• $32,4977
  • €34,8825
  • 2406.64
  • 10391.9
22 Mayıs 2024 Çarşamba

Danışman!

FETÖ denen örgüt çok büyük zararlar verdi bu ülkeye. İftiralar, yalanlar, sahte belgeler, kumpaslar, algı operasyonları ve bilumum ahlaksızlık da Türkiye'ye onlardan miras kaldı.

Bir dönem güçlüydü bunlar ülkede. Her yere sirayet etmişlerdi. Dershaneler sürecinde bize de iftiralar atıp saldırdılar. O günlerde içinde Fethullah Gülen ifadesi geçen ne yazarsak yazalım, avukatı Nurullah Albayrak savcılıklara koşup suç duyurusunda bulunuyordu. Amaç, yalan ve iftira atarak, yargıdaki yandaşlarını da devreye sokup bizi sindirmekti.

Çok uğraştım, hepsinden takipsizlik aldım. Ardından da bu adamlar hakkında "iftiradan" suç duyurusunda bulunup dava açtırdım. Bu çirkin eylemleri dolayısıyla yargılandılar. Ama sonuç vermedi. Fethullah Gülen yurt dışında olduğu ve ifadesi alınamadığı için dava zamanaşımından düştü.

Eğer ifadesi alınmış olsaydı, hiç kuşkusuz cezaya çarptırılacaktı. Bu adam "iftira" suçundan hüküm yiyecekti, sabıka kaydına girecekti ve ne olduğu tescillenecekti.

***

Kaçtı, gitti, ama bu adam ve oluşturduğu yapının attığı tohumlar bazı yerlerde yeşerdi...

Siyaseti, bürokrasiyi ve toplumun belli kesimlerini kirlettiler. Oluşturdukları kirli yapıyı devam ettirmek isteyenler var bugün. Dün onlar ne yapmışsa, aynı taktikleri kullanıyorlar. Aynı hayasızlıkla sağa sola saldırıyorlar. Son örneğini de Ankara Emniyeti'nde yaşadık...

FETÖ'nün geçmişte yaptığı gibi bir senaryo oluşturmuşlar. Gizli tanıklar bulmuşlar. Önceden kaleme aldıkları suçlamaları önlerine koyup, ona buna çamur atmaya çalışmışlar.

İktidar sahiplerini, namuslu emniyet görevlilerini suçlamaları yetmemiş. Bir de MHP'yi kurumsal olarak işin içine sokmaya çalışmışlar. Ses kayıtları ortada: Cumhur İttifakı ortağı MHP'yi kirletmek ve çamur atmak için çırpınıp çabalamışlar. Hepsi çıktı ortaya, yakalandılar ve yargılanacaklar.

Olmadı, beceremediler, olay başka bir noktaya evrildi. Mesela, Serdar Sertçelik isimli gizli tanığı yurt dışına kaçıranlardan Ramazan Kubat'ın 2022 yılında CHP Genel Başkanı olan Kemal Kılçdaroğlu'nun danışmanı olduğu ortaya çıktı. Tutuklandı ve bugün cezaevinde.

İşte kimin eli kimin cebinde belli değil! Kim bu adam? Kurulan o kumpasın içinde işi ne? Kimlerle irtibatlı, kimlerden talimat alıyor? Ne yapmaya çalışıyor, kime ne neye hizmet ediyor?

En önemlisi de siyasetçilerin bu tür operasyonlardaki ve oluşturulan kumpaslardaki payı ne?

Çok kirli bir görüntü var ortada!

***

Amaç ne olursa olsun, Emniyet'te bu yaşananlar, FETÖ'den miras kalan 17-25 Aralık Yargı Darbesi'nde yaşanan kirli operasyonun bir benzeri. Aynı şekilde sonuca ulaşamadı.

Şimdi bu olaydan alınacak çık ciddi dersler var:

Emniyet ye da devletin herhangi bir kurumunda kısır çekişmeleri önleyip, kadroculuk gibi hastalıkları tedavi ederek, namuslu insanlara sahip çıkmak gerekiyor.

FETÖ'yü çökerttik, ama yetmez. O yapının bize miras bıraktığı kirlilikleri de bertaraf etmek zorundayız. Siyaset, bürokrasi ve toplumun başka kesimlerine sirayet etmiş virüsleri temizlemek zorundayız. Maalesef pek çok yere ve alana yayılmış durumda.

Sıkıntımız bu bizim!

<p>Erbil - Guyer yolu üzerindeki yakıt dağıtım işletmesi ve zift deposunun da yer aldığı rafineride

Erbil'de petrol rafinerisinde patlama! Alevler geceyi aydınlattı

4 bin 299 hakim ve savcının görev yeri değişti | Sıralı tam liste

Ve beklenen transfer açıklandı! Dünya yıldızı sonunda imzayı attı

Yaprak Dökümü ile ünlenen oyuncu ters kelepçeyle gözaltına alındı