• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
6 Eylül 2023 Çarşamba

Gerçekten Allah korudu

Biz çok daha hafifini yazıp çizdiğimiz, söylediğimiz zaman çok kızıyorlardı. Hatta trollerini üzerimize salıp hakaret ve küfürler ettiriyorlardı. Şimdi kendileri dillendirmeye başladılar. İyi Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker, Millet İttifakı'nın seçimi kazanamamasına atıf yaparak, samimi bir ikrarda bulundu. "Memleketi Allah korumuş" dedi.

Evet, ortaya dökülen skandallara bakınca, genellikle pek çok kişi öyle diyor zaten. Memleketi Allah korudu!

Bakın Adnan Beker neler dedi...

Gizli kapaklı herkese bir şeyler dağıtılmış olduğundan bahsetti...

"Allah bilir, bizim bilmediğimiz daha ne protokoller vardır" değerlendirmesini yaptı...

"HDP ile bir protokol var mıdır bilemem" sorusunu sordu ki, kuvvetle muhtemeldir ki, o da vardır. HDP, Kılıçdaroğlu'nu kara kaşına, kara gözüne bakarak desteklememiştir!

En önemlisi ise...

"Memleketi ikiye bölmüşüz" ifadesini kullandı.

Evet, tablo bu! Beker'in söyledikleri çok samimi bir itiraf. Ancak, bu tablonun tek sorumlusu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu değil. Adnan Beker de dahil olmak üzere, Millet İttifakı paydaşlarının tamamı.

***

Beker'in bir başka tespiti var ki, o da çok önemli. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın da kendisi gibi "iyi ki kazanamadık" mealinde sözler sarf ettiğini belirtiyor.

Gerçekten de seçim sonuçlarının ardından herkes birbirini suçluyor. En çok hedefe konulan isim de Kemal Kılıçdaroğlu.

İli güzel de...

Seçim öncesi Kemal Bey'i allayıp pullayanlar kimlerdi? Karşısında el pençe divan durup, önünü ilikleyerek "Sayın Cumhurbaşkanım" diye hitap edenler, uzaydan mı geldi?

Demek ki...

Bugün söylediklerine bakılırsa, hep birlikte el ele vermişler, seçmeni yanıltmışlar. Bunları ben demiyorum, kendileri söylüyorlar...

Peki, bütün bunların bir bedeli olmayacak mı? Hiçbir şey olmamış gibi yola devam mı edecekler? Yine halkın karşısına çıkıp süslü laflarla illüzyon gösterileri mi yapacaklar?

Görünen o ki, aynen öyle olacak.

Baksanıza, hem bunları söyleyip, hem de kameraların karşısında hala "ittifak" ya da "işbirliğinden" bahsediyorlar. Hem "İyi ki kazanamadık, memleketi Allah kurtarmış" diyorlar, hem de aynı yolda yürümeye davam ediyorlar...

Çok ironik bir durum bu aslında!

***

Şikâyetler ve serzenişlerde bulunan Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan bugün nerede? Partilerinin başında!

"Memleketi Allah kurtarmış" diyen Adnan Beker ne yapıyor? İyi Parti Ankara Milletvekili olarak yoluna devam ediyor!

Hiç biri de seçmenin karşısına çıkıp, "Biz çok büyük bir hata yaptık, sizden özür dileriz" demedi.

Onlar bunları söylemediler, ama vatandaş alması gereken mesajı aldı. Önümüzde bir yerel seçim var. Bunca itiraf ve ortaya dökülen skandala rağmen, herhalde gereğini yapacak. Üstelik, onca süslü lafa ve vaade rağmen, ittifakla alınan Ankara ve İstanbul belediyelerinin durumu ortada. Tek kelime ile dökülüyorlar.

Bence artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Eski sahneler tekrarlansa da vatandaş eskisi gibi değil. Bizzat yaşadı ve gördü. Allah sadece memleketi kurtarmadı. Milletin önüne de net bir tablo koydu!

<p>Bu anlamlı etkinlik, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın katılımıyla gerçekleşti. Ayrıca,

3.Çocuk Girişimciler Kermesi Filistinli Çocuklara Destek İçin Gerçekleşti

BİM 12 Aralık 2023 aktüel ürünler kataloğu

Gazze güneş batmadan karanlığa gömülüyor... İşgalci İsrail'in durmayan vahşeti

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı