• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
6 Haziran 2023 Salı

Dört yıllık lak-lak

Atlattık o itiş-kakış günlerini. Cumhurbaşkanımızı ve Parlamento üyelerini seçtik. Süratle Kabineyi oluşturduk. Devir-teslimler yapıldı. Yola devam ediyoruz...

Ama bitmedi.

Sırada yerel seçimler var. Onun da eli kulağında. 10 ay sonra yeniden seçime gidip, yerel yöneticilerimizi seçeceğiz.

Genel seçim öncesi yapılanlara, yürütülen kampanyalara, söylenen sözlere bakınca, çok merak ediyorum! Acaba CHP'li belediye başkanları ne yapacaklar? Vatandaşın karşısına geçip ne diyecekler?

Koca bir dört yıl lak-lakla geçti çünkü!

***

İstanbul'da Cumhurbaşkanlığı hayalleri kuruldu. Bütçenin büyük bölümü reklam ve tanıtına ayrıldı. Temel atmama törenleri yapıldı. Zaman zaman da "tatil bana çok yakışıyor" türünden sözler sarf edildi...

Var mı dişe dokunur başka bir şey ve ciddi bir icraat?

Yok, seçim öncesi verilen sözlerin tamamına yakını lafta kaldı. Onların tartışılmasını önlemek için de "engelleniyoruz, önümüz kesilmek isteniyor" türünden sözler üretildi.

Ankara'da ise, işe Melih Gökçek ve dinozorlarla başladık. Süreci yine Melih Gökçek'le bitiriyoruz. Sanırsınız beş yıl önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan ayrılan Gökçek, bugün de görevinin başında!

Sel oldu, Gökçek denildi. Yağmur yağdı, oluşan bütün olumsuzluklar Gökçek'in hanesine yazılmaya çalışıldı. En basitinden, ihmal edilen mazgal temizleme işi bile Melih Gökçek'e ihale edilmek istendi. Günlerdir selle boğuşuyoruz, gariptir yine karşımıza Gökçek çıkıyor. Bir algı ve oluşturulan düşmanlık üzerinden belediye başkanlığı yapılmaya çalışılıyor.

"Söyledikleriniz doğru değil, ama doğru olsa bile siz ne yaptınız?" diyenlere de sosyal medya trolleri saldırıyor.

Koskoca bir dört yıl böyle geçti işte...

***

Eyvallah, dört yıl böyle idare ettiler. İyi güzel de seçim öncesi halkın karşısına geçip ne diyecekler?

İstanbul'da "Ne yapalım engellendik, biz de iş yapamadık?" mı diyecekler? Ankara'da "Ah şu Melih Gökçek ah" sözleriyle mi seçmenden oy isteyecekler? Adana'da kıytırık ve düzmece sahra hastanesi ile şehir hastanelerini mi yarıştıracaklar?

Gerçekten çok merak ediyorum ne yapacaklar?

Yine uygulanmayacak ve seçim sonrası fırlatıp atılacak bir icraat listesi ile seçmen karşısına çıksalar, "Biz bu filmi daha önce de gördük" demezler mi adama? "Engelleniyoruz ama" söylemini kullansalar, "Gidin o zaman engellenmeyecek adam gelsin" diyecek seçmene ne cevap verecekler?

Çok sıkıntıdalar aslında!

Sosyal medya trolleri ile de sorun çözülmez ki! Onlar da hiçbir dayanakları olmadan sadece küfür mü edecekler belediye icraatlarını masaya yatırıp sorgulayan seçmene?

Deniz bitti biliyor musunuz? Seçmen sızlanan, kıvranan ve mazeret üreten adama oy vermez bu ülkede. Sorunlarını çözecek, dertlerine derman olacak yöneticiler ister. En önemlisi de inandırıcılık arar.

Hiç birini bulamayacak sadece medyatik özellikleri ile öne çıkan bu başkanlarda. Hele bir de karşılarına geçmişi hizmetlerle dolu "deve dişi" gibi tabir edilen adaylar çıkarsa -ki çıkacak- işleri daha da zorlaşacak. Ağustosböceği ile karınca hikâyesini, hepiniz okumuş ya da dinlemişsinizdir sanırım.

<p>Yaşlılar Merkezi'nde gerçekleşen etkinlikte, TürkMedya ekibi, büyüklerimizle samimi röportajlar g

TürkMedya Ailesi Tuzla Belediyesi'ne Misafir Oldu

BİM 12 Aralık 2023 aktüel ürünler kataloğu

Gazze güneş batmadan karanlığa gömülüyor... İşgalci İsrail'in durmayan vahşeti

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı