• $16,6043
  • €17,3821
  • 970.524
  • 2401.96
22 Haziran 2018 Cuma

HDP’li Kılıçdaroğlu

Açtım televizyonu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşuyor. Peş peşe çanak sorular geliyor, O da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’ye verip veriştiriyor. Bu arada, HDP’nin de avukatlığını yapıyor.

Soru şu:

-HDP barajı geçer mi?

Kılıçdaroğlu, “geçer” ya da “geçmez” türünden bir değerlendirme yapmıyor. Buna seçmenin karar vereceğini söylemiyor. Tam bir HDP sözcüsü edasıyla cevap veriyor:

-HDP’nin baraj sorunu yok.

Ne kadar saklansa da, üzeri örtülmeye çalışılsa da Kılıçdaroğlu bu sözlerle CHP-HDP birlikteliğini ortaya koymuş oluyor. Normal şartlarda bir başka siyasi parti için söylenmemesi gerekenler, gayri ihtiyari Kılıçdaroğlu’nun dudaklarından dökülüyor.

Zaten CHP’nin bütün sözcülerinin takındığı tavır da bu: Kimi HDP güzellemeleri yapıyor, kimisi de HDP’lileri üzmemek için her türlü manevrayı sergiliyor. Bu arada CHP milletvekilleri ve yöneticileri, HDP’nin cezaevindeki Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş ile görüşmek için sıraya giriyor…

Tam bu noktada Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in yaptığı açıklamaya da değinmek lazım. Bakın ne diyor Doğu Perinçek:

-Biz, millet ittifakında yer almak için CHP ile görüştük. Amerika, “Millet İttifakında Vatan Partisi ile olmayacaksınız, HDP ile olacaksınız” dedi. CHP, bizimle olmayı istemedi; HDP ile olmayı tercih ettiler.

Doğru, ben de biliyorum. CHP’yi bizzat Doğu Perinçek arayıp bu teklifi yaptı.

***

Şimdi, sakın ola “Ne var bunda” demeyin. Bütün bu yaşananları hafife almayın. Çünkü, son derece vahim bir durumla karşı karşıyayız…

Terör, bütün dünyanın üzerinde ittifak ettiği bir insanlık suçudur. Masum insanların yaşama hakkını elinden alan en büyük ve en acımasız insan hakkı ihlalidir.

Var mı buna itirazı olan?

Yoksa eğer, teröre ve teröriste destek vermek de büyük bir insan hakkı ihlalidir. Terörün sergilediği insanlık suçuna ortak olmaktır.

Şimdi geldik HDP’ye… HDP nedir, nasıl bir siyasi partidir? Dün ne yapmıştır ve halen ne yapmaktadır?

Bizzat Abdullah Öcalan’ın beyanları var. HDP’nin milletvekili adayları terörün merkezi Kandil’de belirlenir. HDP ile PKK ve Kandil iç içedir. Bu yüzden HDP için “PKK’nın siyasi uzantısı” değerlendirmesini yapmak yanlış olmaz. Kendileri de reddetmiyorlar zaten bunu. Mesela Selahattin Demirtaş, “Abdullah Öcalan’ın heykelini dikmekten” söz ediyor. Figen Yüksekdağ, kamuoyu önünde sırtlarını bu terör yapılanmasına dayadıklarını söyleyebiliyor. Partinin bugünkü Eş Başkanı Pervin Buldan, iktidara gelirlerse yapacakları ilk işin Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi kaldırmak olduğunu açıklıyor. Teröristbaşı Murat Karayılan da açıktan HDP’ye oy istiyor. Üstelik, Türkiye’nin terörle mücadelesi devam ediyor. Yurt içinden, Irak’tan, Suriye’den peş peşe şehit haberleri geliyor. Onları katledenler PKK’lılar. Arkalarında da HDP denilen siyasi yapı yer alıyor.

Daha açık söyleyelim isterseniz. Türkiye’de aslında HDP adında bir siyasi yapı yok; gerçekte karşımızda PKK var!

Ve bugün onunla el-ele, kol kola olan bir Ana Muhalefet Partisi’nden söz ediyoruz. Hâlâ “ne var bunda” diyebilir misiniz? Bütün bu yaşananları, “demokratik siyaset” çerçevesi içinde izah edebilir misiniz?

***

Bugün CHP’nin bir Cumhurbaşkanı Adayı var, Muharrem İnce. Söylemleri ile eylemleri farklı olsa da, dünkü tavırları ile bugün söyledikleri birbirini tutmasa da, İnce, “Herkesin, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olacağım” diyor.

Nasıl olacak bu?

Bölücü ve terör destekçisi HDP ile gizli ittifaklar yaparak mı gerçekleştirilecek? Onlarla aynı yolda yürüyerek mi bu amaca ulaşılacak? Mümkün mu bu?

Bakın, HDP sevdası yüzünden “solcu” CHP, daha şimdiden bir başka solcu parti olan Doğu Perinçek’in Vatan Partisi’ni kenara itti. Yaklaştırmıyor bile yanına.

En önemlisi de siyaseten sonuç elde edebilmek için Atatürkçüleri ve Mustafa Kemal’i fırlatıp attı. HDP’yi aldı yanına.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olacakmış! Öyle mi? Solda Perinçek’i ve yıllarca istismar ettiği Atatürkçüleri bile kucaklayamayan İnce’nin, sağ seçmeni ve 81 milyonu kucaklayabileceğine kim inanır?

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...