• $9,5069
  • €11,092
  • 546.199
  • 1455.42
16 Ekim 2016 Pazar

FETÖ’cülerin hayal dünyası

Garip bir yapı bu: Birincisi, hep hayal dünyasında yaşıyorlar; insanüstü hikâyeler uyduruyorlar. İkincisi de her türlü ahlaksızlığı kendileri için meşru görüyorlar. Buna yalan-dolan, hırsızlık, dolandırıcılık, iftira, hatta pornoculuk da dahil.

Yapabileceklerinin yok sınırı.

Büyük bir darbe yediler. Buna rağmen, hala ayakta kalabilmek, kurdukları kirli imparatorluğun en azından bir kısmını kurtarabilmek için çırpınıyorlar…

Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ açıklamıştı. “FETÖ mensupları, cezaevlerindeki yandaşlarını ayakta tutabilmek için yakında dünya savaşı çıkacağı fısıltısını yayıyor” demişti.

Dünya savaşı başlayacak, cezaevleri boşalacak, onlar da hep birlikte dışarı çıkacak!

Garip, ama durum bu! Bir yandan dünya savaşı bekliyorlar, diğer taraftan mal kavgası yapıyorlar! Milletten öyle ya da böyle çaldıkları, 15 Temmuz sonrası da tekrar millete dönen paraları ve taşınmazları kurtarmak için her tünlü numarayı çeviriyorlar. Bunun için de yine milletten çaldıkları paraları kullanıyorlar. Paravan şirketler kurup, yeniden üzerlerine geçirmeye çalışıyorlar.

***

Koza-İpek’in eski sahibi konumundaki Akın İpek bir tweet atmış. Kayyuma devredilen, millete geri dönen şirketle ilgili olarak aynen şöyle yazmış:

“Koza İpek’in malları satılık değil.”

Bunların hayal dünyasının geniş olduğunu durup dururken söylemedim. Geçmişte, FETÖ’nün mallarını sevk ve kontrol ederken de onların kendisinin olduğunu sanıyordu. Bugün de öyle zannediyor.

Nasıl olduysa, davetiye basarak bir imparatorluk kurdu!

Orayı kendisinin zannetti. Ancak, gerçekler ortaya dökülünce Türkiye’yi terk etmek zorunda kaldı.

İyi tanırım kendisini…

Bugün Gazetesi’ni satın aldıktan sonra, oraya büyük paralar pompaladı. Buna rağmen, hiçbir gelişme olmadığı gibi sürekli gerileme yaşandı. Büyük zararlar içine girdiğini ve zararın her gün arttığını kendi anlattı.

Buna rağmen daha fazla para pompaladı.

Normal bir iş adamı tavrı değildi bu! O günlerde de hep kimsenin kendisine ait bir birikimi böylesine yok etmeyi göze alamayacağını düşündüm.

Hiç unutmuyorum, 2008’de bir gün Başbakan Erdoğan sormuştu:

-Gazete niye böyle?

“Bilemiyorum” cevabını vermiştim:

-Çok sıkıntılı müesseselerde çalıştım. Çalışanların aylıklarını ödeyemeyen yerlerde bulundum. Ancak, bu kadar para akıtılmasına rağmen toparlanamayan, gerilemesini sürdüren bir yer görmedim.

Ben, “beceriksizlik” olarak görüyordum olan biteni. Gazete ile ilgili sürekli yanlış kararlar veriliyordu. Buna rağmen, Koza-İpek, her geçen gün büyüyordu.

Sanırım ne olup bittiğini anlamışsınızdır!

***

Zaman zaman, “haksızlık var” diye mırıldanmalar ortaya çıkıyor. Kayyum atamaları ile ilgili eleştiriler mırıldanılıyor.

Oysa, asıl geçmişte yaşadıklarımız haksızlıktı!

Bin bir değişik yolla milleti soyup, soğana çevirdiler. Bu fakir halktan aldıkları paralarla büyük imparatorluklar kurdular. Yıkılıp tarihe karışan Sovyetler Birliği misalinde olduğu gibi yeni bir sınıf oluşturdular. Oradaki Politbüro üyeleri benzeri milletin sırtına sülük gibi yapıştılar. Millete rağmen kararlar aldılar.

Şimdi her şey normalleşiyor…

Milletten aldıkları, millete geri dönüyor.

***

Alışmışlar, yıllarca milletin sırtına yapışarak, kurdukları yalan, hurafe ve kumpaslarla dolu bir düzen içinde yaşamaya. Üstelik, kurdukları hayaller de verilen dış desteklerle genellikle gerçekleşmiş.

Ama o düzen yıkıldı. En tepedeyken, bir anda kendilerini yerlerde buldular.

Kolay değil alışmak. Hazmedemiyorlar, kabullenemiyorlar. En çok da arkalarındaki ağababaları bunun sıkıntısını yaşıyor.

Öylesine büyük ve güçlü görüyorlardı ki kendilerini…

O yüzden de geçmişin ihtişamına yakışır hayaller kuruyorlar. Tekrar ayağa kalkıp, yürümeye devam edeceklerini düşünüyorlar! Çevrelerinde halkalananları da buna inandırmaya çalışıyorlar.

Ama yok artık…

Bitti bu iş. Yakında o hayaller kuranlar da bunu görecekler. Bence, gerçekleri hazmettiklerinde de asıl çöküş yaşanacak.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu