• $9,3209
  • €10,8143
  • 530.017
  • 1418.41
9 Kasım 2014 Pazar

Hadi oradan!

Münih’te yapılan Kobani gösterileri sırasında PKK bayrağı açan Alman Milletvekili Nicole Gohlke’nin dokunulmazlığı kaldırıldı…

Bazı gazetelerimiz, “İşte devlet dediğin böyle olur” türünden başlıklar attı. Almanlar yere göğe sığdırılamadı. “Bakın, adamlar milletvekili bile olsa teröre destek verenlerin gözünün yaşına bakmıyor” türünden yorumlar yapıldı.
Acaba öyle mi? Tabii ki değil!
Çünkü… PKK konusunda Türkiye’nin başını ağrıtan ülkeler arasında Almanya ile Danimarka en ön sıradalar! Yani, milletvekilinin dokunulmazlığını kaldırıyorlar ama desteğin büyüğünü kendileri veriyorlar.
“Nasıl yani!” dediğinizi duyar gibiyim. Onu birazdan anlatacağım.
* * *
Sol Parti Federal Milletvekili Nicole Gohlke’nin dokunulmazlığı kaldırıldı kaldırılmasına da, sonuçta herhangi bir ceza almayacağına bahse girerim. Yapmazlar, yapamazlar.
Çünkü, Almanya’nın her köşesi PKK bayrakları ile dolu!
Ülkede, PKK tarafından yüzlerce gösteri yapıldı. Her seferinde PKK flamaları açıldı, bayraklar taşındı, Abdullah Öcalan’ın posterleri ortalığa saçıldı. Her defasında Alman polisi seyretti; bunların hiç biri hakkında adli işlem yapılmadı.
Almanya hiçbir zaman göstericilere “PKK bir terör örgütüdür, bu bayrakları ulu orta taşıyamazsınız” demedi. Bugün Almanya’da, kapısında PKK bayraklarının asılı olduğu binalar bile var.
İsterseniz birkaçını sıralayalım:
*Bodensee PKK Derneği
*Aachen Kürt İşçi Birliği
*YEKKOM
*Fulda Kürt Derneği
Bunlara, daha onlarcasını eklemek mümkün. Bu derneklerin her köşesi PKK bayrakları ile dolu. Almanya hiç birine “PKK yasa dışı bir örgüttür, kaldırın bu bayrakları” demiyor.
* * *
Bitmedi, devam edelim…
Mesela, PKK’nın Avrupa Sorumlusu Zübeyir Aydar, bu sıfatla Avrupa’nın her yerinde rahatlıkla gezebiliyor. Yakasında da PKK’nın rozetini taşıyor. Avrupa Parlamentosu’na girip, PKK sorumlusu olarak açıklamalar yapabiliyor.
“Sen ne yapıyorsun” diyen bile çıkmıyor.
İlginç değil mi? PKK’lılara her türlü izin var. Destekleniyorlar, sırtları sıvazlanıyor. Bu işi bir Alman parlamenter yaparsa, “Hop, bir dakika” diyorlar!
Çelişki bu kadarla kalsa iyi…
Mesela, Türkiye’de Leyla Zana gibi isimlerin dokunulmazlıkları kaldırıldığında, Almanlar kıyameti koparttı.
Bugün de Pervin Buldan gibi bir ismin dokunulmazlığının kaldırılması tartışılsa, yapacakları belli: Alman Federal Hükümeti İnsan Hakları Sözcüsü, hiç vakit kaybetmeden kameraların karşısına geçer, “Aklınızdan bile geçirmeyin” türünden sözler söyler:
-Türkiye’nin ifade özgürlüğü, demokrasi ve insan haklarına saygılı davranmasını bekliyoruz…
Denemesi bedava!
* * *
Şimdi, sakın ola “Bunlar da ne yaptıklarını bilmiyorlar” demeyin. Ne yaptıklarını gayet iyi biliyorlar!
Hukuk mukuk hikaye! PKK’nın terör örgütü olması, amiyane tabiriyle Almanları hiç ırgalamıyor. Hatta çoğu zaman terör örgütüne yönelik sevgi gösterilerini de abartıyorlar. Genellikle bu örgütü koruyup kolluyorlar.
Şimdi böyle davranıyorlar. Çünkü, işin içinde bir parlamenterleri var. Yarın öbür gün Türkiye’nin “Bakın sizin parlamenterleriniz bile PKK’ya destek veriyor” demesini istemiyorlar. Sadece göstermelik bir karşı tedbir alıyorlar.
Eğer terör örgütü ile gerçekten mücadele edeceklerse, yapmaları gereken belli. Önce ülkelerindeki PKK bayraklarını indirsinler ve Almanya’dan Kandil’e akan uyuşturucu paralarını kessinler.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>İnsanlar her yıl 4,5 trilyon sigara  izmaritini doğaya atıyor. B

Trilyonlarca sigara izmariti nereye gidiyor?

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar