• $32,5866
  • €34,8598
  • 2505.34
  • 9673.93
14 Mart 2024 Perşembe

Hepsi bu kadar mı?

Sanırsınız Merkez Bankası. Paralar gidiyor, paralar geliyor. Türk Liralarını, Avro balyaları takip ediyor. Böyle giderse deste deste dolarlar da çıkacak ortaya.

Avro deyip geçmeyin, 100'lük üç destesi bir milyon liradan fazla. Üstelik görüntülere bakılırsa, o destelerden çok var. Yakında dolar balyaları da çıkarsa ortaya şaşırmayacağız.

Dudak uçuklatan bir trafik ve para miktarı ile karşı karşıyayız!

Görüntülerin içinde de Ekrem İmamoğlu'nun Danışmanı, İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş ile İmamoğlu A.Ş.'nin Genel Müdürü Tuncay Yılmaz var. Ama Ekrem Bey'den çıt yok.

Ortada sadece şaka gibi bir açıklama bulunuyor, bir de hukuken hiçbir ciddiyeti olmayan teslim ve tesellüm tutanağı. İsteyen dilediği kadar hazırlar bu tutanaktan. Bir adet A-4 kağıt ve bir de kaleme bakar.

Banka hareketleri ve makbuzlar nerede?

Yok, yok, yok; hiçbiri yok. Muz Cumhuriyeti değil Türkiye. 2-3 bin liralık kiranın bile banka kayıtlarının arandığı bir sistemde hiçbir anlamı ve ciddiyeti yok bunların.

Ortada çok garip ve rahatsız edici bir durum var!

***

Acaba hepsi bu kadar mı? Yoksa devamı var mı? Daha başka neler çıkacak? Ortaya neler dökülecek?

Bekleyecek ve göreceğiz...

CHP'lilerin akçalı konularda acımasızca birbirlerini suçladıkları, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kaybettiği kurultayda para balyalarının etkili olduğunun iddia edildiği bir ortamda çok anlamlı bunlar.

Aynı zamanda çok da rahatsız edici!

Neymiş, CHP'ye İl Binası alınıyormuş da yardım kampanyası düzenlenmiş ve para toplanmış. Ciddiye alınabilir mi böyle bir iddia?

Kampanya düzenlemenin de şartları var. Dediğim gibi Muz Cumhuriyeti değil burası. Bizim yasalarımıza göre, siyasi partilerin belli bir miktarın üzerinde bağış kabul etmesi suçtur. Para toplamak için makbuz ve belge gerekir.

Nerede? Onlar da yok ortada.

Kısacası, nereden tutarsanız tutun, elinizde kalıyor. Lime lime dökülüyor. Ortaya atılan savunmaların hiçbiri inandırıcı değil. Zaten inandırıcı olsa, Cumhuriyet savcıları girmezdi devreye!

***

Bir de işin oldukça komik ve mizahi bir yanı var...

Sosyal medyada bir takım troller dolaşıyor. "Açım, aç" diyenler mi ararsınız, akçalı konularda her önüne gelene kara çalan mı?..

Şimdi o trollerin tamamı aklama, paklama işine soyunmuş durumda. "Açım" diye bağıran adamlar, deste deste banknotların savunuculuğunu yapıyorlar. Adeta "Ne de güzel desteleyip balyalıyorlar" dercesine ortalıkta dolaşıyorlar. Skandalın üzerini örtmek için kendilerini paralıyorlar.

Garip bir hal içindeyiz vesselam! İşte siyasetin geldiği acınası durum bu! "Sirke baldan tatlıdır, bizimkiler her zaman haklıdır" anlayışı sarmış dört bir yanımızı!

Böylesine rahatsız edici görüntüler ve garabetin bile savunucuları olabiliyor.

Gitmez bu böyle, gitmemeli de. Olaya el atan Cumhuriyet savcıları görevlerini yapacak elbette ama vatandaşa da çok görev düşüyor.

Sandık kapıda. Bu görüntülerin sahiplerine "dur" demesi gerekiyor seçmenin. Aksi olup ödüllendirilirlerse eğer, hepimize geçmiş olsun! Daha çok para balyaları görürüz biz. Merkez Bankası gibi çalışırlar. Biz de sadece seyrettiğimizle kalırız.

<p>Maksimum hız limiti 50 kilometre olan elektrikli scooterlara kurallara göre yalnızca bir kişi bin

Elektrikli scooter ile pes dedirten yolculuk: Ayak ucuna çocuğunu oturttu

Tokat'ta kırılmanın olduğu fay hattı görüntülendi

Ejder meyvesinin faydaları nelerdir? Nasıl tüketilmeli?

Filistinliler kıtlıkla sınanıyor!