• $13,5492
  • €15,3504
  • 789.33
  • 1979.83
24 Kasım 2020 Salı

Hukuk Magandaları

Dünyanın her yerinde terör bir “insanlık suçu” olarak görülür. Dünyanın gelişmiş bütün ülkelerinde de teröriste ağız dolusu sövülür…

Elbette bizim gibi bazı istisna ülkeler var tabii. Bizde ise, teröristlere güzellemeler yapılır. Bir takım Hukuk Magandaları gazetelerde boy gösterirler, ekranlara çıkarlar. Hukuk adına hukuku ayaklar altına alıp paspas gibi çiğnerler…

İşte Selahattin Demirtaş tartışmaları ortada. Dehşet içinde izliyorum. Bir takım Hukuk Magandaları, adeta terör ve terörist güzellemesi yapmaya soyunmuş gibiler. İçlerinde, Demirtaş’a artık çok farklı gözle bakılması gerektiğini savunanlar bile var.

Hiç utanmıyor, sıkılmıyorlar. Temcit pilavı gibi tekrarlayıp duruyorlar:

-Demirtaş niye cezaevinde?

Çünkü O bir terör suçlusu. Kobani Olayları sırasında yaptığı sokak çağrısı sonucu onlarca insanımız hayatını kaybetti. Dünyanın medeni hangi ülkesinde bu tür bir suça imza atan aynı akıbeti yaşar!

Bazılarının isimlerinin önünde “Avukat” unvanı bulunan Hukuk Magandaları, yine de anlamamakta, anlamak istememekte ve kafaları bulandırmaya çalışmakta ısrar ediyorlar:

-Ama ne Türkiye eski Türkiye, ne de Selahattin Demirtaş eski Demirtaş…

İşte bunlar çok tehlikeli sözler. Yargıdan suçlu kaçırmaya çalışıyorlar. “Ne var canım, olmuşsa olmuş. Görmeyiveririz, üzerini kaparız olur biter” tavrı sergiliyorlar.

Onun için “Hukuk Magandası” adını verdim bunlara…

Hukukun en temel ilkelerini, mağdurların hak ve hukukunu ayaklar altına alıyorlar. Kişiye göre özel düzenleme istiyorlar. Demirtaş’a suç işleme imtiyazı verilmesini talep ediyorlar. Demirtaş için örtülü, gizli ve özel bir af peşindeler.

Son günlerde yaşadıklarımızın özü bu!

***

Yeni değil, biz yıllardır aynı manzaraları yaşıyoruz…

Bugün Demirtaş güzellemeleri yapanlar, dün de başka teröristlerin arkasındaydı. Bu Hukuk Magandaları, yıllar boyunca nice katillere destek verdi…

Huyları bu, vazgeçmiyorlar; geçmek niyetinde değiller.

O yüzden, çekinmeden gerçekleri yüzlerine, yüzlerine vurmak lazım. Köpeksiz köyde değneksiz gezer gibi rahat olmamalılar. 

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, Sağlık İletişimi Derneği Başkanı Dr. </span><

Omikron ile Kovid-19'un şiddeti azalıyor mu?

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı