• $ 6,1222
  • € 6,6195
  • 323.468
  • 117050
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Ey Batı, işin zor artık

Sudan-Somali

Ne kadar ustaca teslim almışlar bizi! Ne kadar vicdansızca oynamışlar bu milletle! Ne kadar acı bir şekilde yönlendirmişler geniş kitleleri!

Artık birer birer gün yüzüne çıkıyor hepsi. Yaldızlar dökülüyor, maskeler düşüyor. Çarpıcı gerçeklerle yüz yüze gelince de insanın içi acıyor.

“Medeniyet bizde” dediler, inandırdılar geniş kitleleri.

Bizi sadece teknolojide değil, zihniyette de geri kalmakla suçladılar. Hep, ileri gitmek ve refah içinde yaşamak için kendilerine benzememiz gerektiğini empoze ettiler.

Sistemli bir şekilde öyle bir algı doğurdular ki, kendimizden utanır olduk. Yıllarca onlara benzemek için çırpınıp durduk. Sonunda biz, biz olmaktan çıktık; ama onlara da benzemedik. Melez bir toplum haline geldik.

Nihayet, onların gerçekleriyle karşı karşıya kaldıkça da yaptıklarımızdan utanır hale geldik. Şimdi kendimizi toparlamaya çalışıyoruz.

Halen “Batı medeniyeti nedir?” diye merak edenler varsa, alayını toplayıp, Sudan’daki Sevakin Adası’na götürmek lazım. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile birlikte biz oradaydık, gördük ne menem bir şey olduğunu!

Bir harabe ile karşılaştık. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yerle yeksan etmişler” ifadesinin, amiyane tabiri ile “cuk” diye yerine oturduğuna bizzat şahit olduk. Bir medeniyet katliamına ve büyük bir barbarlığa tanıklık ettik.

Kanıtları halen orada duruyor…

130 dönümlük tarihi ada, moloz yığını haline gelmiş. Hatta gelmemiş, özellikle getirilmiş. Bir dönemin yapı harikaları, İngiliz işgaline dayanamayıp, çökmüş ve sağa-sola devrilmiş. Büyük bir medeniyet, sistemli bir şekilde yok edilmiş.

Buna da “Büyük depremin sonucu” demişler!..

Bu da bir başka algı ve koca bir yalan. Çünkü, adaya bakan sahillerde aynı dönemde inşa edilen yapıların tamamı ayakta. Hepsi yerinde duruyor. Ama Sevakin çökmüş. Bilinçli ve sistemli bir şekilde çökertilmiş. Adeta, Osmanlı ihtişamından ve İslam Medeniyeti’nden öç alınmış!

HHH

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Aralık’ta bizzat yerinde gördü durumu. Belli ki O’nun da içi acıdı. Adanın yeniden eski ihtişamı ve konumuna kavuşması için Sudan Cumhurbaşkanı Ömer El Beşir’den Türkiye’ye tahsis edilmesini istedi ve olumlu cevap aldı.

Hemen ardından saldırılar da başladı…

Dün İngilizlerle kimler işbirliği yapmışsa, yine onlar devreye girdi. “Türkiye, Sevakin’de askeri üs kuruyor” iftira ve yaygaraları ortaya atıldı.

Adayı yıktıkları, harabe haline getirdikleri, bir medeniyeti yok ettikleri yetmedi. Şimdi yeniden ayağa kaldırmamızı engellemeye çalışıyorlar! Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Sudan’da, “İnşa ve ihya eden bir medeniyetin çocukları” olarak tarif etti bizi.

Çok doğru. İşte o medeniyetin çocukları, bugün zulmeden, yok eden asırlık sömürü düzeni sahipleriyle mücadele halinde.

Bu gerçek ise, algı operasyonlarıyla yıllardır çok farklı bir şekilde sunulmaya çalışılıyor topluma. Maalesef taraftar da buluyor.

Mustafa Kemal Paşa, 6 Mart 1922’de TBMM’deki gizli görüşmede “ezeli düşman” olarak nitelendirdiği İngilizler için bakın ne demişti:

-Eğer karşılarında kuvvetli bir Türkiye bulunsaydı, İngiltere’nin bugünkü siyaseti mevcut olmayacaktı.

İşte budur mesele: Kuvveli Bir Türkiye!

Atatürk’ün o gün işaret ettiği noktaya gelmiş bir Türkiye var bugün! Batılı sömürgeci pek çok gücün oyunlarını bozuyor. Onların gerçek yüzlerini ortaya çıkarıyor. Gerektiğinde de karşılarına dikiliyor.

Gazi Mustafa Kemal’in hayalleri gerçekleşiyor!

HHH

İç acıtan, kan donduran yaraların merhemi olmaya başladık artık biz. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu da Sudan ve Somali’de hep “Kaynakları sömürmek için sınır ötesine açılanlardan değiliz biz” mesajını verdi. Zaten onlar da görüyorlar bunu. Aksi halde Sudan Cumhurbaşkanı Beşir, gönül huzuru içinde tarihi koca bir adanın Türkiye’ye tahsisi için gerekli talimatları verir miydi?

Dünya oldukça küçüldü ve şeffaflaştı artık. Herkes neyin ne olduğunun farkında!

<p>Alınan bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi Zübeyde Hanım Parkı´ndaki bir boks makinesinin para kut

Boks makinesindeki paralar çalındı

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Gribe karşı birebir yapımı çok kolay! İşte şifalı çay...

21 Şubat BİM aktüel ürünler kataloğu dopdolu! İşte BİM aktüel ürünler kataloğu