• $17,9602
  • €18,3223
  • 1032.19
  • 2795.06
2 Ekim 2015 Cuma

İğrençliğin, ihanetin dibi

Bu topraklar çok ihanet ve hain gördü. Kimi İngiliz’e, kimi Fransız’a satıldı. Tarihimiz kucakta oturup sakal yolanlarla dolu. İçlerinden orduyu götürüp düşmana teslim edenler bile çıktı…

Mesele bugünün meselesi değil, alışığız yani.
Ama bu defaki biraz farklı! Böylesine sinsi, böylesine içten içe oyan ve böyle “Suret-i Hak’tan” görünerek milletin kutsallarını istismar edeni pek çıkmadı. Üstelik halen faaliyete devam ediyor. Hem de artık açıktan ve pervasızca!
Anlamışsınızdır, Paralel Yapı’dan bahsediyorum. Sergilenen iğrençlik artık zirve yaptı; ihanet pik noktaya ulaştı. Elde Kuran ve Cevşen, dilde Allah ve Peygamber, bu ülkeye ve bu millete saldırılarını sürdürüyorlar…
* * *
Bazılarına basit gelebilir ama bugün karşı karşıya kaldığımız pek çok ciddi problemin altında bu yapının arkasına sığındığı o çarpık zihniyet var…
Öncelikle yerli ve milli değiller. Bu topraklarda yeşermiş yabancı tohum gibiler. Her fırsatta da görülüyor zaten.
Ne demişti Zaman Gazetesi Yazarı Ali Bulaç, Mehtap TV’deki “Temkin Durağı” Programı’nın sunuculuğunu yaparken? O sırada Amerika’da bulunan Ahmet Turan Alkan’a söz verip, “Son sözü sana bırakıyoruz hocam. Anavatandasın, dünya oradan yönetiliyor” ifadesini kullanmıştı.
ABD’yi “anavatan” olarak gören bir Türk ve Müslüman!
Nereye hizmet eder sizce? Tabii ki Türkiye’ye ve bu topraklara değil. Zaten kendisi de söylüyor, “Dünya oradan yönetiliyor” diye!
Bu adam kısa bir süre önce yaptı yapacağını. Zaman Gazetesi’ndeki köşesinde Cizre’deki çatışmalarla ilgili olarak aynen şu satırları yazdı:
“Benzer çatışmaların birkaç ilçeye ve ile yayılması durumunda ya bizzat PKK, NATO’ya çağrı yapar veya NATO benimsediği yeni konsepte uygun olarak ‘kriz bölgesi’ ilan ettiği Güneydoğu’ya müdahale eder.”
Boşuna “ihanet” demedim. Adam, sözde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Ama yaşadığı topraklara dış güçlerin silahlı müdahalesinden bahsedebiliyor. Hem de teröriste ve terör örgütlerine destek vermek için!
İğrençlik değil de nedir bu?
* * *
Kopyayı aldı ya…
Sıkışan terör örgütü PKK, hemen harekete geçti. KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı adına yapılan açıklamada, yabancılara “imdat” çağrısı gönderildi:
“Uluslararası güçler, ortak bir koalisyon kurarak Türkiye’ye operasyon yapmalı ve Türkiye’yi demokratikleştirmeli.”
Şimdi soruyorum:
Ne farkı var bunların birbirlerinden? Biri elde silah saldırıyor, vuruyor, kırıyor, katlediyor. Diğeri de ona akıl hocalığı yapıyor. İkisinin de ortak düşmanı aynı: Türkiye Cumhuriyeti Devleti.
İşte din, iman, ahlak maskesi takıp ortalıkta dolaşan, milletin kutsallarını istismar eden Paralel Yapı böyle bir şey!
* * *
Bakın yandaşlarına teslim olmamalarını telkin eden Fetullah Gülen, Herkul İnternet Sitesi’nde ne yazmış:
“Zorlansınlar, göbekleri çatlasın, beyin kanaması geçirsinler.”
Bunları söylerken de peygamberlere atıfta bulunmuş. Onların da mücadeleleri sırasında teslim olmadıklarından bahsetmiş!
Peki, bu Fetullah Gülen denilen adam, İsrail askerlerinin Mavi Marmara baskınının ardından ne demişti:
“Otoriteden izin alınmalıydı. İsrail’in sözlerine itaat etmek lazımdı. İsrail’in onayını almadan, bu otoriteye başkaldırıdır.”
İşte zihniyet bu:
İsrail otoritesine itaat, Türkiye’deki otorite ile savaş!... PKK’ya destek, yabancılara Türkiye’ye silahlı müdahale çağrısı!...
İnanın çok merak ediyorum! Bu kafalar, gerçekten bu topraklarda mı yetiştiler? Kim ne yapmış, ne vermiş bunlara? Nasıl bu hale gelmişler? Hâlâ utanmadan İslam adına nasıl ahkâm kesebiliyorlar?
Anlamıyorum ve sanırım hiç anlayamayacağım. İhanetle birleşen utanmazlık çok farklı bir şey olsa gerek! Üstelik bunlar da zirve yapmış!

<p>TRT1'in 3 bölümü geride bırakan dizisi Mükemmel Eşleşme'nin Darıca'daki setinde, dizinin başrolle

Mükemmel Eşleşme'nin Meral'i Goncagül Sunar: “Komedi oyuncusu benim için iyi oyuncudur”

Kim der iki çocuk annesi diye... Meryem Uzerli mayolu pozuyla sosyal medyayı salladı

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor