanını yakaladı ve paketleyip ülkelerine iade etti. Yetmedi, Avrupa’dan gelen talepler sonucu 7.000’in üzerinde kişiye ülkeye giriş yasağı koydu.
Bütün bunları yaparken Avrupa’ya “Siz niye gelişlerini engelleyemiyorsunuz, bütün sorumluluğu bize yıkıyorsunuz” demedi.
Geçtiğimiz günlerde bize verdikleri liste üzerine 3 Fransız vatandaşı, uçağa bindirilip ülkelerine geri gönderildi. Onlar da havaalanında “Türkiye bizi IŞİD’e katılabilir suçlamasıyla sınır dışı etti” dediler.
Ne oldu dersiniz?
Haklarında hiçbir işlem yapılmadı. Alandan ellerini kollarını sallayarak çıktılar. Fransızların jetonları sonradan düştü de adamları gözaltına aldılar.
Ama yapılan yayınlara bakılırsa IŞİD destekçisi olan biziz!
IŞİD denilen terör örgütü diplomatlarımızı kaçırıyor, sonuç değişmiyor. TIR şoförlerimizi alıkoyuyor, kimse görmüyor. Astsubayımız kaçırılıyor, Avrupa “Türk” değil, “Japon” muamelesi yapıyor. Sınırımızda bombalar patlatılıyor, bunlar görmemekte, algılamamakta direniyor.
Paralel Çete destekli PKK propagandası devam ediyor:
-Türkiye IŞİD’i destekliyor…
Üstelik bu konuda bizim bazı medya organları, Batılı meslektaşlarından daha önde ve onlardan daha ateşli!
* * *
Hangi birini sayalım…
Gözlerini öylesine kin bürümüş ki, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da açıkladığı gibi, Ermeni Diasporası ile dahi kol kolalar.
Hatta daha da ileri gidip, Türkiye aleyhtarı kampanyaları bizzat kendileri yönlendiriyorlar. Kendi ülkelerini alabildiğine karalıyorlar.
Neymiş, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu öpmemiş. Bunu bahane göstererek, İsrail Başbakanı Netenyahu ile bizim Başbakanımızı aynı kefeye koymaya çalışıyorlar.
Adeta kendi ülkelerine saldırmak için görevlendirilmiş memur statüsündeler!
Fransa ya da Avrupa’nın PKK ve DHKP-C’nin sırtını sıvazlayan politikalarının, Afrika’daki sömürgelerinde yaptıkları uygulamaların ve Türkiye’ye yönelik çifte standartlarının üzerini örtmeye çalışırcasına saldırıyorlar…
Sonra da dönüp içeriden vuruyorlar. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki 16 Türk İmparatorluğunu temsil eden askerleri gösterip, “işte” diyorlar:
-Türkiye’nin çağ dışı görüntüsüne bakın…
Batılı bazı basın organlarıyla birlikte yine saldırıya geçiyorlar…
İngiltere, halen Ortaçağ’daki “şövalye” geleneğini sürdürüyor. Kraliçe vatandaşlarına “şövalye unvanları” veriyor. Lortlar Kamarası üyeleri, oturumlara kafalarındaki peruklar ve tarihi kıyafetlerle giriyor…
Bunlar çağ dışı olmuyor…
Bizim tarihi giysiler içindeki sembollerimiz “çağdışı-tu kaka” ilan ediliyor.
Kucağımızda oturanlar, sakallarımızı yoluyor. Eskiden “ihanet” denilen bu eylemlere ise, bugünlerde “muhalefet” adı veriliyor.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Yeni varyant hızla yayılıyor... Kovid geçirip, tat ve koku kaybı

Beynimizin parmak izi, hastalıkları veya kişileri tanımak için kullanılabilir mi?

Selimiye Meydanı kazılarında Roma döneminden kalma aile mezarlığı bulundu

Binlerce yıllık oluşum yok olma sürecini yaşıyor

''Tuz Gölü'nü 30 yıla kadar kaybedebiliriz'' Korkutan açıklama!