• $32,5038
  • €34,7826
  • 2499.53
  • 9693.46
18 Nisan 2023 Salı

Hakaret ediyorlar

Beceriksizlik, iş bilmezlik ve vizyonsuzluk tavan yaptı. Her mevsim geçişinde fiyatı yükselen soğan, bütün değerlerimize galebe çaldı. Artık soğan üzerinden millete hakaret edip, hepimizle alay ediyorlar.

Soğan o kadar ödemliymiş ki...

Bu ülkenin geleceği, hatta milli meselelerinin bile önüne geçmiş. 100 yıllık Cumhuriyetimizin hedeflerini sollamış. Mustafa Kemal Atadürk'ün önümüze koyduğu muasır medeniyetler ülküsü kapının önündeki paspasa dönmüş. Bunlara bakılırsa koca bir millet soğan kafalı olmuş.

Vallahi de billahi de bu görüşü millete empoze etmeye çalışıyorlar.

Biliyorsunuz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin asıl gündeminin soğan olduğuna dair özel bir video hazırlayıp, paylaşım yaptı. Ardından da sözde kamuoyu araştırmacıları devreye girdi. Millete nasıl sorular sordularsa, şöyle bir sonuç ortaya çıkardılar:

"Halk seçimini yapmış. TOGG değil soğan diyormuş!"

Oysa mümkün değil, olamaz böyle bir şey. Normal şartlarda ve meram ortaya konularak açık açık sorulursa çıkamaz böyle bir sonuç. Değerleri var bu milletin. Mutfakla tuvalet arasında bir boru değil.

***

Bu kadar mı ucuz siyaset? Böylesine basit mi devlet yönetmek? Bu kadar mı yerlerde sürünüyor değerler? Koskoca bir millet bu kadar duyarsız hale mi geldi?

İnsansız hava araçları değil, soğanmış önemli olan!

Demek ki boşa uğraşmışız. Gerek yokmuş köprülere, havaalanlarına, oto yollara! Dağları delmenin ne anlamı varmış! Lüzumsuzmuş milli savunma sanayii! Savaşların seyrini değiştiren Bayraktarlar bomboş bir çabaymış!

Dört bir yana soğan ekseymişiz, daha faydalı bir iş yapacakmışız!

Adeta milletin kafasına bu düşünceleri yerleştirmeye çalışıyorlar. Üç gün sonra yeni mahsul çıktığında değeri düşecek soğana bu milletin büyük hedeflerini boğdurmaya çalışıyorlar.

***

Hayır, böyle değil elbette...

Aslında soğan kafalı olan kendileri! Ellerinde hiçbir proje, geçmişlerinde hiçbir eser yok. Üstüne bir de vizyon ve misyon eksikliğini koyarsanız, ortaya çıkan sonuç normal.

Soğandan medet umuyorlar.

Geçmişte düşünülmeyecek, hayal bile edilmeyecek bir keşfe imza attı bu ülke. Karadeniz'de gaz bulduk. Uzun yıllar ihtiyacımızı karşılayacak. Boruları döşedik, karaya getiriyoruz. Türkiye'nin enerji ithalatını azaltacak, artık dışarıya çuvalla para vermeyeceğiz bunun için.

Burun kıvırıyorlar, ille de soğan diyorlar. Hatta "Nerede gaz, gerçekten çıktı mı?" diyerek bir de küçümsemeye, değersizleştirmeye çalışıyorlar. Bir kilo soğanın çok daha önemli olduğunu söylüyorlar.

***

Soğan fiyatları yükselir, düşer. Mevsim geçişi yaşıyoruz zaten, iner. Gerekirse araç ithalatımızı azaltacak TOGG ya da doğalgazdan elde edeceğimiz gelirin küçücük bir kısmı ile fiyatlar sübvanse edilir. Olur biter.

Ya da bu sene biraz daha fazla ekeriz, hiç problem değil.

Asıl mesele ne biliyor musunuz? Bizim problemimiz, soğanı Cumhuriyetin hedeflerinin, kalkınma ve gelişmenin, milli bekanın, hatta Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin üzerinde gören kafalar!

Dönen tekerin önüne atlayan takoz bunlar. Nasıl değiştireceğiz bu kafaları? Asıl bunu düşünmemiz lazım!

<p>İsmail Haniye 29 Ocak 1962'de Gazze Şeridi'ndeki Elşati mülteci kampında dünyaya geldi. Ailesi 19

HAMAS'IN SİYASİ LİDERİ HANİYE KİMDİR?

ÖSYM'nin dünyadan izole sınav merkezi kapılarını ilk kez açtı

İstanbul Gaziosmanpaşa'da toprak kayması! 30 ev tahliye edildi

Antalya'da otel çalışanlarını taşıyan servis devrildi! 19 kişi yaralı