• $18,0768
  • €18,272
  • 1020.21
  • 3020.01
18 Mayıs 2021 Salı

HDP'siz yapamıyorlar

Bazen son derece doğru birtakım konuları yanlış insanlara söyletirsiniz. Doğruları kirletmek ve kafaları karıştırmak için! Bazen yanlışları savunmak için doğru insanları seçersiniz. İllüzyonlarla göz boyamak için! Bazen de Dursun Çiçek gibi isimlere HDP güzellemeleri yaptırırsınız. Kamuoyundaki tepkileri azaltmak ve ileride atılacak adımlara milleti alıştırmak için!

Siyaset ve insan etkileme taktikleridir bunlar. Kitleleri diledikleri gibi yönlendirme çabalarıdır. Tıpkı "Milli Mücadele'yi yapan iradeyiz biz" deyip, toplumun milli taraflarını törpüleme faaliyeti yürütmek gibi!

Eski kurmay albay ve CHP eski milletvekili Dursun Çiçek'in bir süredir dillendirdiği sözler çok garip. "Atatürkçülük" adına gerçek Mustafa Kemal ile taban tabana zıt tezler savunuyor. "Vatanseverlik" adına olmayacak ifadelerde bulunuyor...

Son olarak da HDP'lilere "bakanlık vermekten" bahsetti. Olabilir, bu da bir görüş. Mezhebi ve meşrebi müsait olanlar savunabilirler. Bebek katilleri PKK'lıları bile aklayanlar var bu ülkede.

Ancak, bir taraftan Atatürk'ten, TSK'dan, vatan sevgisinden ve terör mücadelesinden bahsederek böyle bir şey yapılamaz. Bu tür tezler dillendirilemez. Ayrıca, "Ben elde silah bunlarla mücadele ettim" ifadesinin arkasına sıralanırsa bu sözler, adama "dur bakalım" derler:

-Ne yaptın, söylediklerin ne kadar doğru; bilmiyoruz; ama hayrına mı yaptın? Seçtiğin profesyonelliğin gereği idi bu! Yaptıysan, işinin gereğini yaptın. Tıptı bizim "yazar" sıfatı ile yazı yazmamız gibi.

Ardından da eklerler:

-Senin profesyonel olarak belli bir aylık alarak yaptığın o görevi, askerde silahaltına alınıp "vatan borcu" olarak bedelsiz yaptık biz.

O yüzden, söylenecek sözler değil bunlar!

HHH

Adam, "PKK'yı reddeden HDP üyelerinden" bahsediyor. Dikkat edin, HDP'ye oy veren insanlardan değil, bizzat partinin üyelerinden!

Onların içinde PKK'yı reddedenler varmış!

Önce "binlerce" diyor, ardından "binlerce belki çok olur" deyip, yüze indiriyor. Kendisi bile emin değil söylediklerinden. Sonra da kalkıp, bunların içinden bakan atanabileceğini dillendiriyor.

Neden, niçin?

İkinci tura kalırsa, Cumhurbaşkanlığı seçiminde HDP'lilerin Millet İttifakı ile hareket etmeleri için!

Değme gözbağcılara taş çıkaracak ifadeler bunlar. Hem HDP'de "PKK'yı reddeden" hayali bir gruptan bahsediyor. Hem de onların HDP seçmenini peşlerine takıp diledikleri gibi yönlendirecekleri değerlendirmesini yapıyor.

Milletle dalga geçer gibi!..

Olmaz, olamaz; eşyanın tabiatına aykırı bu!

Gerçekleri kendisi de bilmesine rağmen, söyleyebiliyor bu sözleri. "Neden?" derseniz, önümüzdeki seçimde ortaya çıkma ihtimali olan muhtemel bir tablo için hazırlık ve alıştırma yapıyor.

Dillendiriyor zaten bunu, "Resmi ittifak olmasa da en zayıf nokta HDP ile Millet İttifakı ilişkisidir" diyor. O yüzden, o zayıf tarafı güçlendirmeye çalışıyor. Çiçek bunları söylerken, Meral Akşener de HDP'ye yönelik rezervleri için "şahsi fikirlerim" diyor.

Gizli işbirliği hep vardı. Şimdi de adım adım HDP ile açık ittifakın temel taşları döşenmeye çalışılıyor.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi