• $16,2119
  • €17,4197
  • 965.973
  • 2438.84
10 Mart 2021 Çarşamba

Etle tırnak

Hayaller kurup kendimizi kandırıyoruz. Olmayacak duaya "amin" diyoruz. İmkânsızı oldurmak için çırpınıp duruyoruz...

Hem de neredeyse istisnalar hariç hep birlikte. Ülkenin tepesindeki isimlerden, Meclis'teki siyasetçiye, askerinden, polis ve bürokratına kadar milletçe yıllardır oyalanıp duruyoruz...

Ne mi yapıyoruz? HDP'ye "Terörle arana mesafe koy" diyoruz. Tıpkı geçmişte aynı zihniyetteki diğer partilere yaptığımız gibi! Etle tırnağı birbirinden ayırmaya çalışıyoruz.

Oysa olmadı bu, olmayacak ve olamaz da...

Bir zor olan vardır, bir de imkânsız. Maalesef, yapılan bu çağrı havada kalmaya mahkûm ve imkânsız. Çoğumuz biliyoruz bunu. Fakat içine düştüğümüz fotoğraf bir türlü değişmiyor; adeta bir gelenek olmuş, tekrarlanıp duruyor:

-Terörle aranıza mesafe koyun...

Bir görüntü var sosyal medyada. Rahatlıkla erişebilir, bulabilirsiniz. Sanırım yıllar önce Hakkâri'de çekilmiş. Bugün HDP'nin Eş Genel Başkanı olan Pervin Buldan, elinde mikrofon konuşuyor...

"Biz Sayın Öcalan'ın arkasındayız" sözcüklerini kullanıyor.

Sonra, sıra diğer terör baronlarına geliyor. Murat Karayılan'dan başlayıp, Cemil Bayık'la devam ederek, ne kadar ülke düşmanı katil varsa peş peşe sıralıyor. Onlara, "Kandil'deki dostlarımız, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, yoldaşlarımız" diye hitap ediyor:

-Bu insanlar dağlarda, Hakkârili çocuklar dağlarda, Hakkâri'nin çocukları dağlarda...

Kadın ortaya koyuyor ne olduklarını, kimlerle aynı yolda yürüdüklerini ve ne için mücadele verdiklerini. Saklamıyor, gizlemiyor, açıkça dillendiriyor. Bir insanlık suçu olan terörün önemli parçası olduklarını itiraf ediyor.

Etle tırnak bunlar! Ama İmamoğlu gibi bazı tipler, güzellemeler yapabiliyorlar. Üstelik bilerek, isteyerek ve planlı bir şekilde! Çünkü terörün bir insanlık suçu olduğunu bilmemeleri, HDP ile PKK'nın nasıl iç içe girdiğini görmemeleri mümkün değil!

Bırakmak lazım artık bu ucuz ayak oyunlarını. Ben demiyorum, kendileri söylüyorlar: HDP, PKK'nın siyasi uzantısıdır. Görev dağılımı yapılmış; birinin payına silah alıp dağa çıkmak, diğerinin payına da onlara siyasi destek vermek düşmüştür. Tartışılacak bir durum yok ortada. Mesele bu kadar net ve basit!

İki kere iki, on yedi değil, dört eder. Tersini iddia etmek ne kadar anlamsızsa, PKK-HDP ilişkisini görmemek ve gizlemek de o kadar garip olur. Hatta, bu milletin algıları ve basireti ile alay etmekle eş değerdir.

Ayrıca, "Meclis'te ve yasal parti" gibi bir takım değerlendirmelerle, dikkatleri HDP'nin üzerinden çekme operasyonunu da ifşa etmek lazım artık. Evet, HDP yasal bir parti, ama kendi ifadeleri ile gırtlaklarına yasal olmayan işlerin içinde. Türkiye Cumhuriyeti bir Hukuk Devleti olduğuna göre, HDP ve HDP'liler de yaptıklarının bedelini ödemek zorunda.

Yeter artık, bitsin bu oyun. Yıllardır gerçeklerin üzeri örtüldü, bu millet algılarla kandırılıp yönlendirilmeye çalışıldı.

Sonuç ise katledilen masum insanlar, kan ve gözyaşı oldu.

Bitirelim artık emperyalist ülkelerin yıllardır sahneleyip destekledikleri bu oyunu. Ülkemizin gerçeklerine dönelim, bu insanlık düşmanlarına gerekeni yapalım.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kampanya, İtalyanca dilinden Türkçe'mize geçerek dilimize  zengi

KAMPANYA KELİMESİ NASIL TELAFFUZ EDİLİR?

pirinç tanelerini sanat eserine dönüştürüyor! Görenler şaşkınlığını gizleyemiyor

İOS 16 ne zaman geliyor? İşte iPhone'lara gelmesi beklenen yeni özellikler

Çanakkale denizinden çıkarıldı! 1614 adet temizlendi