• $31,3943
  • €33,9334
  • 2064.87
  • 9193.69
1 Haziran 2021 Salı

Haçlı seferi gibi

Kirletmek, yönlendirmek istedi, olmadı. Yargının yakasına yapışacağını, sıkıntı içine gireceğini anlayınca da kaçıp gitti.

Almanların kucağına oturdu ve oradan Türkiye'ye atış yapıyor...

Ne diyoruz şimdi O'na? "Kaçak Can Dündar" diye hitap ediyoruz. Temiz ve bu vatana bağlı Avrupalı Türkler nerede görse hakaret ediyor. Ne rahat ve huzuru var, ne de itibarı!

Amacı MİT TIR'ları üzerinden Türkiye'yi sıkıntıya sokmaktı. Olmadı, beceremedi, şimdi kendi sıkıntılar içinde kıvranıyor.

O, "solcu" kimliği ile tanınıyordu. Şimdi de Can Dündar'ın sözde "milliyetçi" versiyonu ortaya çıktı. Sedat Peker de aynı noktadan Türkiye'ye atış yapıyor. Bu ülkeyi ve yönetenleri sıkıntıya sokmaya çalışıyor.

Söylem de eylem de aynı. Türkiye'nin kendisi üzerinden Suriye'ye silah soktuğunu iddia ediyor. Bu silahların da Türkmenlere değil, El Nusra'ya verildiğine yönelik söylemlerde bulunuyor.

Destekçileri de aynı güruhlar. Dün, Can Dündar'ın peşine takılanlar, bugün de Sedat Peker'in ardındalar. ABD'nin, YPG'ye verdiği binlerce TIR dolusu silah konusunda sesini çıkartmayanlar, kendi ülkelerine saldırıyorlar:

-Açıklansın, hesap verilsin, hesap sorulsun...

Türkiye'nin Suriye'deki haklı mücadelesini kirletmek ve sıkıntıya sokmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ha Can Dündar, ha Sedat Peker, ikisi de aynı yolun yolcusu. Al birini, vur ötekine.

Ülkesini seviyormuş, Milliyetçiymiş, Turancıymış, vesaire, vesaire...

Öyle diyor.

Ancak bu vasıfların gerektirdiği en asgari hassasiyete bile sahip değil. Bu ülkenin altını oymak için elinden geleni yapıyor. Türkiye'ye düşmanlığı ile tanınan ve bilinen BAE'de, Arap şeyhlerinin koruması altında, ülkesinin altını oymaya çalışıyor.

Bunları da "delikanlı adam" görüntüsü altında yapmaya çalışıyor. Oysa, söylediklerinin büyük bölümü doğru değil ya da çarpıtma. Ayrıca, doğru olsa bile delikanlı adam, böyle bir tavır içine girmez. Kendini kurtarmak için, dün birlikte olduğu insanları Arap şeyhlerine satmaz. Türkiye düşmanı çevrelere hizmet etmez.

Bu adamın twitter hesabına "mavi tık" vermişler biliyor musunuz? Bizim ülke yanlısı her türlü paylaşımımızı engelleyen twitter, bu organize suç örgütü liderine elinden gelen desteği veriyor. Hani "merd-i kıpti şecaat arz ederken sirkatin söyler" derler ya, adam işlediği suçlardan bahsediyor. Son derece kirli ilişkilerin içinde olduğunu iddia ediyor. Ama milli tavır gösteren en basit paylaşımları bile engelleyen twitter, Sedat Peker'in önünü açmak için çırpınıp duruyor.

Yandaşları ve destekçileri, gösteriyor zaten hangi yolda olduğunu. Fakat, bazı çevreler bunu görmemekte direnip, deve kuşu misali kafasını kumdan çıkarmıyor.

Ne demişti FETÖ'cü Emre Uslu aylar önce?

Utanmadan bazı batı ülkelerindeki Türkiye'ye yönelik operasyon hazırlıklarından bahsetmişti. Bu yüzden zafer çığlıkları atmıştı.

Aynen gerçekleşti işte. Dört bir yandan saldırılar geliyor. Adeta Haçlı seferleri gibi! O yüzden, adının, sanının, savunduğunu iddia ettiği görüş ve fikrin hiçbir önemi yok. Hepsi el ele vermiş, bu saldırının askerliğini yapıyorlar!

<p>Hurma pazarına tekeline alan İsrail, yaptığı ihracatla  ekonomisini güçlendiriyor. Satın alınan h

Ramazan öncesi dikkat! Hurmada 'İsrail' oyunu

Eskişehir'de binanın garajı yandı! 30 kişi dumandan etkilendi

İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Bu arabalar 150.000 TL ile 350.000 TL arası…

Pandalar 17 yıl sonra Çin'e gönderildi