• $13,8065
  • €15,652
  • 789.071
  • 2046.24
16 Kasım 2021 Salı

Çok önemli mesajlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir süredir yeni bir yol izliyor. Sosyal medyadan paylaştığı videolarla topluma bazı mesajlar vermeye çalışıyor. Sonuncusunda da "helalleşme yolculuğuna çıkacağını" söyledi.

Gerçek bir helalleşme anlamında hiçbir ciddiyeti yok söylediklerinin. Ancak, bu paylaşımın içinde mesaj da itiraf da çok...

Birincisi:

"Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı benim" mesajı veriyor. Bu mesajı, "Kemal Kılıçdaroğlu olarak bana sadece iktidarı devralmak yetmiyor" sözcükleri ile besliyor.

Tabi ki başarabilirse!

İkinci ve çok önemli mesaj:

Genel Başkanlığını yaptığı CHP'nin geçmişle irtibatını koparıyor. Mustafa Kemal'in, Ecevit'in ve Baykal'ın CHP'sini tarihe gömüyor. Hem de tartışmaya gerek bırakmayacak son derece net ifadelerle.

Önce şunları söylüyor:

"Benim liderliğini yaptığım partinin de geçmişte yarattığı derin yaralar vardı."

Ve ardından ekliyor:

"Uzun süredir de önce bu yaraları yaratan o sistemi değiştirmekle uğraştım."

Bunlar yabana atılacak ifadeler değil. 2008 Yılında rota çizilmişti. ABD Derin Devleti'nin kontrolünde bulunan Hopkins Üniversitesi'nin hazırladığı bir raporda yer almıştı. Yazmıştım o raporu, şöyle deniliyordu:

"Deniz Baykal, CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa etmek zorunda kalacak. Yerine Kemal Kılıçdaroğlu gelecek. Avrupa tipi bir sosyal demokrat parti ortaya çıkacak."

Aynen gerçekleşti bu plan. Kılıçdaroğlu, operasyon tamamlanır tamamlanmaz Genel Başkan oldu ve "Yeni CHP" nutukları atmaya başladı. Ulusalcılar, partiden uzaklaştırıldı. CHP, İkinci Cumhuriyetçiler ve 10 Aralık Hareketi mensuplarının eline geçti. Kılıçdaroğlu CHP'si de batı ile entegre ve milli hassasiyetleri törpülenmiş bir yapı haline büründü.

Üstelik bütün bunlar göz göre göre, göstere göstere gerçekleşti.

***

Bundan birkaç gün önce, ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan üst düzey bir heyet, Suriye'de PKK'nın uzantısı olan YPG terör örgütünün başı Mazlum Kobani'yi ziyaret etti. Zaten birlikte hareket ediyorlar.

O Mazlum Kobani de bir süre önce sınır ötesine asker gönderilmesine ilişkin tezkereye "hayır" dediği için CHP'ye teşekkür etmişti. Yetmemiş, Suriye'ye davet etmişti. Buna bir de ABD Başkanı Biden'in "Suriye'deki Türk askerleri işimizi zorlaştırıyor" sözlerini eklersek, taşlar yerine oturur sanırım. Kim kiminle beraber, kim kimin değirmenine su taşıyor, daha iyi anlaşılır.

İşte "Yeni CHP" dedikleri bu!

Bu partinin başında ise CHP seçmenini çantada keklik gören, oy almak için iç ve dış çevrelerle, en sağdan en sola, herkese mavi boncuk dağıtan Kemal Kılıçdaroğlu var.

CHP bugün kimliksiz, amorf ve müdahalelere açık bir yapı haline gelmiş durumda. Kemal Kılıçdaroğlu'nun son açıklaması da bunun ilanı.

"Helalleşme" sözleri ise, servis edilen yemeğin süsü ve sos tarafı. Eğer bir helalleşmeden bahsedilecekse, Kemal Bey bu işe Anıtkabir'e giderek son açıklaması ile tamamen gömdüğü Atatürk'le başlamalı. Ardından Deniz Baykal'a bir ziyaret yapmalı. Muharrem İnce, Yılmaz Ataş, Mehmet Sevigen gibi onlarca CHP'liyi de ihmal etmemeli.

Millet de gözünü dört açıp, bu ülkede oynanan oyunları görmeli.

<a href='https://www.aksam.com.tr/aksam-tv/kisaca/iklim-degisikligindeki-komplo-teorileri-nereden-ci

Küresel ekonomik krizin asıl nedeni

Sünnet Gölü'nde yüzlerce ölü balık kıyıya vurdu

Severek tükettiğiniz besinlerin az bilinen zararları

Samsun'da kaybolan 130 küçükbaş hayvanı drone ile bulunan çiftçinin sevinci