• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
1 Kasım 2023 Çarşamba

Haklı çıktık

Yıllarca yaza yaza kalemde mürekkep tükendi, dilimizde tüy bitti. "Modern" Batı'nın barbarlıkları, vahşeti ve ikiyüzlülüğünden örnekler verdik. Burun kıvıranlar, hafife alanlar, radikal bulanlar oldu.

Ama haklı çıktık!

Geçtiğimiz günlerde Papa ile bir telefon görüşmesi gerçekleşti. Konu, Filistin ve İsrail'in uyguladığı vahşetti. Türk tarafının tepkisine Papa da hak verdi. Saldırıların sona ermesi, akan kanın durdurulması, hatta bağımsız bir Filistin Devleti kurulması konusunda mutabık kalındı.

Kalındı da ne oldu? Papa çıkıp ABD, Avrupa ve İsrail'e güçlü bir çağrı yaptı mı? Sesini yükseltip "yeter artık" dedi mi?

Demedi, demez. Çünkü meşrepleri müsait değil bunların. Geçmişte Papaların vasiyetleri var. "Türkler Hıristiyanlaştırılmalı, kabul etmeyenler kılıçtan geçirilmeli, kalanlar Orta Asya'ya sürülmeli" diye...

Bize nasıl bakıyorlarsa, Filistin'deki mazlumlara da öyle bakıyorlar! Açıkça dile getirmeseler de bilinçaltlarında bu duygu var!

***

Ne demişti ünlü Fransız düşünür ve yazar Victor Hugo? "Paris'te bir kişi öldürülürse cinayet, Doğu'da 50 bin kişi boğazlanırsa, sadece bir meseledir" sözleriyle Avrupa'nın insan ve insanlığa bakışını çok güzel özetlemişti.

Çoğu zaman mesele bile etmeyip, insanlık suçlarına imza attılar. Cezayir örneği ortada!

Unutmadık, bir zamanlar "Hafta Sonu Siniper"ları vardı. Alman, Fransız, Hollandalı ve bilumum insanlık düşmanı, Bosna'da hafta sonu insan avına çıkardı. Dürbünlü tüfeklerle dağlarda mevzilenip, şehirde çoluk-çocuk avlardı. Hepsi bilirdi bunu, ama hiç biri müdahale etmezdi.

Sırp katiller, Bosna Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hakkı Turayliç'i Barış Gücü aracından indirip gözlerinin önünde katlettiler. Müdahale etmeyip seyrettiler.

Ne zaman ki Boşnaklar güçlenip katillerin Başkenti Banya Luka'ya doğru ilerlemeye başladı, bunlar insan olduklarını hatırladı. Onları korumak için müdahale ettiler.

Daha o kadar çok örnek var ki! Ayıplarla, insanlık dışı vahşetlerle dolu bunların heybeleri!

***

Evet, İsrail suçlu, İsrail alçak, İsrail bebek katili, İsrail insanlığın ve bütün insani değerlerin düşmanı, insanlığın yüz karası.

Peki, bu Batılılar olmasa, yapabilir miydi bütün bunları?

ABD, uçak gemisi, asker ve mühimmat gönderip bunları destekliyor. Avrupalı liderler katil Netanyuhu'nun yanına koşup, soykırıma destek açıklamaları yapıyor. Hepsinin medyaları da soykırımın üzerini kapatmak, örtülemek ve yaşananları çarpıtmak için çırpınıyor.

Aslında yok birbirlerinden farkları...

Hepsinin dünü de bugünü de kirli!

Biz tanıyoruz, cemaziyelevvellerini biliyoruz bunların. Dünyanın dört bir yanını nasıl kana buladıklarını okuduk, dinledik, bugün de bizzat yaşıyoruz.

İçimizde ise, mebzul miktarda görmeyen ve görmek istemeyenler var. Pek farkları yok aslında onların da bu kan içici canavarlardan. Tek farkları, aşırı derecede ebleh olmaları!

Farkında değiller sırada bizim de olduğumuzun. Göremiyorlar etrafımızın nasıl çevrildiğini. Sanıyorlar ki, bunlar sevmedikleri Araplara vurdukça gelecekleri daha güzel olacak. Hayır, çünkü bu barbarlar o eblehleri de bizden farklı görmüyorlar.

<p>Yaşlılar Merkezi'nde gerçekleşen etkinlikte, TürkMedya ekibi, büyüklerimizle samimi röportajlar g

TürkMedya Ailesi Tuzla Belediyesi'ne Misafir Oldu

BİM 12 Aralık 2023 aktüel ürünler kataloğu

Gazze güneş batmadan karanlığa gömülüyor... İşgalci İsrail'in durmayan vahşeti

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı