• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
7 Ekim 2021 Perşembe

Dayak yiyen adamlar

Mahalle aralarında bazı sıkıntılı tipler vardır. Önüne gelene bulaşır, onu bunu taciz ederler. Sonunda biri dayanamaz gereğini yapar, dayağı yer otururlar. Ama vazgeçmez, insanları rahatsız etmeye devam ederler...

Çünkü arkalarında ağabeyleri vardır. Onlara güvenir, onlara sırtını dayar, onlardan güç alırlar. O yüzden de her hırpalandığında karşı kaldırıma kaçıp "Acımadı ki, acımadı ki" diye bağırırlar...

PKK'nın bugün içinde bulunduğu durum da farklı değil. Kurulduğu günden bu yana en sıkıntılı günlerini yaşıyor. "Girilemez" denilen karargâhlarına girildi. Sınır içinde ve dışında her yerde darbeleniyor. Gerçekleştirilen operasyonlar sonucu, yönetici kadrosunu birer birer kaybediyor. Örgüte katılım çok düşük seviyelere düştü.

Ama bu terör örgütü halen kuyruğu dik tutmaya çalışıyor. Çünkü güvendiği dış güçler ve içeride siyasi destekçileri var.

***

Dün gazetemizde de yer aldı. PKK terör örgütünün elebaşlarından Duran Kalkan, HDP'yi destekleyip, açıktan CHP'ye ayar vermeye çalıştı. Kamuoyu önünde "Ayağınızı denk alın, HDP'ye muhtaçsınız, ilişkilerinizi doğru yürütün" mesajı gönderdi.

Yalan değil. Biz de defalarca söyledik ve sürekli olarak yazıyoruz. Evet, CHP, HDP'ye muhtaç. Üstelik, sadece CHP değil, İyi Parti ve birlikte yol yürüdükleri diğer siyasi oluşumlar da aynı durumda. HDP'li Fatma Kurtulan daha da ileri gitti, bu gerçeği TBMM'de İyi Partililerin yüzlerine karşı söyledi: "İçinde bulunduğunuz ittifaka, PKK ve HDP'ye gönül vermiş insanlar oy verdi. Şu anda koltuklarınızda bizim sayemizde oturuyorsunuz" dedi.

Var mı itirazı olan?

Olsa da fark etmez zaten. Türkiye'nin gerçeği bu! Cumhur İttifakı ve Erdoğan'a karşı, PKK ve FETÖ dahil, herkes birleşmiş durumda.

***

Kılıçdaroğlu'nun Selahattin Demirtaş güzellemeleri boşa değil. HDP'siz sonuca gidilemeyeceğini O da biliyor. CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları da durumun farkında. O yüzden HDP'yi hoş tutmak için çırpınıp duruyorlar.

İyi güzel ama HDP sadece bir siyasi parti değil. Aynı zamanda PKK denilen terör oluşumunun siyasi uzantısı. Anayasa Mahkemesi'ndeki kapatma dava dosyasında bu yönde yüzlerce delil var. Kendileri de bunu saklamıyorlar zaten, tam aksine zaman zaman meydan bile okuyorlar.

Duran Kalkan'ın yaptığı son açıklamada zaten açık ve net olarak ortaya konuluyor. Hatta üstüne bir de "ayağınızı denk alın" anlamına gelecek tehdit dolu ifadeler kullanılıyor.

Çıt çıkıyor mu Millet İttifakı paydaşlarından?

Çıkmıyor, çıkamaz zaten. HDP'ye kuyruğu kaptırmış durumdalar. HDP ise bundan alabildiğine yararlanmaya çalışıyor.

***

1990'lı yıllarda TBMM'de Faili Meçhul Cinayetleri Araştırma Komisyonu kurulmuştu. Yaptığı çalışmalar sonucu bir rapor hazırlandı. Terör oluşumlarına verilen siyasi desteklerden bahsedildi. Rapor, hayli tartışma konusu oldu.

Aradan yıllar geçti, yine başa döndük. Millet İttifakı sayesinde aynı tartışmaları yaşıyoruz. Hatta durumun daha da vahim olduğunu söyleyebiliriz. Baksanıza, kanlı terör örgütünün başındaki baronlardan biri, kamuoyu önünde Millet İttifakı'na nizam ve intizam vermeye çalışıyor.

<p>Çevresinde kaçak kazı yapılarak çukurların bırakıldığı 196 yıllık su bendinin uğradığı tahribat h

196 yıllık mirası böyle talan ettiler

BİM'de bu Salı neler var? BİM 5 Mart 2024 aktüel ürünler kataloğu

Tanzanya'da 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü

Kriz sürüyor... Yasa dışı geçişler böyle görüntülendi