• $9,3109
  • €10,8396
  • 529.606
  • 1429.85
7 Ekim 2015 Çarşamba

Gerçekten ahlaksız bunlar

Garip, acayip ve anlaşılmaz bir durum! Ben anlayamadım bu işleri! Anlayan varsa beri gelsin…

ABD, Rusya ile kanlı bıçaklı… Soğuk Savaş dönemindeki çekişmeler bugün de devam ediyor…
Antarktika’ya bayrak çekmek için itişip duruyorlar. Küresel ısınma konusunda birbirlerini yiyorlar. Ukrayna, Gürcistan ve İran konusunda kavgalılar. Nükleer silahlar, enerji ve uzay gibi konularda bile bir türlü anlaşamıyorlar. Vesaire, vesaire…
Ama üzerinde uzlaştıkları bir nokta var…
O da terör örgütü PKK’nın Suriye kolu olan PYD! O konuda aralarında herhangi bir fikir ayrılığı yok.
Cumhurbaşkanı Erdoğan çırpınadursun… “Bizim için PKK gibi PYD de bir terör örgütüdür” demeyi sürdürsün… Onlar PYD’ye “cici çocuk” muamelesi yapmaya devam ediyorlar.
Niye? Hadi bakalım, çıkın şimdi çıkabilirseniz işin içinden!
* * *
Belki de ABD-Rus ilişkilerinde bir ilk yaşıyoruz…
PYD’nin başındaki Salih Müslim, geçtiğimiz Ağustos Ayında Moskova’daydı. Rus Dışişleri Bakan Yardımcısı dâhil pek çok yetkili ile görüştü. Kırmızı halılar üzerinde yürüdü.
Geçen ay da Erbil’de ABD’li yetkililerle birlikteydi. Onlar tarafından da sırtı alabildiğine sıvazlandı.
Ayrıca…
ABD’nin deniz piyadeleri bugün PYD’nin içindeler. Kader birliği yapmış durumdalar. Suriye’de birlikte savaşıyorlar.
Yetmez, bunlara Amerikalılar silah veriyorlar. 2015 bitmeden takviye yapacaklar. Yeni silahlar gönderecekler.
Muhtemelen Rusya da silah takviyesi yapacak. Bu, Rusya’nın Suriye Planı’nın bir parçası. Zaten açıkladılar da. Suriye’deki krizin çözülmesi ve DAEŞ’le mücadele için üç ayaklı bir plan ortaya koydular:
“Suriye Ordusu güçlendirilmeli. Hava operasyonları yapılmalı. PYD, silah olarak takviye edilmeli.”
Tablo bu, PYD politikasına baktığınızda, sanırsınız ABD ile Rusya can ciğer kuzu sarması. Ama Amerikalı yetkililer bize gaz vermeye devam ediyorlar:
-Türkiye, Rus uçağını düşürebilir.
Sonra NATO Genel Sekreteri Stoltenberg devreye giriyor; “Türkiye’nin yanındayız” diyor. Ama sözde Türkiye’yi korumak için konuşlanan Patriotlar geri çekiliyor.
* * *
Bu tablo içinde PYD’yi mahallenin arsız çocuğuna ya da fahişesine benzetmek mümkün. Almanya, Fransa ve İngiltere ile birlikte ABD ve Rusya’ya da sırtını dayayıp, her iki tarafla iş tutmaya devam ediyor. Buna Esad’ı bile dâhil edebiliriz.
Tel Abyad’dan Arapları ve Türkmenleri sürüyor. Etnik temizlik yapıyor, tehdit politikası uyguluyor.
Amerika, Rusya, İngiltere, Almanya ve Fransa’ya bakarsanız, onlar da aynı yolda. Sanırsınız, Suriye’de yaşayan sadece bir etnik grup insan, diğerleri değil! Rusya zaten “DAEŞ’le mücadele ediyorum” iddiası altında Türkmen köylerini bombalamakla meşgul.
Boşuna “ahlaksız bunlar” demiyorum!
* * *
Bu arada Çin’in de bölgeye gelme ihtimali mevcut. Onlar da Rusya’nın planı doğrultusunda hareket edecekler. Onlar da PKK uzantılarına destek verecekler. Durum bu olunca PYD’nin ağabeyleri çoğalacak.
Şimdi daha iyi anlıyorsunuzdur sanırım PKK’nın neden bu kadar zıvanadan çıktığını. İçişleri Bakanı’nın 22 Temmuz’dan bu yana 2.000’in üzerinde kayıp verdiğini söylemesine rağmen halen saldırıyor.
Saldırır elbet; hem sırtı sağlam, hem de elinde ölecek insan çok!
Aslında biz sadece bir terör örgütüyle mücadele etmiyoruz. Tabiri caizse Yedi Düvel’e karşı savaşıyoruz. Diğerlerinin aksine Türkiye bölgesinde bir “istikrar savaşı” veriyor. Durum geçmiş yıllardan çok farklı.
Bir tek HDP bunun farkında. O meşrebinin gereğini yerine getiriyor. CHP ve MHP’nin de farkına varması lazım artık. Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal’ın dediği gibi, bugün “Silahlı Kuvvetler savaşıyor”, hem de orta çapın üzerinde bir savaş yürütüyor!

<p>Kardeşiyle birlikte aşıyı reddetti, koronavirüse  yakalandı. Şimdi onun en yakın arkadaşı, sürekl

“Son pişmanlık” fayda etmedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu