• $17,242
  • €17,5908
  • 979.429
  • 2389.24
28 Aralık 2017 Perşembe

Hep CHP çıkıyor, hep CHP…

Parça parça önümüze geldiği için pek fazla dikkati çekmiyor. Ancak, hepsini alt alta yazıp genel toplama baktığınızda tablo ortaya çıkıyor. Algı ile olgunun çok farklı şeyler olduğu ayan beyan görülüyor.

Ana Muhalefet Partisi CHP’nin FETÖ ile ilişkisinden bahsediyorum!

En son örneği Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı Fatih Gürsul. FETÖ üyeliğinden 10,5 yıl hapis cezası aldı. “Ben senfoni dinlerim, Evrim Teorisi’ne inanırım, FETÖ’cü olamam” savunması yapsa da sonuç değişmedi. Telefonundan çıkan ByLock ve diğer delillere bakan mahkeme cezayı bastı.

Zaten, bütün Türkiye gördü artık FETÖ’nün gerçekte dini bir yapılanma değil, batılı güçlerin Türkiye’deki maşası olduğunu. Geçmişte din maskesi taksa da zamanla içindeki her türlü cerahat dışarı fışkırdı. Bu yapıdan ateist de çıktı, geçmişte Marksist ve Leninist olduğunu söyleyen de. Bunların arasında sırf işini yürütmek için onlarla işbirliği yapıp hizmet eden işadamlarına da rastlandı.

Görüldü ki, din değil bunları birbirine bağlayan ortak özellik. Hepsinin gayri milli bir zihniyet içinde olması!

¡ ¡ ¡

Fatih Gürsul’dan başladık, devam edelim isterseniz…

CHP’nin eski Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu bugün cezaevinde yatıyor. Kendisine isnat edilen suç da casusluk yapmak; MİT TIR’larına ilişkin görüntüleri, götürüp bugün yurtdışında kaçak olarak yaşayan Can Dündar’a vermek.

Biliyorsunuz, MİT TIR’ları olayı da bir FETÖ operasyonu.

Enis Berberoğlu için “FETÖ’cü değil” deniyor. Ancak, geçmişte Pensilvanya’ya gidip, Fethullah Gülen denilen adamla görüşmeler yaptığı bir gerçek.

Yine hatırlarsınız, CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, bir dönem televizyonların karşısına çıkmış, tefrika gibi Oslo Belgelerini açıklamıştı. Kim verdi o belgeleri CHP’ye? Nasıl ulaştı CHP Genel Merkezi’ne? İzleri sürünce o yol da FETÖ’ye gidiyor.

Ne demişti CHP’nin İzmir Milletvekili Birnur Ayman Güler? Kameraların karşısında aynen şu sözleri sarf etmişti:

-Her ne kadar parti yönetimimiz inkâr etse de çok açık olarak 30 Mart Mahalli İdareler Seçiminde Cemaatle ittifak yaptık.

O gün “Cemaat” olarak adlandırılan yapının, FETÖ adı verilen bir terör örgütü olduğu bugün ortaya çıkmış durumda.

¡ ¡ ¡

Bir de bugüne bakalım mı?..

CHP’nin en yüksek karar organı olan Parti Meclisi’nde iki isim var: Biri Alper Keten, diğeri Ahmet Caner Yenidünya. Bu isimler bizzat Kemal Kılıçdaroğlu tarafından belirlendi ve Bilim Platformu kotasından PM’ye sokuldu.

Sonra ne oldu?

Bu iki isim de 672 Sayılı KHK ile “FETÖ elemanı” oldukları gerekçesiyle üniversitedeki görevlerinden uzaklaştırıldı. Ama Kılıçdaroğlu bunlara sahip çıktı. CHP’nin en yüksek karar organında göreve devam etmeleri yönünde bir irade ortaya koydu. Hem de kendisine yapılan “FETÖ’cüleri koruyor” eleştirileri pahasına!

FETÖ’nün gerçekte dini bir yapılanma değil, Türkiye içindeki gayri milli bir proje olduğundan bahsetmiştim. Tam bu noktada 24. Dönem CHP Uşak Milletvekili olan Dilek Akagün Yılmaz’ın başına gelenleri hatırlatmakta fayda var. Dilek Hanım, gazetelerde çıkan bazı haberler üzerine CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu için “TR 705 koduyla çalışan CIA elemanı” demişti. Disipline verildi, cezalandırıldı, milletvekili yapılmadı.

Tanrıkulu ise halen milletvekili. Çoğu zaman da Erdoğan ve İktidarı eleştirirken FETÖ ile aynı dili kullanıyor.

Bütün bunların üzerine Deniz Baykal’ın CHP Genel Başkanlığı’ndan bir kasetle nasıl gittiğini ve Kılıçdaroğlu’nun nasıl Genel Başkan olduğunu koyun. İlaveten, bu kaset işlerinin Türkiye’de FETÖ tarafından nasıl organize edildiğine dair mahkemelerdeki kanıtları ekleyin.

Başka bir şey yapmanıza gerek yok. Gözlerinizi kapatıp sadece biraz düşünün! Fotoğrafın geneli hayalinizde canlanacak zaten.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı