• $9,2673
  • €10,8081
  • 530.963
  • 1433.42
18 Ocak 2014 Cumartesi

Hançer Operasyonu

6. Büyükelçiler Konferansı sürüyor. Doğal olarak konferansa katılan büyükelçiler de Türkiye'deki son gelişmeleri tartışıyor…
Büyük bölümünün üzerinde birleştikleri önemli bir nokta var. Son yaşadıklarımız, dışarıdaki Türkiye algısına ciddi zarar vermiş durumda. Üstelik bu durum son derece açık ve net olarak görülüyor.
Büyükelçiler diyorlar ki:
-Bir süredir yurtdışındaki temsilciliklerimizde verildiğimiz davetlerde katılım seviyesinin düştüğünü görüyoruz.
Ne demek bu?
Bu şu demek:
Daha önce Türkiye'ye bakan seviyesinde ilgi gösterenler, bu ilgiyi müsteşar seviyesine indirmişler. Toplantılarımıza müsteşar gönderenler ise, bunu daha alt seviyelere düşürmüş durumdalar.
Sebep?
Çeşitli sebepleri var. Ancak en önemlisi yurtdışındaki bazı Türk vatandaşlarının oluşturduğu lobilerin aleyhimize yürüttüğü menfi propaganda. Yani, Türkiye son dönemde kendi içinden hançerleniyor. Tıpkı bir dönem bu ülkede yuvalanan yasadışı silahlı terör örgütlerinin yaptığı gibi!
***
Bir süredir planlı ve sistemli bir saldırı altındayız…
Hatta bunu açıktan ve hepimizin gözünün önünde yapanlar da var. Bir gazetemizdeki bir yazarın birkaç gün önce yazdıkları ortada: O yazar, Türkiye'nin, nükleer enerji santrallarında bomba yapmaya hazırlandığını ima etti.
Olmaz, olamaz ama oldu…
Bu ülkeyi açıktan jurnalledi. Göz göre göre, "Dikkat edin, benim ülkem bir işler çeviriyor" mesajı vermeye çalıştı. Açıktan ve aslı astarı olmayan bir ihbar mektubu yazdı. Bir ateş yakıp kendi evinin içine attı. Yaşadığı ülke olan Türkiye'yi, İran ile aynı duruma düşürmeye çalıştı.
Enerji Bakanı Taner Yıldız da tepki gösterip sordu:
-Bu arkadaşımız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı mı?
Maalesef öyle!
Ne yazık ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı!
Ayrıca, daha vahim, daha üzücü ve çok daha acı olanı, bu tür "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından" bizde mebzul miktarda bulunması! Her gün attıkları tweet’lerden ve yazdıkları yazılardan izliyoruz.
***
Türkiye güçlü bir ülke. Önemli oyun kuruculardan biri. Herkes tarafından kabul ediliyor ki, bölgesel bir güç.
Bundan rahatsızlık duyanlar da mutlu olanlar da var.
Rahatsızlık duyanlar, uzun süreden beri birtakım iddialarda bulunuyorlar. Türkiye'nin, El Kaide gibi bazı terör örgütlerine yardım ettiğini ileri sürüyorlar. Çatışma bölgelerine silah sevkıyatı yaptığımız iddiasını dillendiriyorlar. Bu ülkenin etkinliğini kırmaya, bizi sıkıntıya sokmaya çalışıyorlar.
Bunlar çok normal. Rahatsızlar ve bu rahatsızlarını gidermeye çalışıyorlar.
Normal olmayan, bizim içimizdeki bazı odakların da onlara destek vermesi. Bu ülkenin savcılarının Suriye sınırında TIR kovalaması. Belki "silah çıkar" düşüncesiyle o araçlarda arama yapmak için kendilerini helak etmesi.
Ne olacak silah çıkınca?
Olacaklar belli: Bu ülke "sakıncalı" ve "tu-kaka" ilen edilecek. Dışarıda fırsat bekleyenler hep birlikte üzerimize yüklenecek. Türkiye "sanık sandalyesine" oturtulacak.
Düşmanlarımız da zil takıp oynayacak!
***
Bunları ve benzer gelişmeleri alt alta koyduğumuzda, açıkça görülüyor ki, Türkiye ciddi bir kumpasla karşı karşıya! Olay, "yolsuzluklarla mücadele" maskesiyle gizlenemeyecek kadar büyük!
Bu kumpasın dışarıda planlayıcıları, içeride de destekçileri var.
Kim ne derse desin, kim aksini iddia ederse etsin, kim hangi bahanenin arkasına saklanırsa saklansın, bu bir Hançer Operasyonu!
Gösterilen, Tayyip Erdoğan ya da AK Parti İktidarı gibi hedefler de bir şaşırtmaca. Asıl hedef Türkiye ve bunu hep birlikte görmemiz lazım artık.

<p>Hafriyat kamyonları İstanbul  Arnavutköy'de bir mahallenin kâbusu oldu. Kasalarındaki molozları d

Kaçak hafriyat sorunu bıktırdı

Edirne'de yoğun sis etkili oluyor

Türk kahvesi hangi hastalıklara iyi gelir?

Astronotların diğer gezegenlerde kullanması için motosiklet tasarlandı