• $32,1963
  • €34,9201
  • 2416.86
  • 10792.5
8 Aralık 2021 Çarşamba

Ekrem'e o hareket, Ekrem'e

Evet, son derece basit, ayıp ve oldukça çirkin. Bunu kabul ediyorum. Ayrıca, o hareketin Gazi Meclis'in kürsüsünden yapılmasının olayı daha da vahimleştirdiğini ben de söylüyorum.

Ama Ak Partililerin, Kılıçdaroğlu'nun ergen tabiri ile "çektiği" o el hareketini üzerlerine alıp, bu kadar tepki göstermelerini anlayamıyorum. Sonuçta kendine yakışanı yaptı. Ayrıca, ne malum kafasının arkasında hangi düşüncelerin olduğu ve kimi kastettiği?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, gayet güzel özetledi. Kılıçdaroğlu'nun dış borçları kastettiğini, dünya kadar borç alındığını ifade ettiğini belirtti. Bunların milletin sırtına yüklendiğini anlatmaya çalıştığından bahsetti. O hareketin arkasındaki psikolojiyi de "Elinin sırtına vurmak sureti ile anlam kuvvetlendirdi" sözleriyle izah etmek istedi.

Bitmedi, bir hüküm vermek için "kişinin karakterine bakılması gerektiği" yönünde sözler sarf etti.

Şimdi ben de o sözler üzerinden bir değerlendirme yapmak istiyorum. Kılıçdaroğlu'nun yapısı, o el hareketini yapmaya müsait. Burada herhangi bir sorun yok. Ama ben Ak Parti yöneticilerinden farklı düşünüyorum. Aklıma hemen Ekrem İmamoğlu geliyor. Biliyorsunuz, bir kalemde 580 milyon Avro dış borç almıştı. Diğerlerini saymıyorum bile. Ne malum, İstanbullulara seslenip, "Bakın sizin sırtınıza nasıl ve neler yükledi?" demek istemediği? Ya da ergen muhabbeti ile "Ekrem İmamoğlu size nasıl da kilitledi" mesajını vermediği?

Bence Ekrem İmamoğlu'dur, o hareketin muhatabı. Birincisi, belediye bütçesi ve ortaya çıkan zararlara bakınca, aldığı dış borçlar Ekrem Bey'in kalıbına göre oldukça büyük. İkincisi de şu anda Kılıçdaroğlu'nun en büyük rakibi İmamoğlu. Cumhurbaşkanlığına aday olabilmesi için önce Ekrem Bey'i ekarte etmesi lazım!

O yüzden Özgür Özel'in verdiği formülü uygulayarak, Ak Partililere "Dert etmeyin kendinize, İmamoğlu'nadır o hareket, İmamoğlu'na" diyebilirim.

***

Ayrıca:

Kemal Kılıçdaroğlu el hareketleri konusunda oldukça mahirdir. Enva-i çeşit hareket yaptı bu güne kadar...

Örnek mi istiyorsunuz? Mesela, Bozkurt İşareti bunlardan biri. Ülkücülere de hareket çekti. Onlara şirin görünmek için o işareti bile yaptı.

Oysa, SSK Genel Müdürü iken çok farklı bir yoldaydı. Bugün İyi Parti milletvekili olan bir isim, o günlerde Kamu-Sen'e bağlı Türk Büro Sen Genel Başkanı idi. Sürekli telefon eder, gelip gidip dert yanardı. "Bugün şu arkadaşımız şuraya, bu arkadaşımız buraya sürüldü" diye, ülkücü memurların adını verirdi. Hatta, doğu ve güneydoğuda bazı bazı kritik illere sürülen arkadaşlarının can güvenliklerinin tehlikede olduğunu söylerdi. Yerlerine alınan aşırı sol örgütlerin militanları ile ilgili devletin istihbarat raporlarını da getirirdi.

Çok haber yaptık o dönemde ülkücü sürgün ve kıyımları ile ilgili...

Aynı Kemal Bey, bugün de onlara "Ülkücü kardeşlerim" diye hitap ediyor. Oy bile istiyor.

Söz konusu Kemal Bey olunca, her şeyi iyi düşünüp tartmak lazım! Ben de bunu yaptım, düşündüm, taşındım, tarttım. O yüzden de yaptığı el hareketi ile ilgili olarak "Ekrem'edir o Ekrem'e" değerlendirmesini yapıyorum.

<p>Titra Teknoloji tarafından 2019 yılında yapımına başlanan  ALPİN insansız helikopterin araştırma

İHA helikopter göreve hazır

Kars'ta ceviz büyüklüğünde dolu yağdı!

Valilikten Ankara'ya uyarı: Sel, fırtına ve doluya dikkat

Dünyanın en güçlü hava kuvvetine sahip ülkeleri belli oldu! Türkiye kaçıncı sırada?