• $15,9741
  • €16,7202
  • 931.978
  • 2393.61
21 Nisan 2021 Çarşamba

İğrenç istismar

Yok artık, siyaset filan değil bu. Son derece iğrenç bir istismar. Üstelik bütün gerçekleri ve değerleri ayaklar altına alarak yapılan bir istismar.

Çirkin bir saldırı da diyebiliriz...

CHP'nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu sosyal medyada dört fotoğraf paylaşmış, üzerine de "Sorumlu Erdoğan" heştekini eklemiş. O fotoğraflardan birinde de Aylan Bebek'in cesedi var.

Kirli siyasetin ve çirkinliğin tavan yapmasıdır bu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eseridir. Tam da kendine uygun bir il başkanı bulduğu kesin. Çünkü, Aylan Bebek'in katili olan batı zihniyetinden Erdoğan'a suç çıkarmak, ancak Kılıçdaroğlu'nun uyguladığı siyaset anlayışı ile mümkün! Çevresini de ona göre tahkim etmiş belli. İşte en büyük ilimiz olan İstanbul için seçtiği il başkanı Canan Kaftancıoğlu portresi ortada.

Kaftancıoğlu, Aylan Bebek'in cansız bedeninin üzerine yazmış:

"128 milyar dolar nerede?"

Ceset üzerinden siyaset yapıyor. Bir yavrunun cansız minik bedenini alabildiğine kullanıp istismar ediyor. Bir iftirayı başka bir iftiraya ekleyip bu ülkenin Cumhurbaşkanına saldırıyor. Hem de son derece haksız ve vicdansız bir şekilde.

Oysa gerçekler Aylan Bebek üzerinden aranacaksa, Canan Kaftancıoğlu'nun önce kendi çevresine bakması lazım. O mültecilerin itilmesi, atılması, Türkiye ile irtibatının kesilmesini isteyenler, kendi yoldaşları.

Erdoğan ise, onlara kapılarını ve gönlünü açan bir isim. Kol kanat geren ve bu talihsiz insanlar için hem doğuda, hem batıda mücadele veren bir lider.

Ama Kaftancıoğlu, bütün değerleri ayakları altına alarak Erdoğan'a saldırıyor. Meseleleri çarpıtıp gerçekleri kirleterek Cumhurbaşkanı'na yükleniyor.

Çok çirkin bir siyaset bu...

Çirkin, ama Kılıçdaroğlu'na ve oluşturduğu "Yeni CHP'ye" çok uygun! Canan Kaftancıoğlu gibi isimler de partiye bunun için yerleştirildiler zaten!

Kaftancıoğlu, minik bir ceset üzerinden 128 milyar dolar arıyor. Oysa Merkez Bankası Başkanı ve ilgili Bakan gösterdi adresi. CHP'nin ekonomi kurmaylarından İlhan Kesici de "Merkez Bankası'nda paranın kaybolmasının mümkün olmadığını, bilançoya bakmasını bilenlerin neyin ne olduğunu görebileceğini" söyledi.

Kaftancıoğlu ise, bilanço yerine ceset fotoğrafına bakmayı tercih etti.

Maalesef çok çirkin bir siyaset bu! Ülkemiz açısından son derece sıkıntılı bir tablo! Gerçekler bir tarafa konuyor, toplum algı operasyonları ile yönlendirilmeye çalışılıyor. Bütün kutsallar kirletiliyor, her türlü değer ayaklar altına alınıyor.

Sürdürülen iftira kampanyalarında bir sınır da, herhangi bir fren mekanizması da yok. Her türlü silahla, her çeşit saldırı serbest.

Hep söylüyorum. Güçlü birer "temiz toplum" ve "temiz siyaset" kampanyalarına ihtiyacı var bu ülkenin. Yıllar boyunca çok kirletildik çünkü. Böyle giderse, bir süre sonra çok geç olacak. Bu kirli siyaset anlayışı yerleşecek dört bir yana. Yapışacak milletin üzerine; kazıyıp atmak, temizlenip arınmak da mümkün olmayacak.

Çok kirlendi siyaset...

O yüzden acele etmek, bir an önce harekete geçmek ve bu kepazeliğe son vermek zorundayız.

<p>Bu yıl bir ilki  gerçekleştiren ve 8 gün boyunca sürecek olan SAÜFEST, farklı alanlarda düzenlene

SAÜFEST: Festival Anlayışında Yenilik

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister