• $32,5038
  • €34,7826
  • 2499.53
  • 9693.46
21 Mart 2024 Perşembe

Çok çılgın bir proje!

Şaka gibi, ama seçim öncesi biraz da eğlenmeye ihtiyacımız var. Size Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın çok çılgın, hatta kendi deyimi ile "en çılgın" projesinden bahsedeceğim. Tabii ki yorum da değerlendirme de sizin.

Önceki gün Polatlı'da iftara doğru milletin karşısına çıktı. Büyük bir heyecan içinde sesi titreyerek "Buraya benim en çılgın projemin açılışı için geldik" dedi.

Ne o biliyor musunuz?

Polatlı'ya Gerede'den su gelmiş! Öyle önemli bir işmiş ki, Mansur Yavaş "Bana yaptığın en büyük proje ne derlerse, Polatlı'ya su getirmek diyeceğim" ifadesini kullandı. Yani öyle böyle değil. Yavaş'a bakılırsa, bir belediye başkanı olarak bir ilçeye su getirmek çok büyük bir proje!

İyi güzel de madem öyle, Melih Gökçek'i yıllarca niye yerden yere vurdu: O da bir ilçeye değil, koca Ankara'ya Kızılırmak'tan su getirdi. Madem bir ilçeye su getirmek böyle büyük bir iş, çılgın bir proje, Yavaş'ın Melih Gökçek'i sırtına alıp taşıması lazımdı!

***

Şimdi o çılgın projeye biraz bakalım...

Büyük para harcanmış, belli. Uzun süredir Ankara afişlerle doluydu. Bütün üst geçitlerde "Polatlı'ya su getirdik" yazıyordu. Daha sonra eleştiriler üzerine afişlerdeki ifade "Polatlı'ya su getireceğiz" diye değiştirildi.

Ama bu ifade orada dururken, Turgut Altınok'un bir açıklaması üzerine Yavaş, "Rakibimin haberi yok, biz Polatlı'ya suyu getirdik" dedi.

Doğal olarak bunun üzerine "geldi mi, gelmedi mi" tartışması başladı. Polatlı halkı "Nerede su" diye bağırmaya başladı. İşte bu yüzden, Mansur Yavaş önceki gün kürsüden büyük bir heyecanla "Geldi, işte burada" demek istedi.

Nasıl geldi acaba?

Sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerini izledik. Hatta biz de paylaştık. Borulardan bahsetti Mansur Yavaş, "O boruları biz döşedik" dedi. Doğru, ortada bolular var, ama çoğu açıkta döşenmiş değil. Üzerlerinde vana yok. Depoya bile bağlanmamış.

O yüzden de sosyal medyada alay konusu oldu. İşte Mansur Yavaş'ın o büyük çılgın projesi bu!

***

Peki, Polatlı'ya su geldi mi? Evet geldi.

Şimdi hemen "Adam sihirbaz mı, bu şartlarda o suyu nasıl getirdi?" diye sormayın.

Onun formülü de çıktı ortaya. Gerede'den değil, başka yerden su getirildi, o borulara bağlandı. Oldu size çılgın proje!

İşte Mansur Yavaş bununla övünüyor.

Yaptı, yaptı; ama sadece su tersten Yüzükbaşı'ndan geldi. Zaten Mansur Yavaş da o konuşmasında inkâr etmedi, "Yenikent'ten branşmanla verdiğimiz temiz su" dedi.

Şimdi güleceksiniz biliyorum...

Mansur Yavaş'ın söylediği "branşman" yapılınca Yenikent ve Sincan'da problemler yaşandı. Suları kesilen vatandaş feryat etmeye başladı. "Çılgın Proje"nin mucitleri, ona da çare buldular. Zafiyet olan bölgelere gece apar topar tankerlerle sular taşındı. Hepsinin görüntüleri var sosyal medyada. Bunu biliyoruz da tankerlerle giden suyun ne kadar sağlıklı olduğunu bilmiyoruz.

Nasıl, beğendiniz mi büyük operasyonu?

Seçim öncesi çok güzel bir çalışma ve organizasyon yapılmış, değil mi?

İşte Mansur Yavaş belediyeciliği bu! Çok ilgi çekici. Ufak tefek hatalara takılmayın. Olur öyle şeyler, o kadar kusur Kadı Kızı'nda da bulunur.

<p>İsmail Haniye 29 Ocak 1962'de Gazze Şeridi'ndeki Elşati mülteci kampında dünyaya geldi. Ailesi 19

HAMAS'IN SİYASİ LİDERİ HANİYE KİMDİR?

ÖSYM'nin dünyadan izole sınav merkezi kapılarını ilk kez açtı

İstanbul Gaziosmanpaşa'da toprak kayması! 30 ev tahliye edildi

Antalya'da otel çalışanlarını taşıyan servis devrildi! 19 kişi yaralı