• $13,4418
  • €15,3186
  • 769.743
  • 1857.4
18 Eylül 2015 Cuma

Fethullah Gülen ve iftira

Dün, Ankara 22. Asliye Ceza Mahkemesi’nde duruşmam vardı. Sanık sandalyesi boştu; Türkiye’de olsaydı, oraya “iftira” suçundan yargılanan ve bugün Pensilvanya’da yaşayan Fetullah Gülen oturacaktı.
Ben yalnızdım ama o değildi…
Avukatları oradaydı. Dikkat ederseniz, “avukat” demedim, “avukatlarından” söz ettim. Çünkü karşımda bir değil, iki avukat vardı. Haklarını yemeyelim, görevlerini de çok iyi yaptılar, müvekkillerini güzel savundular.
Fetullah Gülen, emekli bir vaiz. Üstelik Paralel Medya’nın yaptığı yayınlara bakılırsa, sadece bir ceketi var! Ama bir değil, iki avukatla temsil ediliyor!
Adliyelerde yaptığı suç duyurularına ve diğer davalarına bakınca, bir “avukat ordusundan” söz etmek bile mümkün. Bunlar da bedavaya o işleri yapmıyorlar; “ücret-i vekalet” diye bir şey var.
Peki nereden geliyor bu değirmenin suyu? Cevap verilmeyeceğini biliyorum ama yine de sormak istiyorum:
Himmet paralarından mı? Yoksa başka bir kaynaktan mı?
* * *
Gülen, ABD’nin Pensilvanya Eyaleti’nde devasa bir malikânede yaşıyor. Emekli bir vaizin hayal bile edemeyeceği bir hayat sürdürdüğüne göre, belli ki bir yerlerden kendisine para akıyor.
Orada bulunmasının kendisi açısından çok önemli bir avantajı daha var. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının sunduğu imkânlardan sonuna kadar yararlanıyor. Suç duyurularında bulunuyor, tazminat davaları açıyor.
Sadece gazeteciler aleyhine yaptığı suç duyuruları dudak uçuklatacak sayılara ulaşmış durumda. Yüzlerce savcılık başvurusu var. Gülen’in, haklarında 20’nin üzerinde suç duyurusunda bulunduğu muhabirler tanıyorum.
Benim gibi onlar da büyük bir haksızlıkla karşı karşıya…
Hakkında suç duyurusunda bulunuyorsunuz. Fetullah Gülen’e dava açılıyor. Ama O ortalıkta yok. ABD’ye sırtını dayamış durumda.
Tazminat davası açıp kazansanız bile tahsili mümkün değil.
Birincisi, kâğıt üzerinde emekli bir vaiz. İkincisi, o yaşadığı lüks hayata rağmen, üzerine kayıtlı herhangi bir malı da yok. Harcadığınız parayla kalır, tek kuruş bile alamazsınız.
Nitekim avukatları duruşma sonunda Hâkim Hüseyin Turgut Bayraktar’a aynen şunları söylediler:
-Müvekkilimin ifadesinin alınması için yazı gönderilse bile ABD’de iftira ve hakaret suç olmadığı için bir sonuç vermeyecektir.
Doğru, ABD ceza kanununda böyle bir suç yok. Bu, tazminata konu olacak bir eylem. Ayrıca Amerika’da açılan tazminat davalarında öyle büyük miktarlara hükmediliyor ki, bu yüzden kimse böyle bir eyleme girişemiyor.
Yani, ABD yargısı verdiği para cezalarıyla adamı anasından doğduğuna pişman ediyor!
* * *
En önemlisi de ne biliyor musunuz?..
“İftira” ABD Ceza Kanunu’na göre suç olmasa da İslam’a göre büyük bir suç. Hatta öyle bir suç ki, zaman aşımı yok. Sonuçta alacağınızı mutlaka tahsil edersiniz. Çünkü kul hakkına giriyor ve Yaratan bile taraflar helalleşmeden bu suçu affetmiyor.
Fetullah Gülen de emekli bir vaiz olduğuna göre, mutlaka bunu biliyor olması gerekir. Söylemlerine bakılırsa, çok da iyi biliyor.
Yani demem o ki, uzaklardan, çok uzaklardan, Pensilvanya gibi bir yerden Ankara’da iki avukat görevlendiren Gülen isterse yapacağı çok şey var…
1) Gönderir birini helallik ister.
2) Gider, Amerika’daki Türk makamlarına başvurur. Verir ifadesini. Ankara’ya mahkemeye gönderilmesini sağlar.
Bu kadar basit!
Ama O bunların hiçbirini yapmıyor. İşine geldiğinde Türkiye Cumhuriyeti kanunlarından faydalanıyor; işine gelmezse Amerikan mevzuatının arkasına sığınıyor!
Şimdi “Bu da ne ki” diyebilirsiniz:
-Fetullah Gülen hakkında o kadar çok suçlama var ki, bu dava onlara bakarak devede kulak kalır.
Doğru, hiç itirazım yok.
Bugün iddianamelerde terör örgütü kurup devlete karşı suç işlediği iddia edilen bir isimden bahsediyoruz!...
Ben sadece F. Gülen portresinin kamuoyu gözünde daha da netleşmesi için bunları yazdım. Hani Gülen sürekli olarak “İslam, din, iman” diyor ya… Bunlar da bilinsin istedim!

<p class='MsoNormal'>Peki, Başkan Erdoğan grup konuşmasında hangi mesajları  verdi? Asgari ücretin n

Başkan Erdoğan açıkladı: Asgari ücrette tarihi zam

Harran Sarayı'nın 9 asırlık salonu gün yüzüne çıkarıldı

2. el dükkanından aldı servet sahibi oldu

Kolanın daha önce duymadığınız 8 farklı kullanım alanı